کد خبر : 45419

افزایش مصدومان استقلال طی روزهای گذشته به دغدغه اصلی فرهاد مجیدی برای ادامه لیگ برتر تبدیل شده است.

به گزارش ورزش سه، یکی از بدشانسی‌هایی که گریبان استقلال را قبل از شیوع کرونا و تعطیلی مسابقات فوتبال گرفته بود، زیاد بودن تعداد مصدومان این تیم به شمار می‌رفت. در شروع نیم فصل دوم آنقدر تعداد مصدومان استقلال افزایش یافت که آبی ها برای چند مسابقه حتی با کمبود بازیکن مواجه شدند و فرهاد مجیدی به اجبار از برخی بازیکنان در پست های غیرتخصصی استفاده کرد. تعطیلی چند ماهه مسابقات لیگ برتر اما به استقلالی‌ها کمک کرد و باعث شد تا نفرات مصدوم بتوانند مراحل درمانی را پشت سر بگذارند و با آمادگی کامل به تمرینات برگردند.

نفراتی مثل عارف غلامی، سیاوش یزدانی، داریوش شجاعیان و... که با مصدومیت های شدید دست و پنجه نرم می‌کردند در تعطیلات فوتبال دوران نقاهت خود را طی کردند و بعد از شروع دوباره تمرینات کار خود را از سر گرفتند تا خیال فرهاد مجیدی و سایر اعضای کادرفنی استقلال تا حدی راحت شود.

مساله مهم اما این است که حالا بار دیگر بحران مصدومیت به اردوی آبی ها زده است. طی روزهای گذشته و در جریان بازی های دوستانه استقلالی ها فقط دو بازیکن خود را به دلیل پارگی رباط صلیبی از دست دادند. رضا آذری و مرتضی تبریزی دو بازیکنی هستند که نه تنها فصل جاری لیگ برتر را از دست داده اند که اوایل فصل بعد را نیز غایب خواهند بود.

از سوی دیگر در جریان تمرینات و بازی های دوستانه برخی بازیکنان نیز دچار مصدومیت های جزئی شده‌اند. فرشید اسماعیلی، محسن کریمی، محمد دانشگر و میلاد زکی پور  4 بازیکنی بودند که آسیب دیدند. البته در این بین به غیر محسن کریمی که همچنان اختصاصی تمرین می‌کند و به دیدار با فولاد خوزستان نمی‌رسد سایر نفرات به تمرینات برگشته‌اند و مشکلی برای همراهی استقلال نخواهند داشت. همچنین داریوش شجاعیان با وجود بهبودی کامل رباط صلیبی آسیب دیده اش اما از نظر بدنی باید خودش را به سایر بازیکنان برساند و به همین خاطر فعلا با وجود حضور کوتاه در تمرین گروهی بیشتر تمرین بدنسازی را پشت سر می‌گذارد تا بتواند خیلی سریع به ترکیب آبی ها برگردد.

اگرچه مصدومیت دو سه بازیکن در حال حاضر چندان ضربه ای به استقلال نمی‌زند و نفرات جایگزین می‌توانند جای خالی غایبان را پر کنند اما بی تردید ادامه دار شدن مصدومیت بازیکنان استقلال مشکل ساز خواهد شد. حالا فرهاد مجیدی که به تازگی از مخمصه مصدومیت نفراتش رها شده، دوست ندارد دوباره اسیر این بحران شود و احتمالا جلسات مداوم او با کادر پزشکی استقلال نیز بی ربط به این موضوع نیست.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها