کد خبر : 5433

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت موظف است نسبت به معلمان حق التدریس بودجه آنها را در سال آینده ببیند گفت: دانشگاه فرهنگیان باید برای افراد معلول معلم تربیت کند.

 حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی  در دیدار با رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان خراسان جنوبی اظهار داشت: متاسفانه به دانشگاه فرهنگیان بهایی داده نشده و در برخی مدارس با کمبود معلم مواجه هستیم و در چند سال گذشته پذیرش دانشگاه فرهنگیان کاهش یافته است.

وی افزود: معلمی یک شغل سطح پایینی به حساب نمی‌آید و تاثیرگذاری آن نیز با هیچ شغلی قابل مقایسه نیست و نخواهد بود بنابراین در این زمینه به دولت گلایه‌هایی داشته‌ایم که چرا به این دانشگاه بهایی داده نمی‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در کمیسیون آموزش مکرراً عنوان کردیم که در آینده با کمبود معلم مواجه خواهیم شد اما توجهی صورت نگرفت و امروز این موضوع را به عینه درک می‌کنیم.

عبادی بیان کرد: دانشگاه فرهنگیان باید برای معلولین معلم تربیت کند و معلم بودن تخصصی است که تماماً باید توسط دانشگاه فرهنگیان از ابتدا تا انتها انجام شود.

وی اظهار داشت: متأسفانه آن طور که باید دولتها به آموزش و پرورش بها نداده‌اند و اگر بخواهیم کشور را درست کنیم تا افرادی اختلاس‌گر و دروغگو پیدا نشوند ابتدا باید به آموزش و پرورش توجه ویژه‌ای شود و در بسیاری از کشور ابتدا بر روی فرهنگ کار می‌کنند و در کنار آن دیگر موارد را آموزش می‌دهند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: قبل از اینکه بودجه توسط دولت به مجلس ارائه شود مدیران کل باید به وزارتخانه‌های خود مراجعه و مشکلات را مطرح کنند تا بودجه بیشتری را جذب کنند و در این راستا هر زمان که به گره‌ای برخوردند نمایندگان را مطلع سازند تا پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

وی عنوان کرد: مطمئناً بدون پیگیری و مطالبه اقدامی انجام نخواهد شد چون نطفه بودجه در دولت بسته می‌شود و می‌طلبد تا مدیران در این رابطه همت ویژه‌ای برای جذب اعتبار انجام دهند و نسبت به وضعیت معلمین حق التدریس نیز دولت موظف است که بودجه آنها را در سال آینده ببیند و مجلس نیز پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد.

چرا آموزش و پرورش مخالف استخدام معلمان حق التدریس و آموزش دهندگان سوادآموزی است؟

عبادی در زمینه تصویب قانون معلولین در مجلس گفت: این قانون بسیار خوبی بود و از قبل نیز رایزنی‌های بسیاری شد که در مجلس مطرح و تصویب شد و قانون معلولین با توجه به شرایط کشور بهترین قانونی بود که توسط مجلس تصویب شد و امیدواریم دولت بتواند آن را اجرا کند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: در این قانون به اشتغال معلولین توجه ویژه‌ای شده چون یک معلول نباید دغدغه اشتغال داشته باشد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها