کد خبر : 48977

یک رسانه ایتالیایی به بررسی عملکرد مهاجم گلزن تیم فوتبال استقلال تهران پرداخت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رسانه derbyderbyderby به تمجید از شیخ دیاباته بازیکن سابق تیم فوتبال بنونتوی ایتالیا و ستاره فعلی استقلال تهران پرداخت. این رسانه در گزارش ویژه خود از عملکرد خوب این بازیکن در لیگ برتر فوتبال ایران و رسیدن به عنوان آقای گلی تمجید کرد.

این رسانه درباره دیاباته نوشت: "شاید لیگ برتر فوتبال ایران رقابتی‌ترین لیگ فوتبال در دنیا نباشد، اما اگر شیخ دیاباته را به یاد می‌آورید. دستتان را بالا بیاورید و بگویید که به یاد دارید. این ستاره در نیم فصل دوم ۲۰۱۷-۲۰۱۸ بازیکن تیم فوتبال بنونتوی ایتالیا بوده است. شیخ به صورت قرضی از عثمانلی‌اسپور ترکیه راهی ایتالیا شد تا نام خود را در لیگ فوتبال این کشور جاودانه کند.  

شیخ بهترین میانگین گلزنی (۰.۷۳) را در لیگ ایتالیا در یک دهه اخیر از خود به جای گذاشت. بعد از شیخ ستاره‌هایی مانند لوکاکو، کاوانی (۰.۷۱), رونالدو و ابراهیموویچ (۰.۶۹) آمار گلزنی خوبی در سری آ دارند. لیگ برتر فوتبال ایران روز سی ام مرداد به پایان رسید و تیم فوتبال پرسپولیس با کسب عنوان قهرمانی جواز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد و با گرفتن ۶۵ امتیاز از عنوان قهرمانی اش دفاع کرد. پرسپولیس در این فصل تنها ۱۷ گل خورده است. جایگاه دوم و سوم هم به تیم‌های استقلال تهران (۱۴ امتیاز فاصله با پرسپولیس) و فولاد خوزستان (۱۶ امتیاز فاصله با تیم قهرمان) رسید.

در استقلال شخصیت اصلی بازی‌ها شیخ دیاباته است که آشنایی قدیمی با فوتبال ایتالیا دارد. او در این فصل بهترین گلزن لیگ برتر فوتبال ایران شده است.   ۱۵ گل در ۲۰ بازی غنیمت بزرگی برای مهاجم مالییایی است که در ۲۵ آوریل امسال ۳۲ ساله شد. اکنون که بنونتو به سری آ برگشته است، چه کسی می‌داند،   شاید رئیس باشگاه بنونتو ستاره قدیمی را به عنوان فوق ستاره جدید و بمب نقل و انتقالاتی به سری آ برگرداند."

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها