کد خبر : 55226

تیم اولسان هیوندای کره جنوبی در شرایطی به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید که با به ثمر رساندن ۲۱ گل در ۹ بازی نشان داد صاحب خط حمله قدرتمندی است.

به گزارش تسنیم، دیدار نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا میان اولسان هیوندای کره‌جنوبی و ویسل کوبه ژاپن برگزار شد که با برتری ۲ بر یک نماینده کره جنوبی، حریف پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ مشخص شد.

در زیر به آخرین وضعیت این تیم اشاره می‌شود:

*اولسان هیوندای کره‌جنوبی

 سرمربی: کیم دو هون

کاپیتان: لی کئون هو

قدمت: ۳۷ سال (تأسیس ۱۹۸۳)

*افتخارات:

کی لیگ کره‌جنوبی (۲ قهرمانی): ۱۹۹۶ و ۲۰۰۵

جام حذفی کره جنوبی (یک قهرمانی): ۲۰۱۷

سوپرجام کره جنوبی (یک قهرمانی): ۲۰۰۶

لیگ قهرمانان آسیا (یک قهرمانی): ۲۰۱۲

اولسان هیوندای کره جنوبی با از دست دادن دروازه‌بان ملی‌پوش خود پس از ابتلا به کرونا و حضور سه بازیکن دیگرش در قرنطینه کار خود را در گروه F آغاز کرد. کسب پنج پیروزی و یک تساوی و صعود با ۱۶ امتیاز در رقابت با اف سی توکیو ژاپن، شانگهای شینهووای چین و پرث گلوری استرالیا نمایشی مقتدرانه از اولسان بود.

اولسان هیوندای که به ببرهای کره مشهور است، با سابقه قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا در این مسابقات شرکت کرده بود. رقیبی که قدرتمندانه حریفان خود را شکست داد و با بازیکنان ملی‌پوش پرشمار، خود را یک مدعی جدی معرفی کرد و در نهایت به فینال رسید.

نماینده کره جنوبی از سه بازیکن خارجی بهره می‌برد که بیورن یانسن ملی‌پوش نروژی با سابقه بازی در دن‌هاخ و آلکمار هلند و روزنبرگ نروژ مشهورترین آنهاست. جیسون دیویدسون ملی‌پوش استرالیایی با سابقه بازی در وست برومویچ و هادرسفیلد انگلیس و خرونیخن هلند و جونیور نگرائو از برزیل نیز دو خارجی دیگر این تیم هستند که ستون‌های اصلی اولسان را تشکیل می‌دهند.

تیم اولسان در مرحله گروهی با ۱۴ گل زده و ۵ گل خورده، خط حمله‌ای خطرناک را از خود به جای گذاشت. در مرحله یک هشتم نهایی ملبورن ویکتوری استرالیا را ۳ بر صفر شکست داد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۲ بر صفر از سد بیجینگ گوان گذشت. دیدار نیمه نهایی مقابل ویسل کوبه ژاپن هم ۲ بر یک به سود این تیم به اتمام رسید تا در نهایت با ۲۱ گل زده و تنها شش گل خورده از ۹ بازی، حریف پرسپولیس در فینال شود.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها