کد خبر : 48110

بازگشت آبی پوشان به مشهد ذهن ها را به سمت آخرین دیدار دو تیم در این شهر می برد جائیکه شب عجیبی برای استقلال رقم خورد.

به گزارش ورزش سه، در هفته بیست و هفتم لیگ قبل بود که شهرخودرو و استقلال در مشهد به مصاف هم رفتند. استقلال که دربی را به پرسپولیس واگذار کرده بود و با توقف بدموقع مقابل سایپا از کورس قهرمانی دور شده بود، با پیروزی های یک بر صفر مقابل ماشین سازی و سپاهان، امیدهایش را برای کسب قهرمانی زنده کرده بود. 

در حالیکه شاگردان شفر تا قبل از دیدارهای هفته بیست و هفتم 5 امتیاز از پرسپولیس صدرنشین عقب بودند و با توجه به توقف سرخپوشان مقابل سپاهان، در صورتی که شاگردان شفر از سد شهرخودرو می گذشتند، اختلاف آنها با صدر فقط به 3 امتیاز می رسید، اما آنها قدر این فرصت را ندانستند و با شکست مقابل تیم گل محمدی، عملا قهرمانی را از دست دادند.

در آن شب، ترکیب عجیبی که وینفرد شفر برای تیمش در نظر گرفته بود، یکی از دلایل شکست استقلال مقابل مشهدی ها بود. بازیکنان در پست های غیرتخصصی به کار گرفته شدند و بعدها شایعاتی مطرح شد که شفر عمدا دست به چیدن همچین ترکیبی زده است. بهنام برزای در دقیقه 8 و روی اشتباه خط دفاعی استقلال دروازه این تیم را گشود ولی آبی پوشان در 82 دقیقه باقیمانده از باز کردن دروازه حریفشان عاجز بودند.

پس از پایان آن دیدار بود که علی خطیر و امیرحسین فتحی دستور به پایان همکاری با شفر دادند تا پیرمرد آلمانی نیمکت تیمش را به فرهاد مجیدی واگذار کند. حالا فرهاد که شروع مربیگریش در استقلال پس از دیدار با شهرخودرو بوده، به شهری که باعث اولین حضورش به عنوان سرمربی استقلال شده، برگشته است. 

استقلال در 2 حضور قبلیش در مشهد هیچ گلی نزده و یکبار نیز شکست خورده است. باید دید پس از جم، طلسم مشهد نیز بدست مجیدی شکسته خواهد شد یا آبی ها همچنان در غلبه بر شهرخودرو در مشهد ناکام خواهند بود؟

ارسال نظر

دیگر رسانه ها