کد خبر : 55431

در ۱۳ دوره‌ای که از عمر برگزاری سوپرلیگ کره می‌گذرد، اولسان هیوندای هرگز رنگ قهرمانی را به خود ندیده و اغلب یا نایب ‌قهرمان شده و یا سوم!

به گزارش خبرورزشی، در آستانه بازی پرسپولیس با اولسان هیوندای در فینال لیگ قهرمانان آسیا، اطلاعات و آمار خوبی از حریف پرسپولیس به دست آوردیم که دانستن آن‌ها می‌تواند جالب باشد.

در ۱۳ دوره‌ای که از عمر برگزاری سوپرلیگ کره می‌گذرد، اولسان هیوندای هرگز رنگ قهرمانی را به خود ندیده و اغلب یا نایب ‌قهرمان شده و یا سوم! بیشترین قهرمانی‌ها و افتخارات فوتبال کره‌ جنوبی از آن تیم جئونبوک موتورز بوده. البته این تیم در لیگ قهرمانان آسیا در منطقه شرق، عملکرد ضعیفی داشت و در همان مرحله گروهی حذف شد. در مقابل اولسان اگر چه در سوپرلیگ و گروه قهرمانی لیگ کره، ۴ باخت داشته و سنگین‌ترین شکست آن (۴ بر صفر) مقابل پوهانگ در گروه قهرمانی بوده اما در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد قابل قبولی داشته و بدون باخت فینالیست شده است. با همه اینها سران باشگاه اولسان در پایان مسابقه فینال با «کیم دو هون» سرمربی خود قطع همکاری خواهند کرد.

نکته: در لیگ ۱۲ تیمی کره‌ جنوبی، اولسان هیوندای با ۵۰ امتیاز صدرنشین شد ولی «قهرمان» نشد، چرا؟ سازمان لیگ فدراسیون کره، بعد از پایان سوپرلیگ یک ‌دوره مسابقه با حضور ۶ تیم اول تحت عنوان «گروه قهرمانی» برگزار می‌کند و ۶ تیم بعد هم برای «گروه سقوط» می‌جنگند. همان‌طور که جدول «گروه قهرمانی» را ملاحظه می‌کنید، اولسان در رده سوم قرار گرفته و به این ترتیب در مجموع با سوپرلیگ و گروه قهرمانی، با ۵۷ امتیاز نایب ‌قهرمان شده و جئونبوک موتورز مثل همیشه و این‌بار با ۶۰ امتیاز روی سکوی اول قرار گرفت.

نتایج بازی‌های «گروه قهرمانی»

جئونبوک یک- سانگژو صفر

اولسان ۲- دائجو ۲

پوهانگ ۵- گوانگجو ۳

اولسان ۴- سانگژو یک

دائجو یک- گوانگجو صفر

پوهانگ یک- جئونبوک صفر

سانگژو ۲- دائجو یک

جئونبوک ۴- گوانگجو یک

پوهانگ ۴- اولسان صفر

دائجو ۳- پوهانگ ۲

سانگژو یک- گوانگجو صفر

جئونبوک یک- اولسان صفر

پوهانگ ۳- سانگژو یک

اولسان ۳- گوانگجو صفر

جئونبوک ۲- دائجو صفر

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها