کد خبر : 49261

یک نماینده مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد که حقوق بازنشستگان در چارچوب متناسب‌سازی حقوق باید حداق ۲۰درصد علاوه بر افزایشی که اخیراً انجام شده، افزایش یابد.

کیومرث سرمدی؛ عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با انتقاد از حقوق پایین بازنشستگان و عدم تناسب آن با تورم اظهار کرد: متناسب نبودن حقوق بازنشستگان و حتی کارگران نیز موجب شده است این قشر زحمتکش همواره قدرت خریدشان پایین باشد و نتوانند از عهده مخارج زندگی بربیایند.

وی با تأکید بر اینکه نباید تفاوتی میان مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی و کشوری و لشکری وجود داشته باشد، متذکر شد: معتقدم نباید تفاوتی میان فردی که 30 سال یا حتی 35 سال حق بیمه به تأمین اجتماعی پرداخت کرده با فردی که همین مدت زمان را صرف خدمت در یک شرکت دولتی، بانک یا مؤسسه‌‌‌‌ای کرده است، باشد؛ باید شرایطی فراهم شود که همه بازنشستگان از حقوق عادلانه برخوردار باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: دولت اعلام کرده که متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان را از یک ماه پیش آغاز کرده است، طبق این طرح، فردی که دارای 35 سال سابقه حداقل‌بگیر باشد، 3 میلیون تومان حقوق ماهانه دریافتی خواهد داشت که این رقم به‌هیچ‌وجه تناسبی با مخارج بازنشستگان ندارد.

سرمدی تأکید کرد: با وجود اینکه بیش از 5 ماه از سال سپری شده اما حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی و مستمری‌بگیران افزایش نیافته که همین مسئله کنار شیوع بیماری کرونا به معیشت و اقتصاد آنها ضربه وارد کرده است.

وی ضمن اینکه پیشنهاد کرد که حقوق بازنشستگان، اعم از لشکری و کشوری در چارچوب متناسب‌سازی حقوق باید افزایش یابد، اظهار کرد: در جلسه‌ای که دو هفته آینده درباره متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان خواهیم داشت، افزایش حداقل 20درصدی حقوق بازنشستگان را، علاوه بر افزایشی که اخیراً انجام شده است، پیشنهاد خواهم داد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: باید از بازنشستگان که عمر خود را صرف خدمت به کشور کرده‌اند، تجلیل شود؛ متناسب‌سازی حقوق آنها حداقل کاری است که می‌توان برای این قشر انجام داد.

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها