کد خبر : 51591

غلامرضا رفیعی از کارشناسان حقوقی گفت: از نظر من محرومیتی برای پرسپولیس به وجود نمی‌آید و اعتراض النصری‌ها به نتیجه نمی‌رسد. هوشنگ نصیر زاده هم گفت : پرسپولیس برای بخشیده شدن آل کثیر و امیری شانس دارد.

به گزارش پارس فوتبال ، پرسپولیس درحالی به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده‌اند که با محرومیت ۶ ماهه عیسی آل‌کثیر مواجه شده‌اند و او نه‌تنها در فینال نمی‌تواند تیمش را همراهی کند بلکه تا نیم‌فصل از حضور در رقابت‌های لیگ برتر و جام حذفی هم محروم خواهد بود. با این حال قرمزها امیدوارند که با اعتراض به این حکم، محرومیت مهاجم خود را کاهش دهند.

هوشنگ نصیرزاده در این‌باره گفت:

اگر ادله سرخ‌ها به کمیته استیناف ارائه شود آنها می‌توانند امیدوار باشند که این حکم شکسته شود. با توجه به اینکه رئیس کمیته استیناف  AFC یک ایرانی است، پرسپولیسی‌ها می‌توانند از او کمک بخواهند تا بتواند اعضای این کمیته را متقاعد کند که حرکت آل‌کثیر نژادپرستانه نبوده و تنها یک شادی گل شخصی است. فکر می‌کنم همان زمان که این پرونده تشکیل و از پرسپولیسی‌ها درخصوص این شادی گل سوال و جواب شد می‌توانستند به این فرد ایرانی در  AFC مراجعه کنند تا کار به محرومیت کشیده نمی‌شد.

موضوع دیگری که برای پرسپولیسی‌ها نگران‌کننده است محرومیت دو بازیکن اصلی این تیم از حضور در فینال بازی‌های آسیایی است. احسان پهلوان به دلیل اخراج از بازی مقابل النصر محروم از دیدار فینال است و وحید امیری هم با دریافت کارت زرد دوم، دو کارته شده و از حضور در فینال محروم شده است. البته سرخ‌ها به کارت زرد امیری اعتراض کرده‌اند و امیدوارند که این بازیکن که به‌زعم آنها بی‌دلیل کارت زرد دریافت کرده مورد بخشش قرار بگیرد. نصیرزاده در این باره گفت:

مهم این است که تمام کارشناسان داوری و اعضای کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا بر این باور باشند که این یک اشتباه فاحش داوری بوده و متفق‌القول بگویند که کارت زرد حق این بازیکن نبوده است. قانون می‌گوید کارت‌های زرد و قرمز قابل اعتراض و بخشش هستند و پرسپولیس می‌توانند امیدوار باشند که این بازیکن مورد بخشش قرار بگیرد، درست مثل سیامک نعمتی.

از تمامی این موارد مهم موضوعی است که النصری‌ها به آن معترض شده‌اند و قرار است تا ۱۵ مهرماه AFC درخصوص آن تصمیم‌گیری کند. عربستانی‌ها مدعی شده‌اند که حضور بازیکنان جدید در ترکیب سرخ‌ها غیرقانونی بوده و پنجره‌های نقل‌وانتقالاتی این تیم به دلیل شکایت برانکو بسته بوده است. موضوعی که پرسپولیسی‌ها و فدراسیون فوتبال آن را باور ندارند و بر این باورند که تمام اتفاقات نقل‌وانتقالاتی قانونی و پیش از بسته شدن پنجره‌شان صورت گرفته است.

در این باره غلامرضا رفیعی یکی دیگر از کارشناسان حقوقی گفت:

از نظر من محرومیتی برای پرسپولیس به وجود نمی‌آید و اعتراض النصری‌ها به نتیجه نمی‌رسد. در نامه‌ای که فیفا به پرسپولیسی‌ها ارسال کرده بود آمده که اگر در تاریخ درنظر گرفته شده پول برانکو پرداخت نشود بعد از تاریخ منقضی شده آنها حق جذب بازیکن جدید را نخواهند داشت و پرسپولیسی‌ها هم پیش از این تاریخ اقدام به عقد و ثبت قرارداد با بازیکنان جدید کرده‌اند.

 چرا نقل‌وانتقالات زودتر شروع شد؟

یکی از ابهامات مطرح شده در روزهای اخیر زودتر شروع شدن زمان نقل‌وانتقالات بود که شائبه‌هایی را ایجاد کرد. پیش از این در قوانین فیفا تصریح شده بود که زمان باز شدن پنجره نقل‌وانتقالات باشگاه‌ها باید پس از پایان فصل فوتبالی باشد، اما پس از وقفه‌ای که در مسابقات فوتبال رخ داد، فیفا تصمیم گرفت ابلاغیه جدیدی در این مورد صادر کند که براساس آن کشورهای عضو این آزادی عمل دارند که حتی پیش از پایان فصل پنجره تابستانی خود را باز کنند. البته در چنین شرایطی تنها انتقال بازیکنان به تیم‌های جدید ممکن خواهد بود، اما آنها نمی‌توانند در ترکیب تیم تازه خود تا آغاز فصل جدید به میدان بروند. حتی بازیکنانی که قراردادشان با باشگاه قبلی به پایان رسیده و بازیکن آزاد محسوب می‌شوند نیز نمی‌توانند تا شروع فصل جدید برای تیم‌های خود بازی کنند. یکی از مواردی که به نقل‌وانتقالات باشگاه پرسپولیس اعتراض می‌شود درباره خریدهای آنها پیش از پایان فصل و انجام دیدار فینال جام حذفی است. درحالی که در فوتبال انگلیس نیز مشابه این اتفاق رخ داده و تیم‌های لیگ برتری از روز ۲۷ جولای مجاز به خرید و فروش بازیکنان بودند درحالی که دیدار فینال جام حذفی این کشور چند روز بعد و اول آگوست انجام شد. حتی فیفا به باشگاه‌ها این اجازه را داده که قراردادهای کوتاه‌مدت با بازیکنانی که قراردادشان به پایان رسیده امضا کنند تا در ادامه فصل که بیش از حد معمول طول کشیده است بتوانند تیم‌های خود را همراهی کنند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها