کد خبر : 52008

سرمربی اسبق تیم ملی گفت: در مورد ارسال اطلاعات از داخل خود کشور علیه پرسپولیس و سایر تیم‌های ایرانی متأسفانه باید این حقیقت تلخ را پذیرفت که فرستادن چنین اطلاعاتی کار خودمان است نه کار آمریکایی‌ها.

به گزارش خبرورزشی، محمد مایلی‌کهن از جمله افرادی است که به صراحت لهجه در فوتبال ایران مشهور است و شاید دقیقاً به همین خاطر این روزها سمتی در پرطرفدارترین ورزش ما ندارد؛ سرمربی اسبق تیم ملی که جدا از مسائل ورزشی، پیرامون وضعیت معیشتی مردم هم قاطعانه صحبت می‌کند و انتقاداتش را به گوش مسئولان می‌رساند.

عصر دیروز به بهانه فینالیست شدن پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا با او تماس گرفتیم اما بحث به جاهایی کشیده شد که... 

توصیه می‌کنیم این مصاحبه جذاب را حتماً تا انتها بخوانید.

گران شدن اتومبیل

از اسفندماه سال گذشته در انتظار فراهم شدن شرایطی هستم تا عمل جراحی قلب باز انجام بدهم. متأسفانه وضعیت به خاطر شیوع ویروس کرونا اصلاً مناسب نیست. البته در این اوضاع باز هم برگزاری رقابت‌های فوتبال موجب می‌شود تا مردم حداقل برای چند ساعت مشکلات زندگی‌شان را فراموش کنند. وضعیت معیشتی برخی افراد به معنای واقعی کلمه خراب است و به نان شب‌شان محتاج هستند. بعضی از ارزاق به صورت روزانه گران می‌شود! در این ‌میان برخی مسئولان هم آن‌طور که باید کاری انجام نمی‌دهند. برای مثال مرتب در اخبار می‌شنویم که رئیس‌جمهور محترم به فلان وزیر دستور پیگیری وضعیت قیمت اتومبیل را می‌دهد اما در عین حال ماشین‌ها هر روز گران‌تر می‌شوند!

سخنگوی دولت

برای آقای علی ربیعی سخنگوی محترم دولت احترام قائل هستم ولی مگر بر اساس چارت اداری ایشان نباید بیان‌کننده مواضع و اقدامات دولت باشند؟ پس چطوری است که ما هر کانال را که می‌زنیم، خود رئیس‌جمهور محترم مشغول صحبت است؟ اگر قرار است خود آقای رئیس‌جمهور صحبت کند پس دیگر برای چه به جناب ربیعی حقوق می‌دهند؟ وقتی خود آقای روحانی مرتب صحبت می‌کند دیگر چرا دولت باید به یک نفر تحت عنوان سخنگو دستمزد بدهد؟

ظلم در حق مجیدی

متأسفانه ما در فوتبال غریبه‌پرست هستیم. من قبلاً هم این حرف‌ها را می‌زدم و محکوم به ضدیت با خارجی‌ها می‌شدم. اتفاقاً قاطعانه معتقدم باید سراغ کسب علم و دانش برویم. اصلاً چنین مسئله‌ای در دین ما هم به طور اکید توصیه شده است ولی واقعیت امر این است که در حال حاضر تعداد قابل ملاحظه‌ای از مربیان ما نسبت به گذشته کاملاً آگاه‌تر شده‌اند. شما همین فرهاد مجیدی را نگاه کنید. این بنده خدا استقلال را زمستان سال گذشته در چه وضعیتی تحویل گرفت؟ مدت‌ها بود که استقلال سرمربی نداشت و استراماچونی رفته بود اما فرهاد مردانه پای کار آمد و نتایج خوبی هم گرفت. استقلال را نایب‌قهرمان لیگ برتر کرد و در جام‌حذفی نیز تا فینال مسابقات بالا آمد اما ببینید چه برخوردی با مجیدی کردند؟ وقتی استقلال با فرهاد می‌برد، می‌گفتند اندیشه‌های تاکتیکی استرا باعث پیروزی شد اما هنگامی که می‌باخت، همه چیز را گردن مجیدی می‌انداختند. اصلاً از کجا معلوم که اگر سرمربی ایتالیایی بالاسر استقلال می‌ماند، این تیم می‌توانست عنوان قهرمانی لیگ برتر را مال خود کند؟ از کجا معلوم که نزول نمی‌کرد؟

نوشتن پیروزی‌ها به حساب برانکو

همان ابتدای فصل گذشته گفتم پرسپولیس با سرمربی وطنی موفق می‌شود ولی آقایان یک نیم‌فصل تیم را دست کالدرون دادند و وقتی مربی خارجی کنار رفت، به یحیی گل‌محمدی اعتماد کردند. خودمان هم دیدیم پرسپولیس با یحیی چقدر خوب بازی کرد و چه نتایج ارزشمندی گرفت. قهرمانی در لیگ برتر و رسیدن به لیگ قهرمانان آسیا. پرسپولیس یحیی حتی از تیمی که برانکو سرمربی آن بود هم بهتر بازی می‌کرد ولی متأسفانه پیروزی‌های یحیی را هم به حساب برانکو ایوانکوویچ می‌نوشتند! کسی به این مسئله توجه نمی‌کرد که هفت بازیکن پرسپولیس در دوران گل‌محمدی، طی زمان حضور برانکو اصلاً در پرسپولیس نبودند. همان‌طور که عرض کردم متأسفانه ما در فوتبال خودمان غریبه‌پرست هستیم. یحیی گل‌محمدی و کریم باقری زحمت ‌کشیده‌اند ولی باز هم عده‌ای این پیروزی‌ها را به اسم مربیان خارجی می‌نویسند.

مدیران کارمند

شخصیت حقیقی آقای رسول‌پناه و آقای سعادتمند برای من کاملاً محترم است اما واقعیت امر اینکه هر دو چهره فوق از نظر من کارمند وزارت ورزش هستند نه مدیران عامل دو باشگاه بزرگ پرسپولیس و استقلال. حالا شما تصور کنید اگر من به جای آقای رسول‌پناه مدیرعامل پرسپولیس می‌شدم چه هجمه‌ای علیه محمد مایلی‌کهن راه می‌انداختند؟ طوری رفتار می‌کردند که انگار من اصلاً نه بازیکن پرسپولیس بوده‌ام، نه تحصیلات عالیه دارم و نه کارمند سازمان تربیت‌بدنی بوده‌ام!

ارسال اطلاعات

در مورد ارسال اطلاعات از داخل خود کشور علیه پرسپولیس و سایر تیم‌های ایرانی متأسفانه باید این حقیقت تلخ را پذیرفت که فرستادن چنین اطلاعاتی کار خودمان است نه کار آمریکایی‌ها! البته پرسپولیس به‌صورت فوتبالی و با اتکا بر شایستگی خودش فینالیست لیگ قهرمانان شده و حالا حتی اگر بر فرض محال اجازه حضورش در جدال نهایی داده نشود هم از نظر من اصلاً مهم نیست چون یحیی گل‌محمدی و شاگردانش توانایی‌های خود را اثبات کردند.

اعلام رقم قراردادها

یکی از مشکلات ما در عرصه فوتبال این است که در مورد شفاف‌سازی دروغ می‌گوییم! بله، واقعیت این است که دروغ می‌گویند. چه اشکالی دارد میزان دقیق رقم قراردادهای بازیکنان استقلال و پرسپولیس و رقم دقیق دریافتی آنها را به صورت علنی برای مردم اعلام کنند تا برخی از این بازیکنان این‌قدر ناله نکنند؟ بعضی از مردم محتاج نان شب هستند ولی تعدادی از فوتبالیست‌ها در چنین شرایطی همچنان از وضعیت خودشان می‌نالند. بازیکن با باشگاه قرارداد دارد اما مدعی است که دستمزدش کم است و به همین خاطر تاقچه بالا می‌گذارد. یادشان رفته قبلاً التماس می‌کردند تا با همین عدد و رقم قرارداد ببندند ولی حالا چون چند تا بازی خوب انجام داده‌اند، برای باشگاه ناز می‌کنند. باور کنید ایران سرشار از استعداد است. الان مهدی ترابی و شهریار مغانلو لژیونر شده‌اند. مطمئن باشید جانشین برای آنها پیدا می‌شود و اتفاقاً مایه خوشحالی است که چنین بازیکنانی راهی تیم‌های خارجی می‌شوند و برای مملکت درآمد کسب می‌کنند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها