کد خبر : 48461

این روزها فضای مجازی مملو از شایعات نقل و انتقالاتی پیرامون دو تیم پرطرفدار پایتخت است.

به گزارش ورزش سه، در حالی که به روزهای پایانی لیگ نوزدهم نزدیک می شویم و پس از مدت کوتاهی باید لیگ بیستم آغاز شود، از اکنون بازار شایعات نقل و انتقالاتی پیرامون دو تیم استقلال و پرسپولیس داغ بوده و در فضای مجازی و با استناد به اخبار غیررسمی، بازیکنان زیادی به سرخابی ها لینک می شوند.

همواره شایعات نقل و انتقالاتی پیرامون استقلال و پرسپولیس داغ و جذاب بوده و این گونه اخبار همیشه طرفداران خاص خودش را دارد. اما بد نیست نگاهی بیندازیم به این شایعات که در فضای مجازی و از طریق منابع غیررسمی منتشر شده است.

پرسپولیس

در لیست خرید پرسپولیس گویا بازیکنان زیادی دیده می شود. آنها از درون دروازه تا نوک حمله به دنبال بازیکن هستند. این روزها شایعاتی زیادی از توافق حامد لک با سرخپوشان شنیده می شود. دروازه بان ماشین سازی که در پایان فصل قراردادش به اتمام می رسد، به عنوان رقیب رادوشوویچ به این تیم لینک شده است. هرچند که علیرضا حقیقی به صورت مستقیم برای بازگشت به پرسپولیس ابراز تمایل کرد و باید دید از بین او و لک، کدامیک سرخپوش می شوند.

گل محمدی در پست های دفاع چپ و راست، هافبک و مهاجم به دنبال جذب بازیکن جدید است. گفته می شود کار انتقال دانیال اسماعیلی فر با پرسپولیس تمام شده و شاگرد سابق یحیی، فصل بعد را در پرسپولیس توپ خواهد زد. 

پرسپولیس برای پست دفاع چپ مذاکراتی را با سیعد آقایی بازیکن سپاهان داشته است. بازیکن ناراضی زردپوشان اصفهانی که توسط امیر قلعه نویی به یک نیمکت نشین تبدیل شده بود، در آستانه جدایی از سپاهان است و در صورتی جدایی او، احتمال پیوستنش به پرسپولیس زیاد است. گفته می شود که علی نعمتی مدافع شهرخودرو نیز در لیست یحیی حضور دارد و در صورت به توافق نرسیدن با آقایی، او جذب خواهد شد. البته باید این نکته را متذکر شد که در صورت توافق پرسپولیس با باشگاه کورتریک بلژیک، ممکن است محمد نادری قراردادش را با سرخپوشان تمدید کند که آنگاه پلن مدیران پرسپولیس برای جذب بازیکن در دفاع چپ ممکن است تغییر یابد.

در صورت جدایی محسن ربیع خواه که احتمالش زیاد است، گزینه پرسپولیس برای هافبک دفاعی از تبریز خواهد آمد. رضا اسدی بازیکن تراکتور جزو گزینه های یحیی است و باید دید آنها موفق به جذب او خواهند شد یا نه.

اما پرترافیک ترین گزینه های گل محمدی، به خط حمله این تیم برمیگردد. در صدر لیست یحیی، شهریار مغانلو مهاجم پیکان حضور دارد که تاکنون 12 گل در لیگ برتر برای تیمش به ثمر رسانده است. احتمال جدایی علیپور از پرسپولیس بسیار بالاست و مغانلو یکی از گزینه های جایگزینی علیپور است. عیسی آل کثیر، کریم انصاری فر، امین اسدی مهاجم آرمان گهر سیرجان از گزینه های پرسپولیس برای خط حمله این تیم است. قاسمی نژاد شاگرد سابق یحیی در شهرخودرو نیز در جمع کاندیداهای خط حمله سرخپوشان قرار دارد.

استقلال

شایعات جدی پیرامون لیست خرید استقلال دیده نمی شود. در واقع هنوز به طور قطع خبر از مذاکره مدیران این تیم با بازیکن خاصی به بیرون درز نکرده است و حتی مدیران این تیم نیز اعلام کردند با بازیکنی وارد مذاکره نشده اند و مجیدی نیز هنوز لیست خریدی ارائه نکرده است. اما از گوشه کنار خبرهایی در مورد لیست استقلال شنیده می شود.

مدیران استقلال قصد دارند یک رقیب جدی برای حسینی جذب کنند. آنها به دنبال یک دروازه بان دوم هستند تا همچون فصل های پیش، حسینی یک رقیب جدی را در کنار خود ببینید تا با جذب یک رقیب مطمئن، باعث افزایش کیفیت حسینی شوند. از اکبر منادی و محسن فروزان برای حضور در استقلال نام برده شده است. گفته می شود که سعید جلالی راد سنگربان فجرسپاسی آخرین گزینه استقلال برای حضور در درون دروازه این تیم است.

شاید بزرگترین بازیکنی که نامش حول باشگاه استقلال شنیده شده، احسان حاج صفی باشد. بازیکن تراکتورسازی که این فصل در ترکیب تبریزی ها خوش درخشید، به نظر می رسد فصل بعد تراکتور را ترک کند و در تیم دیگری به فوتبالش ادامه دهد. شایعاتی در فضای مجازی منتشر شد که حاج صفی با یکی از مدیران استقلال جلسه ای نیز برگزار کرده و تلویحی اعلام کرده در صورت لژیونر نشدنش، روی پیشنهاد آبی ها فکر میکند. البته به نظر می رسد حاج صفی راهی لیگ یونان شود.

استقلال در خط دفاع به دنبال تمدید با دانشگر و چشمی است و با وجود یزدانی و غلامی، نیازی به جذب مدافع ندارد. مگر اینکه یکی از جمع این 4 نفر از استقلال جدا شوند که آنگاه باید دید مدیران این تیم چه کسی را برای خط دفاعی تیمشان مدنظر قرار خواهند داد. دانشگر پیشنهادات خوبی از قطر دارد و در صورت جدایی او، آنگاه مدافع آبادانی ها مدنظر قرار می گیرد. مدت زیادی است که از عقیل کعبی مدافع صنعت نفت به عنوان یکی از بازیکنان مدنظر فرهاد مجیدی نام برده می شود.

زمزمه هایی مبنی بر جدایی میلاد زکی پور از استقلال شنیده می شود. زکی پور که با منصوریان به استقلال آمد، ممکن است در پایان فصل از جمع آبی پوشان جدا شود. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، سعید آقایی محتمل ترین گزینه برای جانشینی زکی پور است. البته امکان پیوستن آقایی به سرخپوشان تهرانی بیشتر است و باید دید مدیران استقلال موفق می شوند آقایی را از پرسپولیس هایجک کنند یا خیر.

در خط میانی، گزینه های زیادی پیرامون باشگاه استقلال شنیده می شود. سعید واسعی که در نقل و انتقالات نیم فصل اول نیز خبرهایی مبنی بر مذاکره استقلالی ها با او شنیده می شد، در صدر لیست این تیم قرار دارد. هافبک تهاجمی و 25 ساله پیکان در این فصل 3 گل زده و 3 بار نیز پاس گل داده است. علی شجاعی هافبک چپ و 23 ساله نساجی نیز که در این فصل 4 گل و 3 پاس گل داده، دیگر بازیکنی است که گفته می شود مدنظر استقلال قرار دارد.

آیاندا پاتوسی که این روزها با فولادی ها به مشکل خورده نیز از گزینه هایی است که گفته می شود ممکن است استقلالی ها به سراغش بروند اما اضافه وزن عجیب و افت این بازیکن، ممکن است پاتوسی را از لیست خرید استقلال دور کند. دانیال اسماعیلی فر بازیکنی است که استقلالی ها نیز به دنبال او هستند اما پیوستن او به پرسپولیس تقریبا قطعی شده است.

رویای استقلالی ها، جذب سعید عزت اللهی برای فصل بعد بود. اما این بازیکن در حال حاضر قصد حضور در فوتبال ایران را ندارد و به نظر می رسد استقلالی ها برای جذب او باید چند سال دیگر تلاش کنند. البته آنها نیم نگاهی نیز به وضعیت امید ابراهیمی دارند. فرمانده سابق استقلالی ها که چندی پیش در مصاحبه ای برای بازگشت به استقلال ابراز تمایل کرده بود، هنوز وضعیتش برای فصل بعد مشخص نیست.

در صورت ماندن قایدی و دیاباته در استقلال، آبی پوشان تمرکز کمتری را بر روی خرید برای خط حمله خواهند گذاشت. هر چند که از آرمان رمضانی مهاجم بلند قامت سایپا به عنوان گزینه خرید استقلال نام برده می شود. در صورت جدایی مرتضی تبریزی، بعید نیست مدیران استقلال سراغ مهاجم 28 ساله سایپا بروند. البته در این میان، محمد میری بازیکن نساجی بازیکنی است که به هر دو تیم لینک شده است و باید دید او لیگ بیستم را در کدام تیم توپ خواهد زد.

اینها شایعاتی بود که پیرامون استقلال و پرسپولیس در فضای مجازی شنیده می شد و قطعا تا زمانیکه دو تیم بازیکنی را به صورت رسمی جذب نکنند، نمی توان به صورت قطعی از حضور آنها در سرخابی ها نام برد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها