کد خبر : 47294

رادوشوویچ اگر در پنج بازی باقی‌مانده خود کمتر از سه گل بخورد، پرسپولیس صاحب کمترین گل خورده در یک فصل در تاریخ لیگ برتر خواهد شد.

به گزارش ایرنا، پرسپولیس در کنار رکوردهایی که در بحث تعداد برد، تعداد پیروزی متوالی، امتیاز به دست آورده و ... می‌تواند ۲ رکورد دیگر نیز در دسترس داشته باشد که به گل نخوردن این تیم مربوط است و نقش گلر کرواتش در آن بسیار حیاتی خواهد بود.

سرخپوشان تهرانی تا پایان هفته بیست و پنجم تنها ۱۱ گل دریافت کرده‌اند. با ذکر این نکته که بازی با سپاهان در دور برگشت برگزار نشد اما در جدول یک کلین‌شیت به کلین‌شیت‌های پرسپولیس اضافه شد تا این تیم در حال حاضر ۱۶ کلین‌شیت در لیگ نوزدهم داشته باشد و از این حیث بالاتر از سپاهان صدرنشین لیگ باشد.

در این فصل و در ۲۵ بازی برگزار شده سرخپوشان(با احتساب دیدار با سپاهان که قرار بود رادو دروازه‌بان باشد) ۱۱ بازی رادوشوویچ و ۱۴ بازی علیرضا بیرانوند سنگربان بوده‌اند. از ۱۶ کلین‌شیت ثبت شده اما سهم رادو بیشتر بوده و او توانسته ۱۰ کلین‌شیت ثبت کند و ۶ کلین‌شیت نیز به حساب بیرانوند ثبت شده است.

 

حالا گلر کروات پرسپولیس در نبود بیرانوند این فرصت را دارد تا با خوردن کمتر از سه گل به تنهایی پرسپولیسِ لیگ نوزدهم را از حیث کمترین گل خورده در تاریخ لیگ برتر بی‌رقیب کند. رادو که پیش از این فقط یک گل در لیگ نوزدهم خورده و الباقی گل‌ها توسط بیرانوند دریافت شده می‌تواند با ثبت این رکورد بالاتر از فرناندو دی‌خسوس و استقلال خوزستانِ لیگ پانزدهم و همچنین بیرانوند در لیگ‌های شانزدهم و هجدهم با پرسپولیس در صدر بایستد و نقش مهمی را ایفا کند. البته که او در صورت موفقیت، این مهم را با بیرو شریک است اما به هر حال بخش اعظمی از آن توسط او رقم خورده است.

بوژیدار همچنین با احتساب کلین‌شیت بازی با سپاهان که برگزار نشد می‌تواند با بسته نگه داشتن دروازه‌اش در پنج بازی باقی‌مانده به رکورد ۲۱ کلین‌شیت رحمتی در استقلال که در یک فصل رکورد بوده برسد. البته رحمتی آن رکورد را در حالی به ثبت رساند که لیگ ۱۸ تیمی بود. باید دید رادو به این رکورد دور دست هم می‌تواند برسد یا خیر. سرخپوشان تهرانی در جدال‌های پیش رو باید به مصاف نفت مسجدسلیمان، نساجی، ذوب‌آهن، گل‌گهر و سایپا بروند.

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها