کد خبر : 49155

مدیرعامل فرابورس با بیان اینکه حمایت حقوقی‌ها از بازار سهام در روزهای آتی ادامه دارد، گفت: عرضه واحدهای صندوق دارا دوم بر مبنای تخفیف ۲۰ درصدی روی قیمت پایانی قیمت سهام این شرکت‌ها در معاملات سه شنبه خواهد بود.

به گزارش ایسنا، هامونی در گفت‌وگوی ویژه خبری از هفت برابر شدن ظرفیت هسته معاملاتی بازار سرمایه خبر داد و گفت: با تلاش مهندسان ایرانی، تعداد تراکنش‌ها به ازای هر ثانیه از سوی هسته معاملات هفت برابر شده و به ۲۰ هزار تراکنش در ثانیه رسیده است. بر این اساس بازار دیگر بازار دو شیفته نخواهد بود بلکه به زودی معاملات تمامی اوراق بهادار در یک جلسه معاملاتی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: حتی عرضه‌های اولیه نیز بعدازظهر معامله نخواهد شد و تمامی معاملات هم‌زمان انجام می‌شود.

قیمت سهام دارا دوم بر اساس قیمت معاملات امروز

مدیرعامل فرابورس در ادامه با اشاره به پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری دارا دوم در بازار سرمایه اظهار کرد: طی هفته‌های اخیر موضوع پذیره‌نویسی و یا عدم پذیره‌نویسی واحدهای این صندوق که شامل سهام برخی شرکت‌های پالایشی و پتروشیمی است موجب شد سهامداران برخی ناهماهنگی‌ها را در این خصوص به سایر بخش‌ها نیر تعمیم دهند. این موضوع دلیل مالی، رفتاری داشته ولی تاثیری در ارزش‌گذاری سهام این شرکت‌ها به همراه ندارد.

هامونی ادامه داد: عرضه واحدهای صندوق دارا دوم بر مبنای تخفیف ۲۰ درصدی روی قیمت پایانی قیمت سهام این شرکت‌ها در بازار سهام در معاملات سه شنبه خواهد بود.

وی در ادامه در مورد تغییر سقف سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت در سهام، توضیح داد: در حال حاضر سقف این صندوق‌ها برای سرمایه‌گذاری در سهام به ۱۵ درصد افزایش یافته است که می‌تواند به بهبود شرایط بازار کمک کند.

سازمان بورس و اوراق بهادار همواره در شرایط مختلف به عنوان نهاد ناظر و رگولاتور اقدام به تنظیم‌گری می‌کند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها