کد خبر : 46919

یکی از اقدامات پزشکی که طی روز‌های گذشته صورت گرفت، خارج کردن آب و خونابه از داخل ریه‌های سرژیک تیموریان بود.

به گزارش خبرورزشی، جدا از شرایط فنی استقلال و وضعیت این تیم در رقابت‌های لیگ برتر، تصادف شدید سرژیک تیموریان و بستری شدن او در بخش مراقبت‌های ویژه نیز از جمله سوژه‌های مهم مرتبط با این تیم در شرایط کنونی محسوب می‌شود. برادر بزر‌گتر آندرانیک تیموریان که ظهر شنبه به دلیل تصادف شدید راهی بیمارستان شد و هم‌اکنون علاوه بر خانواده خودش، خانواده فوتبال نیز به شدت نگران وضعیت اوست.

تماس مرتب بازیکنان استقلال

تعداد قابل ملاحظه‌ای از همبازیان سرژیک تیموریان این روز‌ها با آندرانیک در تماس هستند و به طور جدی وضعیت او را دنبال می‌کنند. سهراب بختیاری‌زاده، علی چینی، علیرضا اکبرپور، جواد زرینچه، آتیلا حجازی و... به طور مداوم پیگیر اوضاع همبازی سابق خودشان هستند. همچنین تعداد زیادی از همبازیان خود آندرانیک تیموریان نیز جویای احوال سرژیک شده‌اند. بازیکنان ارامنه فوتبال ایران هم این روز‌ها به شدت نگران تیموریان هستند. فرد ملکیان همبازی قدیمی سرژیک هم این روز‌ها تقریباً به صورت تمام وقت پیگیر کار اوست و با نگرانی وضعیت را دنبال می‌کند.

خارج کردن آب از ریه‌ها

یکی از اقدامات پزشکی که طی روز‌های گذشته صورت گرفت، خارج کردن آب و خونابه از داخل ریه‌های سرژیک بود. اتفاقی که به نظر می‌رسد شاید لازم شود طی روز‌های آینده دوباره تکرار بشود. پزشکان همچنین معتقدند اگر بدن سرژیک واکنش مناسب نشان داده و علائم حیاتی‌اش افزایش پیدا کند، می‌توانند با جراحی، وضعیت دنده‌ها و ریه‌های او را بهبود ببخشند ولی همان‌طور که نوشتیم، این اتفاق مستلزم آن است که شرایط بدنی بیمار اجازه بدهد.

دغدغه کلیه‌ها

یکی از دغدغه‌های بزرگ کادر پزشکی معالج سرژیک تیموریان، کار نکردن کلیه‌های اوست که متأسفانه به دلیل شدت تصادف این روز‌ها قادر به انجام وظیفه خودشان نیستند و دکتر‌ها چاره‌ای ندارند جز اینکه برای کاهش میزان سموم و اسید اوریک موجود در بدن او، دیالیزش کنند. اگر کلیه‌های سرژیک دوباره آغاز به کار کند، قطعاً قسمت قابل ملاحظه‌ای از نگرانی پزشکان و خانواده‌اش مرتفع خواهد شد. اتفاقی که از صمیم قلب امیدواریم رخ بدهد.

 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها