کد خبر : 53795

یکی از چالش‌های بزرگ میان یحیی گل‌محمدی و مهدی رسول‌پناه، سرمربی و سرپرست سابق باشگاه پرسپولیس، بر سر افزایش رقم قرارداد مربی تیم قهرمان بود.

به گزارش خبرورزشی، لابد می‌دانید یحیی گل‌محمدی در زمان مدیریت محمدحسن انصاری‌فرد و پس از جدایی گابریل کالدرون آرژانتینی در یک انتقال جنجالی از شهرخودرو به پرسپولیس آمد. ای‌نکه بین طرفین، هنگام عقد قرارداد چه گذشته یک موضوع مجهول است. اما آن‌چه مشخص است زمانی که انصاری‌فرد، یحیی را به پرسپولیس آورد با او قراردادی ۲ ساله و تا پایان لیگ بیستم امضا کرد.

براساس شنیده‌ها یحیی گل‌محمدی برای نیم‌فصل دوم لیگ نوزدهم که به قهرمانی پرسپولیس انجامید ۲میلیارد و ۲۵۰میلیون تومان دریافت کرده است.  گویا قرارداد سرمربی پرسپولیس برای نشستن روی نیمکت این تیم درلیگ بیستم نیز ۵میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان تعیین و به امضای طرفین رسیده است.

با این وجود پس از پایان لیگ نوزدهم و دربی حذفی  یحیی گل‌محمدی از طریق مدیر برنامه‌هایش به باشگاه درخواست افزایش ۲ برابری رقم قراردادش را داده است، موضوعی که هنوز سرمربی به صراحت درباره آن صحبت نکرده اما ظاهرا صحت دارد. البته مهدی رسول‌پناه سرپرست سابق باشگاه پرسپولیس به بهانه نظارت سازمان بازرسی از انجام خواسته یحیی گل‌محمدی و مدیربرنامه‌هایش سرباز زد تا اختلاف میان این دو آغاز شود.

پرسپولیس به دوحه رفت و در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا حضوری مقتدرانه داشت در حالی که شکاف بین سرمربی و سرپرست باشگاه روز به روز بیشتر می‌شد.

این درحالی بود که باشگاه پرسپولیس با انواع و اقسام مشکلات مالی از جمله پرداخت بدهی سنگین برانکو و آپشن‌های قرارداد بازیکنان تیم در فصل گذشته درگیر بود و دست آخر هم به رغم موفقیت یحیی گل‌محمدی، سرپرست باشگاه به دستمزد سرمربی تیمش دست نزد تا این‌که مجبور به استعفا شد. رسول‌پناه رفت و جعفر سمیعی جانشین او شد تا دوباره درخواست کادرفنی پرسپولیس برای افزایش مالی قراردادها مطرح شود.

گرچه ابتدا همان حرف‌های مهدی رسول‌پناه تحویل یحیی گل‌محمدی و دستیارانش شد اما شنیدیم جعفر سمیعی هم بالاخره کوتاه آمده و راضی شده است رقم قرارداد مربیان تیمش را اضافه کند.

یحیی گل محمدی

از قرار معلوم در میان مربیان پرسپولیس تنها رقم قرارداد کریم باقری مشخص و مناسب و ۲میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان است. این درحالی است که سایر کمک‌های یحیی گل‌محمدی هنوز بر سر رقم جدید توافقی نکرده‌اند.

آخرین خبر از باشگاه پرسپولیس حکایت از آن دارد که باشگاه قرار است به زودی رقم قرارداد مربیان پرسپولیس را بدون تمدید آن افزایش دهد.

نکته قابل تأمل رقم قرارداد خود یحیی گل‌محمدی است. شنیدیم مبلغ قرارداد سرمربی پرسپولیس نیز قرار است دو برابر شده و به ۱۱میلیارد تومان برای فصل جاری برسد. بنا بر گفته مدیران پرسپولیس حساب این باشگاه خالی شده و تنها ۷میلیون تومان در آن باقی مانده است! گفته می‌شود بخش زیادی از پول اسپانسر برای لیگ بیستم هم پیش‌خور و صرف پرداخت مطالبات برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق پرسپولیس شده است.

حال پرسش اینجاست: در این وضعیت باشگاه پرسپولیس چگونه می‌خواهد این مبلغ سنگین را به سرمربی خود پرداخت کند؟

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها