کد خبر : 53380

پرسپولیسی‌ها بعد از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا تا امروز مشکلات زیادی را تجربه کرده‌اند که از میان آنها می‌توانیم به جدایی 2 بازیکن بااهمیت سرخ‌ها بعد از رسیدن به فینال آسیا و حواشی مدیریتی و تغییراتی که در بدنه باشگاه اتفاق افتاد، اشاره کنیم.

به گزارش فرهیختگان ورزشی، حالا با حضور مدیرعامل جدید و ابراهیم شکوری که خودش سابقه پوشیدن پیراهن سرخ را در کارنامه دارد، در بخش مدیریتی باشگاه، این امید می‌رود که در ادامه خواسته‌های یحیی گل‌محمدی برآورده شود و مشکلات موجود در تیم به حداقل برسد تا آنها بتوانند در ادامه راه خود در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا درخشش‌شان را ادامه دهند و مانند سال‌های گذشته در قامت یک مدعی ظاهر شوند.

حالا به نظر می‌آید یکی از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های مدیران باشگاه، تقویت نقاط‌ضعف تیم در لیگ برتر است و ظاهرا یحیی گل‌محمدی به‌تازگی لیستی از نفرات موردنیاز خود را در اختیار باشگاه قرار داده تا هرچه سریع‌تر کار مذاکره و توافق با این نفرات انجام شده و پرسپولیس بار دیگر در ریل موفقیت قرار بگیرد.

 یک مدافع جوان در نقش خلیل‌زاده

مدتی است که تمرینات پرسپولیس با حضور یک مدافع جوان برگزار می‌شود و این بازیکن که حاصل آکادمی این باشگاه است با عملکرد قابل‌قبولی که از خود در تمرینات نشان داده توانسته تا حدی نظر سرمربی سرخ‌ها را به خود جلب کند و کادرفنی را به فکر فرو ببرد که درصورت عدم جذب یک بازیکن باتجربه درجه یک، از این بازیکن درصورت نیاز در ترکیب تیم استفاده کند.

امیرمحمد خارکش بازیکنی است که از رده سنی نوجوانان در پرسپولیس حضور داشته و چند صباحی است که از جوانان پرسپولیس به تیم ملی هم رسیده و در اردوهای اخیر تیم ملی جوانان حاضر بوده است و حالا یکی از گزینه‌های کادرفنی برای حضور در لیست بزرگسالان پرسپولیس به شمار می‌رود.

 سلیمی گزینه اول، شریعتی در نوبت

پرسپولیس که به‌خاطر جذب 7 بازیکن لیگ برتری‌اش فعلا امکان جذب بازیکن جدیدی از تیم‌های لیگ برتر را ندارد، تنها درصورت خارج کردن نام یکی از خریدهای لیگ برتری‌اش می‌تواند نسبت به جذب بازیکن جدید اقدام کند. در این شرایط یکی از آلترناتیوهای گل‌محمدی برای پرکردن جاهای خالی تیمش انتخاب بازیکنان جوانی است که جزء سهمیه لیگ برتری به حساب نمی‌آیند و می‌توانند به جمع سرخ‌ها ملحق شوند.

یکی از این نفرات جوان، طاها شریعتی، مدافع جوان و 21 ساله سایپاست که فعلا در آب‌نمک یحیی قرار گرفته و می‌تواند درصورت نرسیدن به گزینه‌های اصلی یکی از شانس‌های پوشیدن پیراهن سرخ باشد.  گزینه اصلی یحیی اما ایمان سلیمی است. مدافع فصل گذشته تراکتور که با نیت حضور در فوتبال اروپا تبریز را ترک کرد، حالا با پیشنهاد خوب پرسپولیس مواجه شده و تلاش‌های یحیی و باشگاه برای جلب رضایت او به‌منظور پوشیدن پیراهن سرخ ادامه دارد.  در این ارتباط برخی حرف و سخن‌ها در این خصوص که فسخ این بازیکن تنها برای حضور در فوتبال اروپا معتبر است و او نمی‌تواند در ایران برای تیمی به میدان برود، باعث شده که پرسپولیسی‌ها به‌دنبال سنجیدن اشکالات این انتقال باشند. ولی چیزی که مشخص است سلیمی گزینه اول یحیی برای خط دفاع تیمش در فصل بیستم لیگ برتر است و تلاش‌ها برای سرخ‌پوش کردن این بازیکن ادامه دارد.

 پاسخ گوچی به پرسپولیس بعد از مذاکره با زووله

چند روزی است که پرسپولیسی‌ها برای پرکردن جای خالی عیسی آل‌کثیر مذاکرات خود را با رضا قوچان‌نژاد آغاز کرده‌اند و گل‌محمدی برای راضی کردن این بازیکن شخصا وارد عمل شده و مذاکراتی را با این مهاجم سابق تیم ملی انجام داده است.

ظاهرا قوچان‌نژاد از یحیی زمان خواسته که به این پیشنهاد فکر کند و البته در این زمان مذاکراتی را هم با باشگاه زووله انجام دهد تا ببیند نظر باشگاه برای جدایی او چه خواهد بود و بعد از آن به‌صورت رسمی به پیشنهاد پرسپولیسی‌ها پاسخ دهد. در این بین، سمیعی، مدیرعامل جدید پرسپولیس به یحیی اعلام کرده هر زمانی که نیاز بود او وارد مذاکرات بشود، آمادگی‌اش را دارد.

 مذاکره با نماینده شکاری

بعد از فسخ یکطرفه رضا شکاری با تراکتور بسیاری از نگاه‌ها به‌سمت پرسپولیسی شدن این بازیکن که در ابتدای فصل گذشته هم قرار بود رخ بدهد، خیره شد. با اینکه پرسپولیسی‌ها از حضور این بازیکن اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند اما منابع نزدیک به باشگاه معتقدند که شکاری هم گزینه پرسپولیس است و با نماینده او نیز صحبت شده است. اگر آنها مطمئن شوند که فسخ قرارداد این بازیکن کاملا قانونی بوده و مشکلی متوجه سرخ‌ها نمی‌شود، می‌توانیم با یک فصل تاخیر شکاری را با پیراهن سرخ در میادین ببینیم، چراکه وی فصل گذشته هم تا مرز پرسپولیسی شدن رفت اما درنهایت زنوزی مانع این انتقال شد. برای یحیی البته گوچی در اولویت است.

نویسنده :  آرش محمدی،  روزنامه‌نگار

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها