کد خبر : 48529

مهدی رسول‌پناه، سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: ما ۱۰ روز مانده بود به سال جدید به باشگاه آمدیم، ولی وقتی با مشکلات روبه‌رو شدیم خیلی بیشتر از چیزی بود که متصور بودیم.

به گزارش خبرورزشی، مهدی رسول‌پناه که میهمان برنامه ورزش و مردم بود، درباره وضعیت تیم پرسپولیس اظهار داشت: از روزی که من سرپرستی باشگاه را برعهده گرفتم تمام مسئولیت‌ها را هم عهده‌دار شدم. ما ۱۰ روز مانده بود به سال جدید به باشگاه آمدیم، ولی وقتی با مشکلات روبه‌رو شدیم خیلی بیشتر از چیزی بود که متصور بودیم. طلب بازیکنان و دیگر مطالبات جمع شده بود و وضعیت بحرانی بود. خدا را شکر هیئت مدیره عملیاتی وارد شد و اگر اشتباه نکنم در ۱۱ پرونده ما باید اقدام می‌کردیم.

وی در ادامه افزود: برانکو یکی از مربیان زحمتکش پرسپولیس بوده است. متأسفانه پول او در زمانی که باید پرداخت می‌شد، پرداخت نشده است. باید مدیران وقت جواب این موضوع را بدهند، اما چیزی که من می‌دانم، در آن زمان می‌توانستند پول او را پرداخت کنند، ولی این کار را نکردند. برانکو ابتدا بابت مطالباتش یک میلیون و ۶۰۰ هزار یورو درخواست کرده بود، ولی فیفا یک میلیون و ۵۰ هزار یورو را تأیید می‌کند. در پرونده مارکو، زلاتکو وپانادیچ هم باید پول‌هایی را پرداخت می‌کردیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: در آن زمان ما دیدیم اگر وارد دادگاه CAS شویم باید هزینه دیگری را هم پرداخت کنیم. ما حتی چهار هزار فرانک سوئیس پرداخت کردیم تا به روند پرونده رسیدگی شود، اما برخی‌ها گفتند چرا هزینه می‌کنید. ما آن زمان در شرایط بحرانی بودیم و باید زمان می‌خریدیم. واقعاً به دنبال مدیریت بودیم. صبر کردیم تا حکم به ما اعلام شد و ما بهترین کار را این دیدیم که پول را پرداخت کنیم. برانکو هم حق داشت و ما تصمیم گرفتیم این پول را پرداخت کنیم. به‌هرحال ما مطالباتی از محل فیفا و از انتقال بیرانوند داشتیم. با توجه به زمان ابلاغ رأی، ششم آگوست آخرین فرصت ما برای پرداخت پول بود که خوشبختانه با توجه به زمان‌بندی پول بیرانوند پنجم آگوست در حساب باشگاه نشست.

رسول‌پناه در ادامه یادآور شد: ما برای پرداخت مطالبات زلاتکو و پانادیچ به فیفا نامه زدیم که از محل مطالبات‌مان، بدهی‌های آن‌ها را پرداخت کند و پنج درصد سود آن‌ها را از حساب خودمان واریز کردیم. پول مارکو را هم به طور کامل به حسابش در عمان واریز کردیم و قسمتی از پول برانکو را هم واریز کردیم. ما نامه‌ای از فیفا داریم که پرداخت مطالبات زلاتکو و پانادیچ را فدراسیون بین‌المللی فوتبال از محل مطالبات باشگاه پذیرفته است. ما مطالبات گابریل را هم همین‌طور پرداخت کردیم. طلب سرتن چوک نیز ۱۱ هزار دلار بود که پرداخت کردیم و نیلسون هم الان رضایتش را اعلام کرده است. وقتی ما نامه‌ای به فیفا می‌زنیم که مطالبات پانادیچ و زلاتکو از محل مطالبات‌مان پرداخت شود، فیفا می‌پذیرد، اما مشروط به اینکه یک فرم را ما پر کنیم، یک فرم را هم ایگور پانادیچ و زلاتکو که هنوز آن‌ها این فرم را پر نکرده‌اند.

وی درباره اینکه آیا واقعاً عزمی برای پرداخت مطالبات وجود دارد یا خیر، گفت: ما مطالبات مارکو را پرداخت کردیم و تمام شد. از مطالبات برانکو هم ۳۳۰ هزار یورو را پرداخت کردیم که نامه آنهم آمده است. الان بحث پانادیچ و زلاتکو مانده که آن‌ها هم باید فرم را پر کنند تا پول به حساب‌شان واریز شود، ولی، چون این پروسه زمان‌بر است آن‌ها دوست دارند نقد پول‌شان را دریافت کنند. این باشگاه متعلق به هواداران است و باید کار کنیم و مردم کار کردن ما را ببینند. ما انتظار داشتیم وقتی برانکو حُسن نیت ما را ببیند، یک یا دو ماه به ما فرصت بدهد تا مابقی پول را پرداخت کنیم که در این‌صورت این جریمه هم شامل حال ما نمی‌شد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها