کد خبر : 45384

اسلامی گفت:سال گذشته قیمت‌ مسکن ملی ۲.۵ تا ۳ میلیون تومان تعیین شده بود که اکنون قیمت این نوع مسکن هنوز قطعی نیست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سعی کرده ایم فاصله بین عرضه و تقاضا را در طرح اقدام ملی مسکن کاهش دهیم گفت: تمامی موانع بر سر راه ساخت مسکن از جمله عدم همکاری یا نبود منابع و تسهیلات را در این بخش از بین برده ایم.

او ادامه داد: تمامی جاذبه‌ها برای جذب سرمایه گذار را طی سال ۹۸ همزمان با شروع پروژه‌ها فراهم کرده ایم و امروز در شرایطی هستیم که تمامی سازندگان با آگاهی و با اراده کامل وارد پروژه‌ها می‌شوند.

او در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان در رابطه با تغییر قیمت واحد‌های مسکن ملی با توجه به افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن هم گفت: با توجه به زمین‌هایی که در شهر‌های مختلف انتخاب کرده ایم میانگین قیمت برای هر متر مربع از این واحد‌ها ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون تومان است که با توجه به افزایش ارزش زمین‌ این قیمت‌ها هم تغییر خواهد کرد که هنوز هیچ قیمتی برای این واحد‌ها در نظر نگرفته ایم و آخرین قیمت‌ها مربوط به سال گذشته بوده است.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: امروز سعی کرده ایم از تمامی ظرفیت‌های بخش خصوصی استفاده کنیم و از سوی دیگر استفاده حداکثری از صنعتی سازی را در حوزه ساخت و ساز ایجاد کنیم چرا که صنعتی سازی زمینه ساز کاهش هزینه‌ها می‌شود.

او اظهار کرد: سعی کرده ایم صنعتگران را به استفاده از تکنولوژی تشویق کنیم و کارخانجات هم در اجرای پروژه‌ها همکاری لازم را با ما داشته اند.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها