کد خبر : 50315

الکساندر نوری که همراه با وردربرمن عملکرد خوبی را در فوتبال آلمان به ثبت رساند و نامش سر زبان‌ها افتاد، طی سال‌های اخیر همواره یکی از گزینه‌های مربیگری در تیم‌های باشگاهی ایران و حتی تیم ملی بود.

به گزارش خبرورزشی،  الکساندر نوری که همراه با وردربرمن عملکرد خوبی را در فوتبال آلمان به ثبت رساند و نامش سر زبان‌ها افتاد، طی سال‌های اخیر همواره یکی از گزینه‌های مربیگری در تیم‌های باشگاهی ایران و حتی تیم ملی بود. بارها از احتمال مربیگری‌ نوری در تیم‌های مطرحی مثل استقلال، پرسپولیس، تراکتور و سپاهان اخباری منتشر شد، هرچند در عمل این اتفاق هیچ‌گاه رخ نداد و نوری در فوتبال آلمان به کار ادامه داد. این مربی ایرانی‎تبار که فصل گذشته همراه با یورگن کلینزمن در هرتابرلین هدایت این تیم را برعهده داشت و حتی در مقطع زمانی کوتاه به‎عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد، درحال‎حاضر و در آستانه آغاز رقابت‌های فصل جدید فوتبالی باشگاه دنیا درحال ارزیابی و آنالیز است تا بتواند به یکی از پیشنهادهایش پاسخ مثبت داده و دوباره به عرصه سرمربیگری برگردد. فرصتی دست داد تا ازطریق یکی از دوستان ایرانی‌اش با او درباره مسائل مختلف هم‎کلام شویم.

او درباره پیشنهاد تیم های ایرانی گفت:«خیلی از تیم‌هایی که طی سال‌های اخیر جزء مدعیان قهرمانی در لیگ ایران بوده‌اند با من تماس گرفتند اما مذاکرات خیلی جدی نبود و با هم خیلی جدی جلو نرفتیم. در این مدت اخیر به‎جز پرسپولیس اکثر تیم‌های مدعی به من پیشنهاد دادند و تماس‌هایی با هم داشتیم، هرچند باز هم تاکید می‌کنم که فقط مذاکرات اولیه انجام شد و کار تا مراحل نهایی پیش نرفت. در این مدت ما فقط درباره ملزومات و شرایط موجود و آن چیزهایی که من به‎عنوان مربی به آنها نیاز دارم، با هم صحبت کردیم.

نوری درباره پیشنهاد باشگاه استقلال گفت:«به هرحال تیم‌های بزرگ هواداران زیادی دارند که مسلما این طرفداران تیم خود را خیلی دوست دارند و در شرایط احساسی ممکن است خیلی از اتفاقات بیفتد که این موضوع در فوتبال دنیا یک امر مرسوم محسوب می‌شود. گذشته از اتفاقاتی که افتاده و آن مسائلی که اشاره کردید، احساس یک هوادار برای تیمش قابل احترام است و من هم به آن احترام متقابل می‌گذارم.»

او درباره قانون عدم حضور مربیان خارجی در ایران گفت:«من یک ایرانی هستم با یک قلب ایرانی. اگر پیشنهاد خوبی باشد، بله چراکه نه.»

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها