کد خبر : 54249

پیشکسوت استقلال گفت: ماشین سازی تبریز دفاعی بازی می کند و استقلال باید با بردن بازی به عرض و بهره گیری از شوت از راه دور یا ضربات ایستگاهی برای گلزنی تلاش کند.

به گزارش مشرق – تیم استقلال با ۳ امتیاز در رده ششم جدول رده بندی لیگ برتر امروز باید با تیم ماشین سازی تبریز دیدار کند. تنها تیمی که در فصل گذشته لیگ برتر هر دو بازی رفت و برگشت موفق به شکست استقلال شد. این تیم بازی قبلی اش در اهواز را هم با حواشی بسیار شکست خورد و حالا امیدوار است در خانه عقب افتادگی ۳ امتیازی اش از رقبا را جبران کند.

هاشم بیک زاده از اینکه محمدحسین کنعانی زادگان گفته ما پرسپولیسیم و حالا حالاها قهرمانیم خنده اش گرفت و پاسخ این حرفش را در گفت و گو با مشرق داد. او از بازی استقلال با ماشین سازی و دیدار قبلی با فولاد هم مواردی را مطرح کرد.

متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

* استقلال به ماشین سازی رسید که فصل قبل رفت و برگشت به این تیم باخته بود؟

- این شرط نیست که باز هم می توانند استقلال را شکست بدهند. این تیم تبریزی بیشتر دفاعی بازی می کند و دلخوش به ضدحملات است. روبروی این تیم نباید عجله ای برای گلزنی داشت و باید برای باز کردن خط دفاعی شان توپ را به کناره ها برد و با شوتزنی و استفاده از ضربات ایستگاهی مانند کرنر و کاشته ها به گل رسید. چون عمق دفاع را هم خوب می بندند.

* توصیه دیگری به استقلال ندارید؟

- بچه های تیم هم با فراموش کردن اتفاقات بازی قبلی باید با آرامش نسبی به فکر بازی با ماشین باشند و با پیروزی در این دیدار حال خودشان و هواداران را خوب کنند.

* بازی قبلی خیلی حاشیه داشت؟

- بله دیدم! همه اتفاقات مشخص می کند که مدیریت در این تیم درست نیست.

* چطور؟

- چه دلیلی دارد که مربی تیم بیاید و با بازیکن حریف درگیر شود؟ در همه تنش های بازی فولادی ها شروع کننده بودند. این مدل بازی ها سالهاست که اجرا نمی شود و خوب نیست تیمی در سطح لیگ برتر بخواهد با این کارها برد بیاورد. شاید نتیجه به سود فولاد شد ولی در واقع بازنده واقعی آنها بودند.

* بیشتر در این باره توضیح می دهید؟

- دیدیم که دو مدیر باشگاه چطور در تلویزیون یکدیگر را تخریب می کردند و اینها برای فوتبال ما خوب نیست. استقلال هواداران زیادی دارد و تیمی با این حجم جمعیت طرفدار نباید درگیر این مسایل باشد. این تیم باید تمام تمرکزش را روی لیگ بگذارد چون درگیر شدن با این مسایل تمرکز را از سرمربی تیم می گیرد.

* نمونه بی تمرکز شدن کادر فنی در ۱۰ دقیقه بازی ۱۰ نفره استقلال دیده نشد؟

- در آن برهه کادر پزشکی هم باید به کادر فنی اخطار می داد که نداد و بی تجربگی اش را به رخ کشید! البته من هنوز نمی دانم چه اتفاقی رخ داده که باشگاه استقلال حاضر شده دکتر نوروزی و دکتر ستوده با این همه سال سابقه و درایت که هر تیمی آرزوی داشتن چنین کادر پزشکی را دارد کنار بگذارد. اما تعجب بیشتر من از این بود که چرا بقیه مربیان تیم در این باره به محمود فکری که تمرکزش روی بازی است در این باره خبر ندادند. وظیفه کمک مربی که فقط کمک فنی دادن نیست. باید حواشی بازی را هم ببینند. اتفاق استقلال در همان دقایقی که ۱۰ نفره بود گل دوم را خورد و بازی را داد وگرنه فولاد اصلا قدرت شکست دادن استقلال ۱۱ نفره را نداشت و البته حالا که گذشته ولی شاید نتیجه عادلانه برای این بازی هم تساوی بود نه باخت استقلال.

* شنیدید محمدحسین کنعانی زادگان به خبرورزشی گفته بود ما پرسپولیسیم و حالا حالاها قهرمانیم؟

- این کری خوانی ها همیشه هست ولی آخر تو چرا آقای کنعانی زادگان؟ شما که اول آمدی استقلال! ظاهرا یادت رفته اول پیراهن چه تیمی را پوشیدی و برای پرسپولیس کری می خواندی! البته پرسپولیس الان ۴ فصل است که با ثباتی که در کادر فنی و بازیکنانش داشته توانسته ۴ قهرمانی متوالی را با حمایت وزارت ورزش و دیگر عواملی که همه می دانند بدست بیاورد ولی این فصل که تغییرات زیادی در تیم شان ایجاد شده دیگر نمی توانند نتایج قبل را تکرار کنند. بنابراین کنعانی زادگان باید بداند زمانی که ما در استقلال بازی می کردیم و قهرمان می شدیم صدایی از پرسپولیس درنمی آمد و البته ما هم هرگز به حریفان مان بی احترامی نمی کردیم ولی حالا که شما با لطف خدا و تبعیض هایی که بوده قهرمان شده اید، ادای ندید بدیدها را در نیاورید.

* حرف پایانی؟

- امیدوارم هرچه زودتر تکلیف مدیریت باشگاه روشن شود چون در این وضعیت با سرپرست باشگاه نمی تواند تصمیمات جدی و خوب بگیرد. نمونه اش تمرین هر روز تیم در یک زمین جدید است که این روی کیفیت بازیهای استقلال تأثیر منفی می گذارد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها