کد خبر : 54203

تیم فوتبال پرسپولیس ایران در تازه‌ترین رده‌بندی باشگاه‌های جهان، با ۵ پله صعود در رتبه ۹۱ جهان قرار گرفت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، بر اساس تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان که دیروز (۴ آذر) از سوی سایت «فوتبال دیتابیس» اعلام شد، تیم فوتبال پرسپولیس در رتبه نخست باشگاه‌های ایران قرار دارد.

قهرمان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران با ۱۶۲۲ امتیاز، مانند هفته گذشته در رتبه چهارم قاره کهن ایستاده است، اما این تیم در سطح جهانی و در مقایسه با هفته گذشته با ۵ پله صعود در رتبه ۹۱ جهان قرار گرفت.

استقلال با ۱۵۲۹ امتیاز مانند هفته گذشته در رتبه دوم فوتبال باشگاهی ایران جای گرفته، اما در آسیا نسبت به هفته قبل یک پله سقوط کرده و در رتبه ۱۳ ایستاده است، این تیم در سطح جهانی نیز ۳۰ پله سقوط کرده است و در رده ۲۳۰ قرار گرفت.

سپاهان اصفهان با ۱۴۶۶ امتیاز بدون تغییر نسبت به رده بندی قبلی، سومین تیم برتر فوتبال ایران است. جایگاه این تیم نسبت به هفته گذشته در آسیا تغییر نکرده و همچنان در رتبه بیست و پنجم قرار گرفته است. سپاهان با ۱۱ پله صعود در سطح جهانی در رتبه ۳۷۴ قرار دارد.

در این رده بندی تیم‌های تراکتور، فولاد و ذوب آهن به ترتیب در رتبه‌های چهارم تا ششم فوتبال ایران جای گرفته‌اند. شهرخودرو و صنعت نفت آبادان هم به ترتیب در رتبه هفتم و هشتم فوتبال باشگاهی ایران قرار دارند.

بر اساس این رده‌بندی در قاره آسیا جایگاه ۵ تیم نخست نسبت به رده بندی پیشین تغییری نداشته و تیم الهلال عربستان با ۱۶۸۲ امتیاز همچنان صدرنشین است.

تیم چئونبوک موتورز کره جنوبی با ۱۶۲۹ امتیاز در جایگاه دوم و کاوازاکی فرونتاله ژاپن با ۱۶۲۵ امتیاز در رتبه سوم قرار دارند. پس از پرسپولیس رده چهارمی، تیم الدحیل قطر با ۱۵۸۱ امتیاز در رتبه پنجم قاره کهن قرار گرفته است.

در رده‌بندی جهانی نیز جایگاه ۳ تیم اول جدول تغییری نداشته است و بایرن مونیخ، قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا، با ۲۱۰۶ امتیاز مانند هفته گذشته در صدر جدول ایستاده است. پس از سرخپوشان آلمانی، لیورپول با ۱۹۹۵ امتیاز در رتبه دوم گرفته جای گرفته و منچسترسیتی با ۱۹۰۳ امتیاز در رتبه سوم است. اتلتیکو مادرید که هفته گذشته در جایگاه ششم قرار داشت با ۱۹۰۲ امتیاز به رتبه چهارم صعود کرده است.

پاری سن ژرمن ۱۹۰۱ امتیازی به رتبه چهارم و و بارسلونا نیز با ۱۸۸۶ امتیاز به ترتیب به رتبه پنجم و ششم سقوط کرده اند.

۱۰ تیم برتر فوتبال باشگاهی جهان:

بایرن مونیخ

لیورپول

منچسترسیتی

اتلتیکو مادرید

پاری سن ژرمن

بارسلونا

رئال مادرید

بورسیادورتموند

اینتر میلان

آث میلان

 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها