کد خبر : 47514

باشگاه پرسپولیس در واکنش به بعضی اظهارات در صداوسیما اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش تسنیم و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، باشگاه فرهنگی، ورزشی و مردمی پرسپولیس در پی پخش مطالبی در برنامه صبح روز دوشنبه در تلویزیون ملی ایران بیانیه‌ای را در اعتراض به رفتار نامناسب تلویزیون و بیان مطالب غیرواقع در صداوسیما که موجب تشویش اذهان عمومی، تنش‌های اجتماعی و در آینده بروز مشکلات امنیتی در ورزشگاه‌ها خواهد شد واکنش نشان داد. در این بیانیه آمده است:

«متأسفانه پس از رفتار غیرمسئولانه و توهین‌آمیز مجریان تلویزیون ایران که نسبت به آن پیگیری حقوقی انجام می‌شود و انتظار می‌رفت صداوسیما نسبت به آن واکنش مناسب داشته باشد، صبح امروز دوشنبه شاهد اظهارات توهین‌آمیز و توأم با کنایه یکی از مجریان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در تلویزیون نسبت به باشگاه پرسپولیس و هواداران پرشمار آن بودیم. این امر با توجه به گزاره‌هایی که در اظهارات این مجری بود و در شبکه‌های اجتماعی سرفصل مشخصی دارد، قابل کتمان نیست.

باشگاه پرسپولیس براین اساس ضمن تأکید بر حق قانونی خود در پیگیری قضایی این موضوع نسبت به مجری مورد اشاره و مجموعه صداوسیما که موجبات و امکانات این توهین و افترا را فراهم آورده است، اعتراض جدی خود را اعلام کرده و بر لزوم عذرخواهی صداوسیما از میلیون‌ها هوادار پرسپولیس که هزینه‌های صداوسیما از جیب آنها تأمین می‌شود و مجری مورد اشاره در همان برنامه تلویزیون تأکید دارد. این مجری باید در جریان عذرخواهی بر خلاف واقع بودن ادعای خود تأکید کند.

متأسفانه آنچه که به نظر می‌رسد صداوسیمای ایران نسبت به آن توجه لازم را ندارد، آثار اتفاقاتی است که در تلویزیون هم رقم می‌خورد. بیان مطالب کذب و خلاف واقع مصداق توهین به شعور مخاطب، تلاش برای ایجاد انحراف در افکار عمومی و فریب و تشویش اذهان عمومی در پی این سهل‌انگاری‌ها روی می‌دهد هر چند که اصلاً چنین نیتی وجود نداشته باشد. تردید نداریم این موارد بر خلاف رویه و سیاست‌گذاری‌های صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران است.

همچنین ایجاد تنش‌های اجتماعی، گسترش نفرت و کینه در جامعه، در پی باور دروغ‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی رواج دارد و به این ترتیب در توسط تلویزیون ایران وجاهت و اعتبار می‌یابد از آثار ثانویه چنین برخوردهایی است که می‌تواند تا حد به خطر افتادن امنیت مردم در ورزشگاه‌ها و حتی کشیده شده آن به خارج از ورزشگاه‌ها پیش برود. آنچه در سال‌های اخیر روی داده و در حال رشد است، مؤید همین نکته است. فارغ از افرادی که نادانسته به این توهمات دامن زده‌اند، این شائبه وجود دارد که دست‌هایی در کار باشد که برای گسترش کینه در جامعه، نهادینه کردن رفتارهای بغض‌آلود و در نهایت ایجاد آشوب و بلوا در فوتبال در حال برنامه‌ریزی باشد.

باشگاه پرسپولیس، ضمن دادن اطمینان خاطر به هواداران مبنی بر پیگیری مواردی که به حق مورد اعتراض و نگرانی آنهاست و دعوت ایشان به خویشتنداری، تأکید می‌کند‌ چهار سال قهرمانی پیاپی، کسب سوپرجام‌ها، تصاحب تمام جام‌های داخلی در فصل گذشته و رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا در شرایط محرومیت و عدم برخورداری از امکانی چون پرواز چارتر که مشکل اصلی بر سر تصاحب عنوان قهرمانی آسیا بود. هزینه‌های به مراتب کمتر نسبت به تیم‌هایی که هواداران آنها مدعی توجه بیشتر به پرسپولیس هستند. مشکلات مالی که باعث از دست دادن مربیان موفق تیم شد، ولی با درایت صورت گرفته مربیان موفق و قهرمان دیگری جذب شدند. عدم بهره‌برداری و استفاده از حتی یک ریال از منابع عمومی و بیت‌المال و بسیاری موارد دیگر اثبات کنند حقانیت پرسپولیس و پرسپولیسی در شایستگی‌های فنی و مظلومیت آن است.

تردیدی نیست موفقیتی که نه چهار سال، بلکه پنج سال ادامه دارد و اگر تضییع حقوق سرخپوشان نبود، در این فصل پنجمین قهرمانی پیاپی را تصاحب می‌کردیم، بدون قابلیت‌های فنی کادر فنی و بازیکنان، حمایت و پشتیبانی سرسختانه هواداران، کار سیستمی، ستادی و اقتصادی قوی و البته خواست و اراده خداوند میسر نبود.

باشگاه پرسپولیس، همچنین تأکید می‌کند تا زمانی که صداوسیما نسبت به عذرخواهی از هواداران پرسپولیس، به دلیل خدشه‌دار کردن احساسات آنها و طرح مطالب غیرواقع اقدام ننماید، از ورود کلیه دوربین‌های تلویزیونی به محل تمرینات تیم و باشگاه پرسپولیس جلوگیری کرده و عوامل باشگاه و تیم برای مصاحبه برابر دوربین‌ها حاضر نمی‌شوند.

باشگاه پرسپولیس تأکید دارد؛ مسائلی مثل کری‌خوانی‌ها برای ایجاد فضای نشاط را درک می‌کند، اما طرح ادعاهای کذب، دروغ‌پردازی، وارونه جلوه دادن حقایق و ارائه اطلاعات نادرست به مخاطبان، توهین و متلک‌پراکنی به پرسپولیس مردمی که صداوسیما از جیب آنها ارتزاق می‌کند و نمک آنها را می‌خورد، قابل توجیه و اغماض نیست.

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها