کد خبر : 47216

مدیران استقلال معتقدند در شرایط فعلی، حتی اگر تیم قهرمان جام‌حذفی نشود، ولی سهمیه حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند، بهتر است فرهاد مجیدی ابقا شود و با اختیار تام برای فصل آینده تیم ببندد.

به گزارش خبرورزشی، استقلال این روز‌ها شرایط بسیار حساس و روز‌های پراضطرابی را سپری می‌کند. وضعیت آبی‌پوشان دقیقاً مانند بندبازی است که تا نیمه راه را رفته و حالا دیگر چاره‌ای جز ادامه مسیر ندارد و باید با دشواری‌های آن به هر طریق ممکن کنار بیاید. قطعاً مهم‌ترین هدف استقلالی‌ها در شرایط کنونی، تمدید حضورشان در لیگ قهرمانان آسیا و البته در صورت فراهم شدن شرایط، قهرمانی در جام‌حذفی تلقی می‌شود.

اهداف بسیار مهمی که رسیدن یا نرسیدن به آن‌ها در تعیین سرنوشت نیمکت آبی‌پوشان برای فصل آینده لیگ برتر نقش بسزایی ایفا خواهد کرد.

در واقع الان کسی نمی‌داند که قرارداد فرهاد مجیدی تمدید خواهد شد یا احمد سعادتمند برای فصل بعد سراغ چهره‌هایی چون: امیر قلعه‌نویی، محمود فکری و... خواهد رفت. البته در همین خصوص صبح دیروز اطلاعات جالبی به دست‌مان رسید که برای‌تان در این گزارش به رشته تحریر درآورده‌ایم.

سرمربی خارجی ممنوع

اینکه مجیدی می‌ماند یا فرد دیگری می‌آید، بحث مهمی است ولی تقریباً تمام مدیران ارشد استقلال و وزارتخانه روی یک نکته اتفاق نظر دارند و آن‌هم عدم استفاده از سرمربی خارجی برای هدایت استقلال در فصل آینده است. استقلالی‌ها تأکید دارند با توجه به شرایط اقتصادی کنونی و افزایش سرسام‌آور قیمت ارز، پرونده استفاده از سرمربی خارجی حداقل باید برای فصل آینده بسته شود، چون دستمزد آن فوق العاده زیاد است و متأسفانه احتمال اینکه ماجرایی شبیه به شفر و استراماچونی تکرار شود نیز بالاست، بنابراین باید به‌طور کامل قید آن را زد.

سهمیه آسیایی، تضمین بقای مجیدی

در این میان تکلیف سرمربی استقلال برای فصل آینده چه خواهد شد؟ از قرار معلوم، مدیران باشگاه در این رابطه گفت‌وگو‌هایی صورت داده و به توافقات اولیه هم دست پیدا کرده‌اند که البته کاملاً ضمنی بوده و هنوز به طور کامل قطعی نشده، اما براساس همین توافقات ابتدایی، با توجه به اتفاقاتی که در میانه راه برای استقلال رخ داد و شوک بزرگی که به این تیم بابت جدایی سرمربی ایتالیایی وارد شد، نباید با فرهاد مجیدی بی‌رحمانه برخورد کرد و همه چیز را بر سر او مانند آوار فرو ریخت. مدیران استقلال معتقدند در شرایط فعلی، حتی اگر تیم قهرمان جام‌حذفی نشود ولی سهمیه حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند، بهتر است فرهاد مجیدی ابقا شود و با اختیار تام برای فصل آینده تیم ببندد. یکی از دلایل اصرار برخی از مدیران باشگاه برای حفظ فرهاد در صورت کسب سهمیه آسیا این است که فاصله میان پایان فصل جاری لیگ برتر خودمان و استارت مجدد لیگ قهرمانان آسیا که قرار است به صورت متمرکز در قطر برگزار شود، زیاد نیست و در چنین شرایطی، تغییر سرمربی می‌تواند نتیجه معکوس به همراه داشته باشد.

گفت‌وگو‌های محرمانه

مدیران باشگاه طی یک ماه گذشته هنگامی که استقلال خوب نتیجه نمی‌گرفت، هیچ حرفی در مورد وضعیت فصل آینده نمی‌زدند و ظاهراً ترجیح می‌دهند گفت‌وگوهای‌شان پیرامون این مسئله مهم، کاملاً محرمانه بماند، اما همان‌طور که برای‌تان نوشتیم، اگر تیم سهمیه آسیایی کسب کند، احتمال ماندن فرهاد مجیدی زیاد است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها