کد خبر : 51768

در دو روز پایانی معاملات بازار سهام هفته گذشته تقاضا در بازار سهام زیاد شد و کلیت بازار تاثیرپذیر از صف‌های خرید رشد کرد و به تعادل رسید. اما روند بازار فردا و هفته آینده چگونه خواهد بود؟ به خصوص که آمریکا ۱۲ بانک و نهاد مالی ایران را مجددا تحریم کرده است.

عباس‌علی حقانی‌نسب، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز بیان کرد: واکنش بازار سهام ما به دلیل مختصات توده‌واری به اخبار منفی از جمله افزایش نرخ سود بانکی و تحریم‌های جدید آمریکا زیاد است و این موضوع باعث ایجاد جو هیجانی در بازار سهام و افت شاخص کل می‌شود. اما به نظر می‌رسد بازار به تعادلی نسبی رسیده و این اخبار حتی اگر تاثیر منفی داشته باشند این تاثیر مقطعی است و بازار دوباره روند صعودی خواهد داشت.

او در رابطه با روند بازار در هفته آینده گفت: احتمالا با شروع معاملات در روز شنبه، بازار سهام در روزهای ابتدایی هفته روند نزولی داشته باشد اما در روزهای میانی هفته معاملات بازار سهام روند صعودی خود را آغاز می‌کند و بازدهی بازار مثبت خواهد بود.

این کارشناس در رابطه با تحریم‌های جدید بانکی آمریکا گفت: قبل از این نیز سیستم بانکی ما ارتباط چندانی با بازار بین‌المللی نداشت و به نظر می‌رسد این تحریم‌ها تاثیر چندانی به غیر از جو هیجانی در بازار سهام نخواهد داشت.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها