کد خبر : 54847

مدیرعامل اسبق استقلال در گفت‌وگو با خبرورزشی قاطعانه حرف از سلامت رفتاری حجازی و پورحیدری زد.

به گزارش خبرورزشی، ادعای مهدی فنونی‌زاده مبنی بر اینکه تابستان سال ۷۰ قبل از بازی استقلال با محمدان بنگلادش، ناصر حجازی عزیز و سرمربی وقت محمدان به استقلالی‌ها پیشنهاد داد تا به آنها ببازند و زمینه برای صعود حریف بنگلادشی را نیز فراهم کنند، بازتاب رسانه‌ای فراوانی پیدا کرده است.

البته حجازی و پورحیدری (که آن زمان سرمربی استقلال بود) حالا دیگر در جمع ما نیستند و نمی‌توانند پیرامون این ادعا توضیح بدهند ولی کاظم اولیایی مدیرعامل اسبق استقلال که در آن مسابقات تحت عنوان مدیرعامل و سرپرست آبی‌پوشان حضور داشت، می‌تواند پیرامون این ادعا شهادت بدهد. اولیایی در گفت‌وگو با خبرورزشی قاطعانه حرف از سلامت رفتاری حجازی و پورحیدری زد.

ماساژور مشکوک 

از وقتی به بنگلادش رسیدیم، رابطه مرحوم حجازی با من خیلی خوب بود و حتی می‌توانم بگویم رابطه ما گرم‌تر از رابطه ایشان با مرحوم پورحیدری بود. البته ناصرخان و منصورخان مشکلی با هم نداشتند ولی با توجه به اینکه استقلال و محمدان در یک گروه قرار گرفته بودند، کاملاً بدیهی بود سرمربیان دو تیم تا حدی از یکدیگر فاصله بگیرند. حجازی در آن مسابقات واقعاً به استقلال کمک کرد و کنار بچه‌های ما قرار داشت. حتی یادم می‌آید در کاروان استقلال ماساژور نداشتیم به همین خاطر از ناصرخان درخواست کردم تا یک ماساژور در اختیارمان بگذارد. چند ساعت بعد یک آدم خیلی نحیف و لاغراندام به اردوی ما آمد و مدعی شد ماساژور است! مرحوم بونژاک خیلی به آن آدم مشکوک شد و گفت یک معتاد را برای ما فرستاده‌اند تا ماساژور استقلال شود! همان زمان برای اینکه حقیقت مشخص شود، به آن شخص گفتم اول باید خود من را ماساژ بدهی تا مشخص شود که واقعاً کاربلدی یا خیر؟ اتفاقاً همین کار را کرد و فهمیدیم مرحوم حجازی چه ماساژور متبحری برای ما فرستاده چون واقعاً کارش را بلد بود و تا پایان مسابقات وظیفه ماساژ دادن بازیکنان را برعهده گرفت. 

پیشنهاد تبانی؟ 

همان‌طور که گفتم، رابطه من و حجازی در آن مسابقات بسیار گرم بود و اگر قرار می‌شد خدای‌ نکرده پیشنهاد تبانی مطرح شود، من به عنوان مدیرعامل و سرپرست استقلال جزو اولین افرادی بودیم که در جریان قرار می‌گرفتم ولی با صراحت در خبر ورزشی می‌گویم نه منصور پورحیدری و نه ناصر حجازی- که خداوند هر دوی آنها را رحمت کند- اصلاً اهل این حرف‌ها نبودند. به نظرم طرح چنین ادعاهایی واقعاً خارج از اخلاق است چون پای دو چهره ارزشمند را به میان می‌کشد که حالا دیگر در جمع ما هم نیستند. قاطعانه می‌گویم ناصر حجازی عزیز هرگز در بنگلادش از استقلال تقاضا نکرد به محمدان راه بدهد. ایشان هیچ‌وقت در آنجا به ما پیشنهاد تبانی نداد. اتفاقاً هر دو تیم خیلی هم محکم بازی کردند و در نهایت مسابقه با تساوی خاتمه پیدا کرد. چنین وصله‌های را به حجازی نچسبانند. بنده خدا اصلاً این‌طوری نبود دقیقاً مانند منصور پورحیدری عزیز که بازی جوانمردانه برایش فوق‌العاده ارزش داشت.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها