کد خبر : 45426

دیاباته طی روز‌های گذشته در گفتگو با همبازیان و مربیانش مرتب تأکید کرده حکایت قرنطینه در فرانسه با اغلب نقاط جهان کاملاً متفاوت و ماندن در خانه کاملاً اجباری بود.

به گزارش خبرورزشی ، بزرگ‌ترین مشکل استقلال برای تقابل با فولاد خوزستان، از دست دادن مهره‌های فراوانی است که هر کدام طی روز‌های گذشته بنابر دلایل مختلف دچار دردسر شده‌اند و همین مسئله دست فرهاد مجیدی را در پوست گردو گذشته است.

رضا آذری و مرتضی تبریزی به دلیل پارگی رباط باید چند ماه را دور از میادین سپری کنند. البته فرشید اسماعیلی نیز مصدوم است. به جمع نفرات آسیب‌دیده باید میلاد زکی‌پور را هم افزود. البته شیخ دیاباته هم با مشکل مهمی به نام اضافه‌وزن دست و پنجه نرم می‌کند و هنوز مشخص نیست بتواند در هفته‌های آغازین پس از شروع مجدد پیکار‌های لیگ برتر پیراهن آبی را بر تن کند.

قطعاً نبودن دیاباته ضریب کارایی خط حمله استقلال را کاهش خواهد داد و موجب پایین آمدن کیفیت بازی مهدی قایدی خواهد شد، چون زوج این دو بازیکن کنار همدیگر کارایی فراوانی داشتند و غیبت یکی از آن‌ها بر عملکرد دیگری هم تأثیر منفی می‌گذارد.

قرنطینه اجباری

شیخ دیاباته در طول فصل جاری یکی از حرفه‌ای‌ترین و کم‌حاشیه‌ترین بازیکنان استقلال بوده و فقط هنگامی که بحث بدقولی باشگاه در پرداخت دستمزدش پیش‌آمد، از کوره دررفت به همین خاطر اغلب هواداران از اینکه چنین بازیکن حرفه‌ای و متعهدی دچار اضافه وزن شده، تعجب کرده‌اند. البته خود این بازیکن تأکید دارد کمترین تقصیر در رابطه با مشکل فوق متوجه اوست. دیاباته طی روز‌های گذشته در گفتگو با همبازیان و مربیانش مرتب تأکید کرده حکایت قرنطینه در فرانسه با اغلب نقاط جهان کاملاً متفاوت و ماندن در خانه کاملاً اجباری بود. در واقع فقط کسانی اجازه خروج از منزل را داشتند که از مقامات شهر برای امور اضطراری مجوز می‌گرفتند به همین خاطر عملاً چیزی به نام تمرینات انفرادی در فضای سبز شهری برای هیچ‌کس وجود نداشت و همه چیز در تمرینات خانگی خلاصه می‌شد. در چنین شرایطی کاملاً بدیهی است که تمرین کردن درون منزل عملاً نمی‌تواند کمک چندانی برای حفظ فرم ایده‌آل بدنی به فوتبالیست‌های حرفه‌ای بکند. البته بازیکنان داخلی استقلال همگی از اواسط فروردین به بعد با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در خارج از منزل تمرین می‌کردند و به همین خاطر اضافه وزن بسیار کمتری داشتند ولی شیخ به دلیل قوانین سختگیرانه فرانسه کمتر تمرین کرد و به همین خاطر وزنش بالا رفت. دیاباته تأکید کرده تمام اصول حرفه‌ای را طی دورانی که در ایران نبود، رعایت می‌کرده ولی به دلیل عدم صدور اجازه برای انجام تمرینات در فضای باز چاق شده است و این روز‌ها به صورت جدی و ویژه در حال تلاش است تا با آب کردن چربی‌های اضافی دوباره به همان مهاجم ایده‌آل پاییز و زمستان سال گذشته بدل شود. اتفاقی که اگر رخ بدهد قطعاً خط حمله استقلال مجدداً به کابوسی برای تمام حریفان لیگ برتری بدل خواهد شد.

نگرانی مربیان از مصدومیت

شیخ دیاباته از روزی که به ایران بازگشت، علاوه بر تمرینات گروهی به صورت اختصاصی هم بدن‌سازی می‌کند تا کاملاً در فرم مطلوب قرار بگیرد، اما بدیهی است که این مسئله زمان‌بر است و نمی‌توان انتظار داشت همه چیز طی یک هفته یا ۱۰ روز مهیا شود. اتفاقاً مربیان استقلال نیز تأکید دارند به هیچ عنوان نباید برای بازگرداندن مهاجم تنومند خودشان عجله کنند. کادر فنی آبی‌پوشان پایتخت معتقد است اگر شیخ زود برگردد، احتمال دارد دچار مصدومیت شده و به همین خاطر چند ماه را دور از میادین سپری کند بر همین اساس باید اجازه داد تا تمرینات بدنسازی اش به طور کامل انجام شده و وزنش کاملاً طبیعی کاهش پیدا بکند. این مسئله به خود شیخ هم ابلاغ شده و به او گفته‌اند بدون هیچ استرسی تمریناتش را ادامه بدهد و دقیقاً طبق برنامه تدوین شده به شرایط بازی بازگردد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها