کد خبر : 49773

درگیری فیزیکی بازیکنان استقلال با چند هوادار در فرودگاه مهرآباد می‌تواند ابعاد بیشتری پیدا کند.

به گزارش پارس فوتبال ، آرش شکرریز وکیل بین المللی فوتبال درباره درگیری بازیکنان استقلال با هواداران تیم خودی بعد از بازی با تراکتور گفت:

درگیری هواداران استقلال به نشانه باخت و اعتراض به بازیکنان تیم در فرودگاه مهر آباد تهران باعث شد چند بازیکن این تیم با هواداران درگیری فیزیکی پیدا کنند. درگیری به وجود آمده در فرودگاه مهر آباد نزاع دسته جمعی محسوب می‌شود و طبق قانون طرفین به دادگاه فراخوانده می‌شوند. اینگونه درگیری‌ها طبق قانون قضایی کشور می‌تواند حبس به مدت ۳ ماه را به همراه داشته باشد چرا که اخلال در نظم عمومی محسوب می‌شود. (قانون ۶۱۸ مجازات اسلامی)

او ادامه داد:

این افراد از اشخاص رسمی فوتبال هستند و کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال هم می‌تواند این افراد را تا ۹ ماه محروم کند. به همان صورت که در اتحادیه فوتبال انگلیس هم بازیکنی به همین دلیل ۶ ماه محروم شد و محمدرضا خانزاده نیز به دلیل مشابه محرومیت شامل حالش شد. باید دید آیا قانون در مورد بازیکنان استقلال هم اجرا می‌شود یا خیر؟ باشگاه استقلال در بیانیه‌ای هواداران خشمگین حاضر در فرودگاه را مجهول الهویه معرفی کرد که این موضوع خود جای تامل دارد.

او افزود:

حرکت هواداران استقلال در توهین و فحاشی به بازیکنان را عملی زشت می‌دانیم، اما ناراحتی هواداران بعد از شکست آنهم در فینال با توجه به چند سال ناکامی استقلال بدیهی است و بازیکنان نباید در این حال با این افراد درگیر می‌شدند. به هر حال سلبریتی‌ها باید صبر و تحمل خود را در اینگونه موارد بیشتر کرده و خود را با افراد عادی مقایسه نکنند.

شکر ریز ادامه داد:

باشگاه استقلال در حالی این افراد را مجهول الهویه نامیده است که همین افراد به بازیکنان استقلال و مدیران این تیم هویت داده اند و این جای تاسف دارد که در اینگونه اتفاقات هواداران را با این نام بخوانند و در مواقع لزوم آن‌ها را مالک اصلی باشگاه بدانند. به هر حال امیدواریم بازیکنان استقلال به این موضوع پی ببرند که اگر همین هواداران دو آتیشه نبودند امروز آن‌ها افراد رسمی و مشهوری در فوتبال نبودند و از سلبریتی‌ها محسوب نمی‌شدند. امیدواریم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال و مراجع قضایی با اینگونه نزاع‌های دسته جمعی بین هواداران و بازیکنان برخورد کند چرا که اگر این موضوع باب شود جمع کردن این فوتبال که سراسر فراز و نشیب است سخت‌تر می‌شود.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها