کد خبر : 52092

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس قصد دارد که با جذب بازیکنان جوان ،خون تازه ای را به رگ های قهرمان چهارفصل اخیر لیگ ایران بدهد و خیال هواداران را از ادامه روند قهرمانی های این تیم راحت کند.

به گزارش پارس فوتبال ، تیم فوتبال پرسپولیس در چند فصل گذشته به افتخارات زیادی در لیگ برتر دست یافته است اما مشکل اصلی این تیم مخصوصا در زمان حضور برانکو ایوانکویچ ، این بود که از بازیکنان جوان کمتری در ترکیب پرسپولیسی ها استفاده می شد.

برانکو ایوانکویچ ، اصولا اعتقادی به استفاده از سیستم چرخشی در ترکیب تیمش نداشت ، به خاطر همین هم بازیکنان جوانی که در جمع سرخپوشان حضور داشتند فرصتی برای بازی کردن به دست نمی آوردند و اگر هم بازیکنی در این بین کشف شد فقط به خاطر کمبود یا مشکلات ایجاد شده بین برانکو و بازیکنان بود.

مثلال اگر رامین رضاییان با علیپور درگیر نشده بود شاید صادق محرمی هیچوقت به این اندازه پیشرفنت نمی کرد و در پرسپولیس هم به ترکیب نمی رسید.

در همین چند فصل بازیکنانی نظیر رضا کرملا چعب ، سعید کریمی و … با سابقه بازی در تیم های ملی پایه به پرسپولیس پیوستند و نتوانستند به موفقیتی در این تیم برسند.

اما با جدایی برانکو و حضور گابریل کالدرون و یحیی گل محمدی این روند تغییر کرد و فرصت بیشتری به بازیکنان جوان داده شد. مثلا مهدی عبدی در دربی حدود بیست دقیقه برای پرسپولیس بازی کرد و موفق به گلزنی هم شد و در ادامه فصل هم گل های زیادی برای پرسپولیس به ثمر رساند و یا سعید حسین پور در هفته های پایانی لیگ برتر بازی های زیادی را برای پرسپولیسی ها انجام داد. همین دو بازیکن در فصل آینده عصای دست یحیی گل محمدی خواهند بود کما اینکه مهدی عبدی در بازی نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا و وقتی که عیسی آل کثیر محروم شد تنها امید پرسپولیسی ها در خط حمله بود و موفق شد تک گل تیمش را خم به زیبایی به ثمر برساند.

حالا یحیی با توجه به بالا رفتن سن بازیکنان تیمش نظیر محسن ربیع خواه ، کمال کامیابی نیا ، سید جلال حسینی ، امید عالیشاه و … در فصل نقل و انتقالات هم سعی کرده چند بازیکن جوان را به لیست تیمش اضافه کند تا بتواند در فصل آینده از این بازیکنان استفاده کند و آینده باشگاه پرسپولیس را تضمین کند.

در همین راستا علی شجاعی ۲۲ ساله قبل از لیگ قهرمانان آسیا به ترکیب تیمش اضافه شد و در چند روز اخیر هم چند شایعاتی مبنی بر جذب چند بازیکن جوان دیگر هم به گوش می رسد.

محمد شریفی هافبک جوان فصل قبل سایپا دیروز در باشگاه پرسپولیس حاضر شد و با مدیران این تیم به توافق نهایی رسید. پست محمد شریفی هافبک دفاعی است و انگار یحیی او را برای جانشینی بازیکنانی چون محسن ربیع خواه و کمال کمامیابی نیا دارد.

اما در خط دفاعی یحیی قصد دارد که یک بازیکن را از لیگ دسته اول برای جانشینی سید جلال در فصول آینده در نظر بگیرد.

این بازیکن که اتفاقا همشهری سید جلال هم هست در چند سال اخیر پای ثابت اردوی تیم های ملی پایه بوده است و در این دو فصل در لیگ دسته اول بیش از چهل بازی را برای تیم ملوان بندر انزلی انجام داده است و احتمالا در چند روز آینده جذب باشگاه پرسپولیس خواهد شد.

در خط دروازه هم با توجه به قیمت بالای رادوشویچ و این که این بازیکن احتمالا نیمکت نشینی دوباره ر بر نمی تابد و از جمع سرخپوشان جدا می شود ، یحیی گل محمدی امیر محمد یوسفی دروازه بان خوش قد و بالای تیم های پایه پرسپولیس را به تیم بزرگسالان فرا خواند و او را به قطر هم برد  و احتمالا یوسفی دروازه بان دوم پرسپولیسی ها در فصل آینده خواهد بود.

همه این بازیکنان جوان در کنار سعید حسین پور ، آریا برزگر ، مهدی عبدی و محمد احسان حسینی نسل آینده بازیکنان پرسپولیس را تشکیل می دهند و باید تلاش کنند که روند افتخار آفرینی  پرسپولیسی ها در این سال ها را ادامه دهند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها