کد خبر : 49192

رییس کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: شهروندان برای خرید واحدهای صندوق سرمایه گذاری دارا دوم نیاز به کد ملی دارند و افرادی که کد معاملاتی داشته باشند نیز بوسیله کارگزاری‌ها می‌توانند اقدام به خرید واحدهای صندوق پالایشی یکم کنند.

به گزارش ایرنا، علیرضا صالح با بیان اینکه پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم که شامل باقی‌مانده سهام دولت در پالایشگاه‌های تهران، بندرعباس، اصفهان و تبریز است، از فردا (پنجم شهریور) با تخفیف ۲۰ درصدی آغاز خواهد شد.

رییس کل سازمان خصوصی‌سازی افزود: کلیه هموطنان از بامداد فردا بدون هیچ محدودیت سنی می‌توانند واحدهای این صندوق را بوسیله درگاه بانکی به شکل غیرحضوری و کارگزاری‌ها به  شیوه حضوری خرید کنند.

صالح اضافه کرد: مدت زمان پذیره‌نویسی واحدهای صندوق پالایشی یکم که با نماد پالایش انجام می‌شود، از فردا به مدت دو هفته (تا پایان ۱۹ شهریور) پیش بینی شده  و بر این اساس زمان مناسب و کافی برای پذیره‌نویسی این واحدها اختصاص یافت.

وی گفت: سقف خرید این واحدها پنج میلیون تومان است و افرادی که از قبل واحدهای دارا یکم را به میزان دو میلیون تومان خرید کرده‌اند، برای این واحدها می‌توانند تا سقف سه میلیون تومان خرید انجام دهند.

رییس کل سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به این که برای این واحدها تحفیف ۲۰ درصدی در نظر گرفته شده، افزود: مبنای قیمت سهام موجود در این صندوق قیمت پایانی سهام این چهار پالایشگاه در پایان معاملات امروز با درنظر گرفتن تخفیف ۲۰ درصدی است.

به گزارش ایرنا،پیش از این وزیر امور اقتصادی و دارایی وعده داده بود پذیره‌نویسی واحدهای صندوق پالایش یکم از نخستین چهارشنبه شهریور ماه انجام خواهد شد.

 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها