کد خبر : 54616

استقلالی‌ها در مقایسه با پایان هفته چهارم فصل قبل، پنج امتیاز بیشتر دارند، پیروزی‌های آنها دو برابر شده و البته ناکامی‌های این تیم نیز نصف شده است.

به گزارش خبرورزشی، متوقف شدن استقلال مقابل پیکان در هفتة چهارم رقابت‌های لیگ برتر با انتقادات فراوانی از سوی کارشناسان همراه شد چون این تیم انصافاً به لحاظ تاکتیکی نمایش خوبی ارائه نکرد و برای عبور از دفاع چند لایه پیکان  راهکار موفقی نداشت.

البته شرایط هر فصل کاملاً منحصر به فرد بوده و نمی‌توان در وضعیتی کاملاً برابر همه چیز را با فصل گذشته مقایسه کرد ولی به هر حال آمار نتایج و جدول رده‌بندی رقابت‌های لیگ برتر نشان می‌دهد استقلال در پایان هفته چهارم فصل جاری شرایطی به مراتب بهتر از وضعی دارد که فصل گذشته پس از چهارمین مسابقه خود از آن برخوردار بود.

امتیازات بیشتر، ناکامی کمتر 

استقلال تا اینجای کار با مس رفسنجان، فولاد، ماشین سازی و پیکان بازی کرده است در حالیکه فصل قبل ماشین سازی، فولاد، نفت مسجد سلیمان و پرسپولیس رقبای چهار هفته آغازین آبی‌پوشان پایتخت بودند. اگر از کنار نام پرسپولیس بگذریم، قدرت سه تیم دیگر فصل قبل و فصل جاری تا حد زیادی اندازه یکدیگر بوده  ولی نتایج کسب شده کاملاً متفاوت است .استقلال در پایان هفته چهارم لیگ نوزدهم هنوز موفق به کسب پیروزی نشده بود و با دو امتیاز (دو مساوی و دو شکست) جزو تیم‌های پایین جدول به حساب می‌آمد .تازه‌ این  نکته را نیز در نظر بگیریم که آبی‌پوشان برابر پرسپولیس در هفته چهارم شکست خورده بودند و این مسئله به لحاظ روانی بار منفی بسیار زیادی برایشان داشت ولی در فصل جاری تا اینجای کار شاهد کسب هفت امتیاز توسط استقلالی‌ها هستیم (دو پیروزی، یک مساوی و یک شکست ) به این ترتیب استقلالی‌ها در مقایسه با پایان هفته چهارم فصل قبل، پنج امتیاز بیشتر دارند ،پیروزی‌های آنها دو برابر شده و البته ناکامی‌های این تیم نیز نصف شده است.

خط حمله بهتر، دفاع مستحکم تر

آمار گل‌های زده استقلال در پایان هفته چهارم فصل گذشته تحت هیچ شرایطی قابل دفاع نبود. به ثمر رساندن تنها دو گل طی چهار مسابقه از تیمی که همواره به ارائه نمایش تهاجمی معروف بوده،اصلاً قابل قبول نبود .شاگردان استراماچونی در کنار این کارنامه ضعیف، چهار گل خورده نیز داشتند ولی در فصل جاری آمار گل‌های زده و خورده استقلال  کاملاً برعکس شده است .مردان محمود فکری تا اینجای کار ۴ مرتبه موفق به گشودن دروازه رقبا شده‌اند و ۲ بار نیز دروازه خود را گشوده دیده‌اند .البته گل زده استقلال هنوز هم مناسب نیست ولی انصافاً پذیرفتن هر گل طی ۱۸۰ دقیقه معدل بسیار مناسبی به حساب می‌آید. استقلال هر دو گل دریافتی خود در این فصل را فقط در جدال مقابل فولاد پذیرفته و طی سه بازی دیگر دروازه این تیم بسته نگاهداشته شده است.

تحول با مرد ایتالیایی 

اگرچه آمار استقلال در پایان هفته چهارم فصل گذشته با  استراماچونی کاملاً ضعیف بود ولی این نکته را نیز از یاد نبریم که آبی‌پوشان تهرانی با سرمربی ایتالیایی خود از اواسط نیم فصل اول اوج گرفتند و در پایان هفته سیزدهم به صدر جدول رسیدند  بنابراین  اوج گرفتن تیم محمود فکری نیز توقع کاملاً درست و بر حقی  است که هواداران استقلال از مجموعه کنونی دارند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها