کد خبر : 55450

شواهد و قرائن نشان می‌دهد یکی از بازیکنان ترکیب اصلی پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا امید عالیشاه است.

به گزارش دنیای اقتصاد، عالیشاه داستان پرپیچ و خم و پیچیده‌ای در پرسپولیس داشته است. او البته فوتبالیست بدی نیست، اما طی سال‌های اخیر بیشتر نیمکت‌نشین بوده و به ندرت به‌طور مستمر در ترکیب اصلی قرمزها به میدان رفته است.

شدت این مساله طوری بود که او در لیگ شانزدهم به‌صورت چراغ خاموش خودش را سرباز کرد تا از نیمکت پرسپولیس کنده شود و در تراکتور فیکس بازی کند، اما همین که اولین گلش را برای تیم تبریزی زد، فیفا پنجره‌های این تیم را بست و عالیشاه مثل بقیه خریدهای جدید خانه‌نشین شد.

 در بازگشت به پرسپولیس هم این داستان برای امید عوض نشد. همیشه ستاره‌های دیگری بودند که به او ترجیح داده شوند؛ از وحید امیری و مهدی ترابی تا احسان پهلوان. حتی در همین فصل هم تداوم نیمکت‌نشینی‌های عالیشاه موجب قهر و غضب او شد و یحیی گل‌محمدی این بازیکن را به‌طور موقت در اختیار باشگاه قرار داد.

با این همه گویا خواست تقدیر این است که عالیشاه، ذخیره پرسپولیس در بیشتر مسابقات لیگی این سال‌ها، حالا بازیکن فیکس سرخپوشان در فینال لیگ قهرمانان باشد؛ مسابقه‌ای که به جرات می‌توان آن را مهم‌ترین بازی تاریخ پرسپولیس دانست. ترابی جدا شده، امیری و پهلوان نیمکت‌نشین شده‌اند و فاز تهاجمی پرسپولیس برش ندارد. لاجرم یحیی گل‌محمدی ناچار است عالیشاه را از ابتدا به میدان بفرستد و او این فرصت را دارد که با ارائه یک نمایش درخشان، همه آرزوهای پایمال شده‌اش در این سال‌ها را در یک نود دقیقه عملی کند و به تاریخ بپیوندد. آیا عالیشاه قدر این موقعیت عجیب، این تصادف تاریخی را خواهد دانست؟

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها