کد خبر : 47022

سرمربی استقلال روز گذشته همچون دیدارهای قبلی از نفرات جوان در ترکیب تیمش استفاده کرد.

به گزارش ورزش سه، استقلال شب گذشته در هفته بیست و پنجم لیگ برتر بعد از مدت ها موفق شد به برد برسد و با نتیجه دو بر صفر صنعت نفت آبادان را شکست بدهد. آبی ها در مسابقه شب گذشته نیز همچون دیدارهای قبلی چند بازیکن تاثیرگذار خود را در اختیار نداشتند و فرهاد مجیدی مجبور شد تغییراتی را در ترکیب خود ایجاد کند. مساله مهم اما جسارت سرمربی استقلال در استفاده از بازیکنان جوان و جویای نام بود.

وقتی ترکیب اصلی استقلال برای مسابقه با نفت آبادان اعلام شد کمتر کسی تصور می کرد یک بازیکن ناشناخته به نام آرش داجلیری در بین 11 بازیکن اولیه باشد اما مجیدی که سیستم تیمش را تغییر داده بود، از این ستاره تیم امید استقلال در پست دفاع راست سیستم چهاردفاعه استفاده کرد. داجلیری 19 ساله که برای اولین بار پیراهن تیم بزرگسالان را برتن می کرد اگرچه کمی استرس و اضطراب داشت اما در کل عملکرد خوبی به نمایش گذاشت و توانست جواب اعتماد کادرفنی را بدهد.

این اما پایان اعتماد مجیدی در بازی دیشب به جوانان نبود. در نیمه دوم سرمربی استقلال امیرحسین خدامرادی یکی دیگر از بازیکنان تیم امید خود را به زمین فرستاد و این هافبک هجومی هم توانست عملکرد خوبی در ترکیب تیمش داشته باشد. شاهین طاهرخانی مدافع جوان آبی ها نیز دیگر بازیکنی بود که از سوی مجیدی رای اعتماد گرفت و مقابل نفت آبادان فرصت خودنمایی پیدا کرد.

در شرایطی که اکثر مربیان لیگ برتری برای کسب نتیجه کمتر حاضر به ریسک کردن خواهند شد، مجیدی دیشب جسارت خود در استفاده از بازیکنان جوان را نشان داد. او در حالی که تیمش و خودش زیر شدید ترین فشارها برای کسب نتیجه قرار داشت نشان داد در هر شرایطی ابایی از استفاده از بازیکنان جوان ندارد و در کنار نتیجه گیری هدفش ساختن آینده آبی ها نیز هست. 

مجیدی در بازی های قبلی استقلال نیز از جوان های جویای نام در ترکیب تیمش استفاده کرده بود و قطعا در آینده نیز شاهد این رویه از سوی سرمربی جوان و محبوب آبی ها خواهیم بود.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها