کد خبر : 47592

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ارائه کرد.

ولی اسماعیلی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اولویت‌های این کمیسیون برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، گفت: در این زمینه پیگیری‌هایی انجام شد و به نتایج خوبی نیز رسیده‌ایم.

وی با بیان اینکه اخیراً 32هزار میلیارد طلب سازمان تأمین اجتماعی با هماهنگی‌های مجلس از دولت وصول شد، ادامه داد: از طریق این مبلغ در اولین گام همسان‌سازی حقوق بازنشستگان انجام شد.

نماینده گرمی در مجلس، تصریح کرد: در زمان حاضر افرادی که 35 سال سابقه کار دارند دریافت حقوقشان 3 میلیون است و افرادی که 30 سال سابقه کار دارند دو میلیون و 850 هزار تومان دریافتی دارند و البته این دریافتی‌ها نسبت به سوابق کاری به‌صورت پلکانی کمتر می‌شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان کرد: حداقل حقوق بازنشستگان 50 درصد افزایش داشته است و از این ماه نیز قابل دریافت است.

اسماعیلی با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات مجلس این بود که سود حاصل از دو درصد سهام شستا که در بورس عرضه شده است در حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اعمال شود اظهار داشت: این اقدام نیز انجام شد و قرار است این اتفاق بیفتد.

نماینده گرمی با اعلام اینکه "در جلسات مشترکی که با دولت داشتیم قرار شد که سازمان برنامه و بودجه از اول مهرماه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری را نیز انجام دهد"، گفت: با این اقدام اختلاف حقوق بازنشستگان کشوری با شاغلان به حدود 10 درصد می‌رسد و حدود 90 درصد همسان‌سازی انجام می‌شود.

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها