کد خبر : 53280

استقلال تهران امروز در حالی باید با مس رفسنجان مصاف بدهد که مشخص نیست می‌تواند از بازیکنان جدیدش استفاده کند یا خیر.

به گزارش خبرنگار ایلنا، استقلال تهران در هفته نخست فصل جدید لیگ برتر فوتبال از ساعت ۱۶:۳۰ امروز به مصاف تیم مس رفسنجان می‌رود. مس که به عنوان صدرنشین فصل پیش رقابت‌های لیگ دسته اول جواز صعود به لیگ برتر را به دست آورده است.

تیم تحت هدایت محمد ربیعی حتی پیش از این سرمربی هم تا بحال در رقابت‌های لیگ برتر با استقلال رو به رو نشده است. آنها یکبار فقط در جام حذفی به مصاف هم رفته‌اند که برنده تیم مس بود و آبی‌ها را حذف کرد.

هدایت استقلال بعد از حذف آبی پوشان در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با مجید نامجومطلق به محمود فکری رسید و این سرمربی در فصل جدید سکان‌دار این تیم خواهد بود. او در کنارش صمد مرفاوی، حنیف عمران زاده و آرش برهانی را در اختیار دارد و آبی‌ها امیدوارند فصل خوبی را با کاپیتان‌های سابق خود داشته باشند.

مهم‌ترین مسأله تیم استقلال پیش از آغاز فصل جدید محرومیت در نقل و انتقالات بود که تا به لحظه تنظیم گزارش برطرف نشده است. به دلیل شکایت وینفرد شفر، سرمربی آلمانی اسبق استقلال به فیفا، باشگاه تهرانی به مدت دو پنجره از فعالیت در نقل و انتقالات محروم شد.

بدین ترتیب ۷ بازیکن(بابک مرادی، متین کریم زاده، محمدحسین مرادمند، رشید مظاهری، مهدی مهدی پور، احمد موسوی و محمد نادری) که در پنجره نقل و انتقالات جاری به پیشنهاد استقلال پاسخ مثبت دادند هنوز قراردادشان به صورت رسمی ثبت نشده است و کارت بازی دریافت نکرده‌اند.

با وجود اینکه وکیل شفر تایید کرد تمام مطالبات مورد نظر این سرمربی به حسابش واریز شده است اما رضایت او به فیفا ارجاع نشده تا همچنان پنجره استقلال حتی با انجام قولش بسته باقی بماند و همین مسأله تاثیر مستقیم روی چینش بازیکنان مدنظر فکری مقابل مس رفسنجان داشته باشد.

فکری البته در نشست خبری پیش از بازی اعلام کرد در صورتیکه به هر شکل نتواند از خریدهای جدید در این بازی استفاده کند هیچ مشکلی نخواهد داشت و بازیکنی‌ در اختیار دارد که بتواند برای این بازی روانه میدان کند. این مشخص می‌کند ترکیب استقلال بیشتر روی این فاکتور متمرکز است که پنجره بسته باقی بماند و امکان ثبت قرارداد برای دریافت مجوز حضور بازیکنان به هر دلیل وجود نداشته باشد.

بدین شکل در صورتیکه قراردادها ثبت نشود این سیدحسین حسینی است که شانس اول بین دروازه‌بانان برای حضور مقابل مس خواهد بود. سنگربان آبی‌ها بعد از تجربه کردن یک فصل دشوار که بسیار هم مورد انتقاد بود تصمیم به جدایی داشت اما در نهایت با آبی‌ها ادامه همکاری می‌دهد.

 

در خط دفاعی استقلال روزبه چشمی و میلاد زکی پور را از دست داده و جانشینان این بازیکنان جذب شده‌اند اما همانطور که گفته شد نمی‌‌توانند تیم‌شان را همراهی کنند. در صورتیکه ترکیب مورد نظر محمود فکری برای بازی افتتاحیه لیگ را ۲-۴-۴ فرض کنیم آن زمان سیاوش یزدانی، محمد دانشگر، وریا غفوری و هروویه میلیچ شانس بالایی برای حضور در ترکیب اصلی خواهند داشت.

در خط میانی هم مسعود ریگی و فرشید باقری می‌تواند به عنوان دو هافبک میانی نقش آفرینی کنند و فرشید اسماعیلی و آرش رضاوند نیز دو بال چپ و راست خط میانی باشند. با جدایی علی کریمی، مهدی پور به استقلال جذب شده اما او هم نمی‌تواند در این مسابقه حاضر شود.

به نظر می‌رسد در حالیکه شیخ دیاباته با تاخیر در ملحق شدن به تمرین استقلال آمادگی کمتری نسبت به مهدی قایدی و امیرارسلان مطهری دارد، در این بازی فیکس نشود و این مطهری و قایدی باشند که به عنوان دو مهاجم مدنظر فکری در ترکیب اصلی جای بگیرند.

بدین ترتیب ترکیب احتمالی استقلال مقابل مس رفسنجان به شرح زیر است:

سیدحسین حسینی، وریا غفوری، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، هروویه میلیچ، مسعود ریگی، فرشید باقری، آرش رضاوند، فرشید اسماعیلی، مهدی قایدی، امیرارسلان مطهری

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها