کد خبر : 51886

از جمله دستاوردهای ماجرای شکایت النصر از پرسپولیس شناسایی برخی شبکه های ضد نظام و خائنینی بود که از هر فرصتی برای ضربه زدن به اسم و جایگاه پرچم کشورشان بهره می برند.

به گزارش مشرق – با راهیابی پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا این تیم و جایگاهش نزد جامعه ورزش از فرم پرسپولیس خارج و به نماینده ایران در دیدار پایانی این مسابقات تبدیل شد. غافل از اینکه برخی با چهره متعصبان به تیم رقیب (استقلال) پشت پرده و سپس در انظار دست به اقداماتی علیه نماینده کشورمان زده اند و درصدد هستند به هر طریقی در مسیر احتمالی به پرواز درآمدن پرچم سه رنگ کشورمان سنگ اندازی کنند. نامه نگاری برای AFC، باشگاه های عربی و در نهایت فیفا که پرسپولیس از بازیکنان غیرقانونی استفاده کرده چه معنی دیگری خواهد داشت غیر از اینکه گروهی متخلف، آشکارا رودرروی نماینده ایران در دیدارهای لیگ قهرمانان ایستاده اند. همانگونه که در قضیه محرومیت عیسی آل کثیر هم عده ای از داخل هیزم بر آتش ریختند و با طرح یک ادعای واهی مهاجم ایرانی توسط AFC نقره داغ شد.

چه بسا بسیاری از استقلالی ها بودند که با برد پرسپولیس روبروی نماینده آل سعود شاد شدند و نرسیدن النصر به فینال را ضربه ای مهلک بر پیکر فوتبال آن کشور دانسته بودند اما این نفرات که در داخل نیز در بخش رسانه دستی بر آتش دارند و جدا از رسانه اختصاصی شان به تعدادی دیگر از رسانه ها و سردبیران شان هم رسیدگی می کنند موجی جدی براه انداختند که پنجره پرسپولیس بسته بوده و بازیکنانش را ثبت قرارداد کرده است. در حالی که AFC هم این ادعا را رد کرد و کار به جایی رسید که النصری ها به فیفا شکایت کنند.

با این وجود نباید از دو کانال تلگرامی هم غافل شد که به گفته افراد مطلع هر دو توسط یک نفر مدیریت می شود و با تأثیرگذاری قابل توجه روی افکار عمومی در همین راه به این افراد معلوم الحال و تیم رسانه ای شان کمک می کرد. کانالی که در روزهای ویژه نقل و انتقالات با انتشار مطالب خطی به سود یا ضرر برخی بازیکنان تیم های استقلال و پرسپولیس علنا از آنها باج خواهی می کرد و موجبات اعتراض های خیابانی و تجمعات اعتراض آمیز روبروی مجلس و وزارت ورزش را پایه ریزی می کرد، حالا کارش را تا جایی پیش برده که با بازی با احساسات هواداران استقلال از آنها می خواهد زیر صفحه AFC و باشگاه النصر به زبان عربی و انگلیسی پیام بگذارند و زیر پای پرسپولیس را جارو بزنند تا این تیم به فینال نرسیده و نماینده ایران به اتهام تخلف در یارگیری از دور مسابقات کنار گذاشته شود.

اسم این اقدام چیزی جز بی آبرو کردن نماینده کشورمان نیست و بی آبرو کردن تیمی که زیر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران راهی رقابتهای بین المللی شده است معنایی جز خیانت به نظام ندارد. در قضیه پرسپولیس، پرونده شکایت النصر همانگونه که انتظار می رفت ختم به خیر شد اما رو سیاهی برای خائنین وطن فروش ماند. البته این موضوع همانگونه که اشاره شد اصلا به رنگ و تیم خاصی مربوط نیست و احتمال تکرار این رویه در آینده به مراتب بیشتر است؛ چه برای جبران چه از سر لجبازی!

به نظر می رسد با ورود پلیس فتا و دیگر نهادهای نظارتی این دو صفحه آبی و قرمز که توسط یک نفر اداره می شوند باید بسته و یا به شدت تنبیه شوند تا پس از این با تحریک احساسات هواداری عده ای جوان و حتی میانسال هوس خیانت به کشورشان با داعیه هواداری از یک تیم خاص به سرشان نزند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها