کد خبر : 50486

با اعلام رسمی مختومه شدن بازگشت استراماچونی به استقلال که طی پیامی در سایت باشگاه منتشر شد، حالا سوال اصلی این است که آینده هدایت این تیم چه می شود.

استراماچونی به استقلال بازنگشت. آن هم به دلیل قانونی که در زمان طرح بحث بازگشت او نیز وجود داشت و می شد براساس این قانون عدم بازگشت او را از ابتدا نیز پیش بینی کرد.

با منتفی شدن بازگشت استراماچونی، حالا مساله هدایت استقلال بار دیگر به دغدغه اصلی هواداران تبدیل شده است. رابطه عاطفی عجیب و غریب هواداران استقلال با استراماچونی از زمان جدایی او به این سو نشستن روی نیمکت استقلال را برای هر مدعی این جایگاه سخت کرده است.

سناریوی اول: مجید نامجو مطلق در حال حاضر هدایت استقلال را در لیگ قهرمانان آسیا برعهده گرفته است. کمی سخت است که او را در لیگ بیستم هم در این جایگاه ببینیم. حتی اگر نتایج قابل قبولی هم در این مرحله کسب کند.

سناریوی دوم: بازگشت فرهاد مجیدی به استقلال یک گزینه دیگر است. البته این بازگشت مستلزم رفتن سعادتمند از استقلال خواهد بود. فرهاد مجیدی هیچ وقت به مدیرعامل استقلال روی خوش نشان نداد و هیچ وقت هم این مساله را پنهان نکرد. بازگشت فرهاد مجیدی به استقلال این بار با فشار روانی کمتری همراه خواهد بود. چرا که هواداران دیگر می دانند که استراماچونی براساس قوانین نمی تواند بازگشتی داشته باشد و فرهاد از محبوبیت کافی برای ادامه کار در استقلال برخوردار است.

سناریوی سوم: الکس نوری گزینه دیگری است. مربی ایرانی آلمانی که هم ایرانی است و منع قانونی برای عقد قرارداد ندارد و هم تجربه کامل کار در لیگ معتبری همچون بوندس لیگا را دارد که ممکن است با دانش خود به یک استراماچونی دیگر در استقلال تبدیل شود. با این حال مشکل این است که شنیده شده الکس نوری بعید است ریالی قرارداد ببندد و این خود مساله ای است که باید راه حلی برای آن پیدا شود.

سناریوی چهارم: سناریوی آخر نیز سپردن سکان هدایت به یکی از پیشکسوتان استقلال است. گزینه ای که در صورت شکست پروژه مذاکره با الکس نوری و ادامه فعالیت احمد سعادتمند در استقلال، باید به سراغ آن بروند. علیرضا منصوریان با تراکتور به توافق رسیده و امیر قلعه نویی به دنبال یک دوره مربیگری کم فشار در گل گهر سیرجان است. از سوی دیگر محمود فکری به نظر آماده تجربه این چالش است و تمایلش به هدایت استقلال را پنهان نکرده است. به هر حال نیمکت استقلال آنقدر جذابیت دارد که مربیان ریسک های آن را هم قبول کنند.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها