کد خبر : 54445

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس به این نکته انتقاد دارد که چرا وقتی سرخپوشان در بازی‌های‌شان به پیروزی و گلزنی نیاز دارند با سه هافبک دفاعی بازی می‌کنند.

به گزارش تسنیم، مرتضی فنونی‌زاده در خصوص دیدار پرسپولیس مقابل نفت مسجدسلیمان اظهار داشت: بازی مقابل نفت مسجدسلیمان به تاریخ پیوست. یک بازی ساده و بدون اُفت و خیز بود که دروازه‌بان  حریف روز آرامی را پشت سر گذاشت. البته در نیمه اول روی یک کار گروهی و پاس زیبای مهدی عبدی، بشار رسن در محوطه جریمه صاحب توپ شد و می‌توانستیم باز هم از روی پنالتی به گل برسیم. نمی‌دانم چرا سیامک نعمتی پنالتی مقابل نفت مسجدسلیمان را زد؟

وی ادامه داد: شاید چون پنالتی هفته قبل سیامک گل شده بود، این هفته هم پشت توپ قرار گرفت،  فکر نکنم تا آخر فصل دیگر نعمتی پنالتی بزند. باید ببینم برای بازی‌های آینده کدام بازیکن برای پرسپولیس پنالتی‌ خواهد زد.  به اعتقاد من بشار رسن  که در تیم ملی عراق پنالتی‌زن خوبی است و سه چهار پنالتی خوب هم سال گذشته برای تیم زده است، به عنوان پنالتی‌زن تیم انتخاب شود.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس افزود: البته پنالتی هم بخشی از فوتبال است، ولی در بازی مقابل نفت مسجدسلیمان پرسپولیس  به جز ضربه سری که علی شجاعی در دقایق پایانی زد، موقعیت دیگری خلق نکرد.  صحبت من با کادر فنی این است که در فاصله 22 تا 23 روز تا فینال آسیا باید برای مشکل گلزنی تیم راه‌حلی پیدا شود، اگر در فینال لیگ قهرمانان هم بخواهیم مثل بازی با نفت مسجدسلیمان بازی کنیم  و نتوانیم موقعیت گلزنی خلق کنیم، صد درصد دچار مشکل خواهیم شد.  نماینده‌های استرالیا، ژاپن و کره شرایط خوبی دارند و کار پرسپولیس در فینال سخت خواهد بود.

فنونی‌زاده با طرح این سؤال که «چرا در بازی با نفت مسجدسلیمان سه هافبک با خصوصیت مشابه بازی کردند؟»، تصریح کرد: کادر فنی زمانی که به پیروزی نیاز دارد می‌تواند از یک هافبک دفاعی استفاده کند، از سوی دیگر وقتی ما وحید امیری و احسان پهلوان را در فینال در اختیار نداریم و در بازی مقابل نفت مسجدسلیمان هم روی نیمکت هستند، علی شجاعی می‌توانست از اول در ترکیب قرار بگیرد تا در این‌گونه بازی‌ها برای فینال آسیا آماده شود. او زمانی که به زمین آمد پرسپولیس صاحب موقعیت گل شد. در کل  بازی مقابل نفت مسجدسلیمان بازی بی‌کیفیتی بود و به گفته سرمربی آنها که بازیکنانش برای اولین یا دومین بار بود که در لیگ برتر بازی می‌کنند، در لحظاتی از بازی پرسپولیس را اذیت کردند.

وی درباره بازی بعدی پرسپولیس مقابل شهر خودرو گفت: شهر خودرو در آسیا نتایج قابل قبولی کسب نکرد،  ولی در حال حاضر کادر فنی و بازیکنان خوبی در اختیار دارد. بازی‌های آنها را کم و بیش دیده‌ام. پرسپولیس باید زهردارتر بازی کند تا به پیروزی برسد، به ویژه اینکه بازی مقابل شهر خودرو در آزادی انجام می‌شود. ما اگر انتقادی می‌کنیم به دلیل این است که پرسپولیس و کادر فنی‌اش را دوست داریم. یحیی‌ گل‌محمدی باید تدبیری داشته باشد تا با همین نفراتی که در اختیار دارد مشکل گلزنی تیمش را حل کند و با روحیه‌ای خوب پا به فینال آسیا بگذارد.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در پایان گفت:  مهمترین حُسن بازی‌های پرسپولیس گل نخوردن این تیم است. حامد لک و خط دفاع تیم و به ویژه سیدجلال حسینی نقش مهمی در بسته نگه داشتن دروازه پرسپولیس داشته‌اند. خیلی خوب است، فعلاً که در امر گلزنی موفق نبوده‌ایم، گل هم نخوردیم تا وضعیت تیم در آستانه فینال آسیا از این بدتر نشود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها