کد خبر : 48909

استقلال به واسطه قدرت تهاجمی دو مهره کلیدی خودش نایب قهرمان لیگ نوزدهم شد.

به گزارش ایلنا، استقلال موفق شد با هدایت فرهاد مجیدی در پایان لیگ نوزدهم در جایگاه دوم جدول قرار بگیرد و با کسب سهمیه آسیایی عملکرد موفقی را در این فصل از رقابت‌ها ثبت کند و تنها دغدغه این تیم و هوادارانش قرار گرفتن در جایگاهی پایین تر از رقیب سنتی در فصل قهرمانی این تیم است.

آبی‌های پایتخت فصل سخت و پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشتند و انتخاب دیرهنگام استراماچونی و خروج زودهنگامش از ایران آنها را در نیم فصل نخست در شرایط بدی قرار داد و امتیازات زیادی از دست رفت ولی سرمربی ایتالیایی میراثی از خودش به جای گذاشت که بعد از جدایی‌اش هم بارها و بارها از این تیم کارگشایی کرد و در مواقع سخت دست مجیدی را گرفت و تیم را تا نزدیک‌ترین نقطه به صدر جدول بالا کشید.

زوج هماهنگ، موفق، همراه و ترسناک دیاباته - قایدی در فرمولی که استراماچونی در استقلال پیاده کرد شکل گرفت و رشد کرد و حالا در نقطه پایانی لیگ هم آمار و ارقام و هم بر اساس دیدگاه‌های زیبایی شناسانه فوتبال این دو نفر بهترین مکمل‌های هم در فوتبال ایران هستند که حاصل کارشان علاوه بر رساندن استقلال به سهمیه آسیایی و نایب قهرمانی لیگ، کسب همزمان عنوان آقای گلی و آقای پاس گلی لیگ برتر است.

دیاباته با 15 گل زده به تنهایی و با اقتدار در حالی در صدر جدول گلزنان تکیه کرده که بیش از یک سوم از بازی‌های فصل را به دلیل مصدومیت و محرومیت از دست داده بود و چه بسا اگر حضور کامل و با آمادگی صد در صد در ترکیب این تیم را در طول فصل تجربه می‌کرد می‌توانست آماری به مراتب بهتر و بالاتر از این به ثبت برساند.

مهدی قایدی هم در حالیکه با 10 گل  زده در جدول گلزنان جایگاه خوبی دارد و به جز دیاباته 4 بازیکن در کل لیگ آماری بهتر از او به ثبت رساندند، با 8 پاس گل به همراه میلاد جهانی از صنعت نفت آقای پاس گل لیگ برتر است و این نشان می‌دهد استقلال موفقترین زوج خط حمله لیگ را در اختیار دارد.

بعد از این دو نفر می‌شود زوج آل کثیر - میلاد جهانی با 12 گل و 8 پاس گل، علی علیپور - ترابی با 12 گل و 6 پاس گل و شهریار مغانلوبا 13 گل و 5 پاس گل را به عنوان دیگر زوج های هجومی و موفق لیگ معرفی کرد.

اگر همچنان در تاثیر خط حمله استقلال در نتایج این تیم شک دارید نگاهی به جدول لیگ میاندازیم. استقلال با 55 گل زده در 30 بازی بهترین خط حمله لیگ را با اختلاف در اختیار دارد و خط حمله دوم لیگ که در اختیار پرسپولیس است 46 گل به ثبت رسانده و این در حالیست که آبی ها 31 گل دریافت کردند و این در بین 7 تیم بالای جدول بدترین آمار است و جالب است بدانید پارس جم که به لیگ یک سقوط کرد یک گل از استقلال کمتر دریافت کرده است.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها