کد خبر : 47114

یک کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: در صورتی بازار سرمایه تغییر روند داده و از کاهش نرخ دلار متاثر می‌شود که نرخ دلار به رقم‌های زیر ۲۰ هزار تومان برسد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس پیش‌بینی روز گذشته، بازار سرمایه در ساعات ابتدایی معاملات امروز با فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز همراه شد، در نهایت نیز شاخص کل در پایان معاملات با بیش از ۵۵ هزار واحد (۳ درصد) به سطح یک میلیون و ۸۶۴ هزار واحدی رسید.

ایمان رئیسیT کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه در چند روز گذشته شاهد تقسیم سهم‌ها به دو دسته سهم‌های دولتی و سهم‌های مردم بودیم، گفت: سهم‌های دولت تنها شنبه را منفی بودند و در معاملات امروز توانستند صف‌های فروششان را جمع کرده و حتی تا صف خرید نیز پیش بروند و در مقابل سهم‌های مردم مجددا منفی شوند.

وی با بیان اینکه حجم نقدینگی وارد شده به بازار و حجم معاملات شکل گرفته نشان دهنده پایان بازار نیست، عنوان کرد: ما همچنان در سهم‌های بزرگ و شاخص‌ساز شاهد روند صعودی هستیم و انتظار می‌رود که روندی را که تا به امروز داشته‌اند همچنان ادامه دهند.

این کارشناس بازار سرمایه درحالی که به افزایش قیمت نرخ دلار اشاره کرد، گفت: تاکنون افزایش قیمت زیادی را تجربه کردیم، دلار ۱۹ هزار تومانی سقف مقاومتی خود را شکست و تقریبا تا ۲۵ هزار تومان رشد کرده است، با این حال اگر بخواهد در پی اتفاقی قیمت دلار افت کند، نمی‌توان کاهش زیادی را انتظار داشت. نهایت نرخی که دلار بتواند کاهش پیدا کند در محدوده ۲۰ تا ۲۱ هزار تومان خواهد بود.

رئیسی ادامه داد: کاهش نرخ دلار اتفاق خوبی برای اقتصاد کل کشور خواهد بود چرا که این افزایش قیمت‌ها و تورم موجود ضمن فشاری که به اقشار پایین جامعه وارد کرده، سبب شده افرادی که جنس دلاری می‌فروشند نیز علاقه و تمایلی به فروش نداشته باشند. در بازار سرمایه نیز حتی اگر قیمت دلار تا مرز ۲۱ تا ۲۲ هزار تومان کاهش پیدا کند، باز هم قیمت‌ها صعودی بوده و در صورتی بازار سرمایه تغییر روند داده و از کاهش نرخ دلار متاثر می‌شود که نرخ دلار به رقم‌های زیر ۲۰ هزار تومان برسد.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها