کد خبر : 48436

اتفاقاتی که در دربی گذشته رخ داد، قرار نیست تکرار شود و دو تیم استقلال و پرسپولیس شرایط متفاوتی دارند و باید تاکتیک‌های جدیدی برای برد در نظر بگیرند.

به گزارش خبرورزشی ، استقلال و پرسپولیس باید در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی به مصاف هم بروند و این در حالی است که آخرین بازی بین این دو تیم با تساوی ۲-۲ پایان یافت. از آن زمان تا به حال شرایط دو تیم تغییرات زیادی داشته که کفه ترازو به نفع استقلال سنگینی می‌کند و آبی‌های تهرانی شرایط بهتری نسبت به آخرین بازی خواهند داشت.

غیبت منجی پرسپولیس

آنتونی استوکس در تنها بازی که برای پرسپولیس به میدان رفت، منجی این تیم شد و شوت آرامش در دقایق پایانی با دخالت حسینی به بشار رسن رسید و در نهایت پرسپولیس از شکست گریخت. منجی سرخ‌ها در آخرین دربی نمی‌تواند پرسپولیس را همراهی کند، چون برای تفریح در حال گشت و گذار است.

منجی استقلال می‌آید

شیخ دیاباته هر دو دربی رفت و برگشت را از دست داد، اما می‌تواند تا بازی جام حذفی آماده شود و برای اولین بار دربی تهران را تجربه کند. بهترین گلزن استقلال در لیگ برتر اولین تجربه حضورش در جام حذفی خواهد بود و می‌تواند منجی استقلال برای صعود به مرحله بعدی باشد.

اولین دربی رادو

علیرضا بیرانوند بزرگ‌ترین غایب دربی جام حذفی خواهد بود. گلر پنالتی‌گیر سرخ‌ها که دیگر در این تیم توپ نمی‌زند و در غیاب او رادو می‌تواند برای اولین بار دربی تهران را تجربه کند.

دربی بدون دفاع چپ

مصدومیت انصاری، ربیع‌خواه و نادری باعث شد پرسپولیس در هفته‌های اخیر برای پر کردن دفاع چپ با مشکل روبه‌رو شود و این مشکل تا دربی تهران بعید است برطرف شود و آن‌ها باید بدون دفاع چپ تخصصی پا به میدان بگذارند.

بازی بدون تماشاگر

آخرین دربی با کلی سر و صدا برگزار شد و هواداران دو تیم ورزشگاه را پر کردند، اما این بار ورزشگاه خالی از تماشاگر میزبان این بازی است. البته این موضوع هم به ضرر پرسپولیس میزبان است که قصد داشت سکو‌های بیشتری را در اختیار بگیرد.

شجاع محروم نیست

شجاع خلیل زاده بازی قبلی را به دلیل محرومیت از دست داد ولی در این بازی حضور خواهد داشت. غیبت مدافع میانی پرسپولیس در بازی گذشته به چشم آمد و مدافعان این تیم روی هر دو گل استقلال مقصر بودند، اما با حضور او، دفاع پرسپولیس استحکام بیشتری خواهد داشت.

یزدانی و غلامی مجبور به خوردن شکلات نیستند!

عارف غلامی و سیاوش یزدانی دو مدافع میانی استقلال دربی گذشته را از دست داده بودند، اما به این بازی می‌رسند تا دست مجیدی در خط دفاع باز باشد. یزدانی و غلامی در بازی گذشته برای رفتن به رختکن تیم با مشکل روبه‌رو شدند و بعد از کلی مشت و لگد خوردن به جای رختکن به اتاقی دعوت شدند که به آن‌ها آب و شکلات دادند!

عبدی مدرسه نمی‌رود!

مهدی عبدی که در بازی‌های قبلی به شوخی گفته می‌شد از سر کلاس می‌آید و به استقلال گل می‌زند، دیگر در تابستان تعطیل است و با نمایشی که در هفته‌های جاری داشته، می‌تواند در ترکیب اصلی هم قرار گیرد.

اتفاقاتی که در بازی گذشته رخ داد، قرار نیست تکرار شود و دو تیم شرایط متفاوتی دارند و باید تاکتیک‌های جدیدی برای برد در نظر بگیرند، اما نسبت به بازی گذشته، استقلال شرایط بهتری دارد و کلی از مصدومانش که در بازی قبلی در اختیار نداشت را می‌تواند در این بازی راهی میدان کند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها