کد خبر : 55436

هافبک تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازی ما با نماینده کره‌ جنوبی یک بازی ملی است و می‌دانم نگاه بسیاری از ایرانی‌ها به این مسابقه است.

به گزارش خبرورزشی، آخرین گل پرسپولیس در مسابقات منطقه غرب لیگ قهرمانان آسیا را علی شجاعی از روی نقطه پنالتی زد. این هافبک ۲۴ ساله آخرین پنالتی پرسپولیس برابر النصر عربستان در نیمه ‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا را به زیبایی تبدیل به گل کرد.

علی شجاعی پس از به ثمر رساندن آن پنالتی حساس نیم دور ورزشگاه را با شادی دیبالایی طی کرد!

حالا در آستانه بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا شماره ۲۳ خوش‌روحیه پرسپولیس از انگیزه فراوانی برخورداراست و... بهتر است خودتان تازه‌ترین گپ و گفت ما با علی شجاعی را بخوانید.

اول می‌خواهیم از امکانات هتل، زمین تمرین و... در قطر بپرسیم؟

همه چیز عالی است. واقعاً جای تشکر از کشور میزبان دارد. شاید اگر قطری‌ها داوطلب برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا نمی‌شدند چه بسا این رقابت‌ها لغو می‌شد. تیم ما هم شرایط خوبی دارد و بچه‌های پرسپولیس همه کوه انگیزه هستند.

شما پس از حدود ۲۸ روز بازی نکردن باید در فینال آسیا به میدان بروید؛ لغو بازی با ذوب‌آهن اصفهان به ضرر شما نشد؟

اگر بازی برگزار می‌شد که بهتر بود اما بازی درون‌تیمی خوبی با داور رسمی برگزار کردیم. ما به سختی و زحمت فراوان به فینال رسیدیم و حالا باید قهرمان شویم.

آخرین گل پرسپولیس در نیمه ‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا را تو به النصر زدی. حالا فکر می‌کنی بتوانی آخرین گل پرسپولیس در بازی فینال را هم بزنی؟

البته آن گل را از روی ضربه پنالتی زدم. ان‌شاءا... اگر آقایحیی صلاح بداند و بازی کنم تمام وجودم را برای موفقیت پرسپولیس می‌گذارم. مهم اسم گلزن این دیدار نیست و آنچه اهمیت دارد این است که پرسپولیس قهرمان شود.

حالا فرض کن تو توانستی در دیدار فینال گل بزنی. باز هم شادی دیبالایی انجام خواهی داد؟ پس از گلزنی به النصر که کل ورزشگاه را با این شادی دور زدی!

یک نیم دور زدم! ان‌شاالله اگر فرصت بازی پیدا کنم و خدا کمک کرد با حمایت همبازیانم گل زدم حتماً باز هم شادی دیبالایی خواهم کرد.

فکر می‌کنی شانس کدام بازیکن برای گلزنی در فینال بیشتر باشد؟

فرقی نمی‌کند و فقط دوست دارم گلزن بازی فینال یک پرسپولیسی باشد.

شادی گل دیبالایی علی شجاعی

چند درصد شانس برای قهرمانی پرسپولیس قائل هستی؟

صد درصد شانس قائل هستیم چون می‌خواهیم اولسان را شکست داده و با جام قهرمانی آسیا به تهران برگردیم.

بی‌تعارف این روحیه برد و قهرمانی در اردوی تیم دیده می‌شود؟

شک نکنید! از آقایحیی و مربیان بگیرید تا همه بازیکنان فقط از قهرمانی حرف می‌زنند.

ولی اولسان هم تیم قدرتمندی است؟

آنها تیم خوبی هستند اما کره‌ای‌ها هم می‌دانند ما هم پرسپولیس هستیم و قهرمان ایران! ما در مسابقات غرب آسیا نشان دادیم چه تیم بزرگی هستیم. بازیکنان پرسپولیس هرگز تسلیم نمی‌شوند و با حداکثر توان در زمین می‌دوند و می‌جنگند. این روحیه مبارزه‌طلبی و فداکاری باعث شده است پرسپولیس در فوتبال ایران و آسیا موفق شود.

خیلی محکم و قاطعانه حرف می‌زنی. ما هم امیدواریم در زمین بازی فینال آسیا همه بازیکنان پرسپولیس چنین روحیه‌ای داشته باشند و ان‌شاءا... نماینده فوتبال ایران قهرمان این دوره از مسابقات شود؟

کاملاً درست گفتید. پرسپولیس در حال حاضر نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیاست. بازی ما با نماینده کره‌ جنوبی یک بازی ملی است و می‌دانم نگاه بسیاری از ایرانی‌ها به این مسابقه است. همه اعضای تیم پرسپولیس هم محکم و با روحیه هستند و می‌خواهند طلسم فینال را بشکنند. من به جرأت می‌گویم همبازیانم خیلی سرتر از تیم اولسان هستند و یک کادر با دانش ایرانی هم بالای سر ماست. شما حتم بدانید اگر همین نتایج آقایحیی را یک مربی خارجی می‌گرفت در فوتبال ایران حلوا حلوایش می‌کردند. آقای گل‌محمدی و دستیارانش ایرانی و فوتبال‌بلد هستند. آنها به خوبی تیم حریف را آنالیز و نقاط ضعف و قوت اولسان را به ما گفته‌اند. امیدواریم با ارائه یک نمایش خوب همراه با بُرد جواب زحمات این عزیزان را بدهیم.

راستی برای بازی فینال هم آمادگی ایستادن پشت ضربه پنالتی را داری؟

اگر بازی به وقت‌های اضافی بکشد، اگر فرصت بازی با صلاحدید کادر محترم فنی به من برسد و اگر آقایحیی صلاح بداند با کمال میل پشت ضربه پنالتی خواهم ایستاد.

در حین بازی چطور؟ پنالتی می‌زنی؟

ما پنالتی‌زنان خوبی داریم و مطمئن باشید هر کسی پشت ضربه پنالتی بایستد آن را تبدیل به گل خواهد کرد.

علی شجاعی در پایان چه قولی به هواداران پرسپولیس می‌دهد؟

قول می‌دهیم با تمام وجود در زمین بازی با اولسان بجنگیم و از همه هواداران هم می‌خواهم در آستانه این دیدار حیاتی و تاریخی ما را از دعای خود محروم نکنند. دیدن پیام‌ها یا فیلم حمایت طرفداران پرسپولیس کلی انرژی مثبت به ما می‌دهد و ان‌شاءا... تلاش می‌کنیم روز شنبه دل هواداران با معرفت خودمان و مردم ایران را شاد کنیم.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها