کد خبر : 47286

مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی با اشاره به میزان اقساط وام اجاره گفت: متقاضیان ودیعه مسکن باید حتما تمامی شرایط قانون ساماندهی مسکن را داشته باشند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،  فرزانه اصلانی مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک با بیان اینکه از هفته آینده پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن آغاز می شود گفت: کسانی که متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن هستند باید در سامانه تم TEM.MRUD.IR که همان سامانه طرح اقدام ملی مسکن است ثبت نام کنند و وزارت راه و شهرسازی بر اساس اولویت بندی متقاضیان را انتخاب می کند.

او توضیح داد: شاخص‌ها در این سامانه نشان‌ می دهد که کدام از متقاضیان دارای اولویت هستند. در این طرح تازه عروس دامادها ،کارگران ، حقوق بگیران، افراد  تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و خانواده های بیش از ۵ نفر در اولویت پرداخت هستند.

اصلانی بیان کرد: مستاجران که در این سامانه ثبت نام کنند باید دارای اجاره نامه رسمی و کد رهگیری باشند و شرایط قانون ساماندهی مسکن را داشته باشند.

مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی درباره شرایط این تسهیلات هم گفت: متقاضیان نباید تاکنون از تسهیلات و امکانات یارانه‌ای در حوزه مسکن استفاده کرده باشند و از سال ۸۴ هیچگونه ملک و یا مسکنی به نام آنها باشد همچنین متقاضیان باید سرپرست خانوار باشند و سابقه سکونت ۵ سال را در شهر مورد نظر داشته باشند.

اصلانی اظهار کرد: متقاضیان باید تمامی این مدارک را به صورت مستند در سایت بارگذاری کنند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی به نرخ اقساط سود تسهیلات ودیعه مسکن هم اشاره کرد و گفت: اقساط تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی استان تهران ۵۴۰ هزار تومان ،تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی ۳۲۵ هزار تومان و تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی هم ۱۶۰ هزار تومان است.

اصلانی تصریح کرد: تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی در استان تهران وام ۳۰ میلیون تومانی در شهرهای بزرگ و تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی هم در شهرهای کوچک با نرخ سود ۱۳ درصد پرداخت می‌شود.

او تاکید کرد : مستاجران در این طرح سود تسهیلات را پرداخت می‌کنند و مبلغ اصلی در زمان سررسید بازمی‌گردد .

اصلانی اظهار کرد: با توجه به آنکه منابع در این تسهیلات محدود و حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان است بنابراین متقاضیان اولویت بندی می شود.

او درباره میزان اقساط پرداختی هم گفت: درباره نحوه پرداخت این وام و اینکه مبلغ آن به مالک ارایه شود یا به مستاجر، بانک مرکزی در حال تصمیم‌گیری است اما مستاجر فقط اقساط سود آن را پرداخت خواهد کرد که برای وام ۵۰ میلیون تومانی با سود ۱۳ درصد قسط هر ماه تقریبا ۵۴۰ هزار تومان است.

او با بیان اینکه مستاجران برای دریافت این وام نیازی به ضامن ندارند، گفت: مستاجران واجد شرایط یا از طریق معرفی‌نامه نهادهای حمایتی یا با گواهی کسر از حقوق یا حتی در رهن گذاشتن سهام عدالت می‌توانند این وام را دریافت کنند و در نهایت ضامن گزینه آخر خواهد بود و اگر هیچ یک از این موارد ذکر شده را نداشته باشند، باید برای دریافت وام به بانک ضامن معرفی کنند.

معاون وزیر راه‌ و شهرسازی تاکید کرد: ثبت‌نام‌ها برای دریافت وام ودیعه از هفته آینده آغاز می‌شود.

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها