کد خبر : 50298

ما توقع داریم ماجرای حق پخش در کنفدراسیون فوتبال آسیا که تحت نظر و اختیار مقرارت بین المللی است با یک نامه محکم حل شود؟ نکند AFC عاشق چشم و ابروی ماست که زیر نامه نبی یا بهاروند، پاراف کند با تقاضای نامبردگان موافقت می شود!

به گزارش خبرورزشی، کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده به دلیل تحریم‌های بین‌المللی، قرارداد حق پخش زنده تلویزیونی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با صداوسیمای ایران به طور یک‌طرفه لغو شده است.

پس از این اتفاق، طبق معمول فدراسیون فوتبال ضمن نامه نگاری با کنفدراسیون فوتبال آسیا تقاضای حل این مشکل را ارائه داده و سایر مسولان هم در یک توضیح واضحات آشکار، اعلام کردند ما بیشترین بیننده تلویزیونی را در لیگ قهرمانان داریم؛ یعنی با این استدلال ساده انگارانه انتظار داریم بحث تحریم و تعلیق حق پخش تمام شود!

با این همه اگر مقداری با کار رسانه، مدیریت نوین جهانی و قوانین بین المللی آشنا باشیم می دانیم - و البته می فهمیم- با یک نامه و تقاضای ساده، چنین تحریم گسترده ای که علیه فوتبال ایران اعمال شده رفع نمی شود.

منهای مساله لیگ قهرمانان و حق پخش تلویزیونی، ورزش کشور در سایر رشته های غیر فوتبالی مانند جودو نیز با مشکلات عدیده ای مواجه است. کشتی هم شرایط نگران کننده ای دارد و رئیس فدراسیونش، بودجه مصوب وزارت ورزش را به دلیل رقم خنده دار آن نمی پذیرد.

فوتبال ایران همچنان مستقل نیست و زیر پر و بال دولت قرار داد و طبعا به دلیل فقدان شبکه های خصوصی، صدا و سیما پول فوتبال را از این جیب به آن جیب می ریزد؛ بدون اینکه مساله حق پخش تلویزیونی فوتبال کشور در داخل حل شده باشد.

حالا ما توقع داریم ماجرای حق پخش در کنفدراسیون فوتبال آسیا که تحت نظر و اختیار مقرارت بین المللی است با یک نامه محکم حل شود؟ نکند AFC عاشق چشم و ابروی ماست که زیر نامه نبی یا بهاروند، پاراف کند با تقاضای نامبردگان موافقت می شود!

مدیران فوتبال ایران اگر ذره ای اعتبار در AFC داشتند بی تردید می توانستند از راه های غیر معمول و رایزنی های خاص، مشکلات را رفع کنند اما واقعیت این است که فدراسیون فوتبال ایران در حال حاضر مدیر ندارد.

فدراسیونی که پس از استعفای تاج، مدتهاست بدون رئیس اداره می شود با مشکل بزرگی به نام اساسنامه مواجه است. فیفا در این زمینه بارها به ما اخطار داده و تقاضای ترمیم اساسنامه را به دفعات داشته اما هر بار به بهانه ای تهدید به تعلیق می شویم و عملا از انتخابات فدراسیون فوتبال هم خبری نیست.

وقتی در مدیریت اینقدر بی برنامه هستیم و خودمان هم نمی دانیم در کجای کار قرار داریم چگونه می خواهیم با این مدیران فوتبالی و غیرفوتبالی که تدبیر لازم را ندارند و کاری هم از دستشان بر نمی آید به جنگ سران کنفدراسیون فوتبال آسیا برویم و از آنها تقاضا کنیم اجازه بدهند لیگ قهرمانان آسیا برای بینندگان ایرانی هم پخش زنده داشته باشد؟ 

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها