کد خبر : 45370

بهروز رهبری فرد مدافع پیشین باشگاه پرسپولیس، در مصاحبه ای مفصل در خصوص مسائلی مانند تعطیلی لیگ به علت کرونا، مدیریت باشگاه پرسپولیس و همچنین پیشنهادهای بازیگری اش صحبت کرد.

به گزارش طرفداری ، بهروز رهبری فرد مدافع سابق باشگاه پرسپولیس در مصاحبه ای در مورد مسائل زیادی صحبت کرد. از برگزاری یا تعطیلی لیگ بخاطر کرونا گرفته تا وضعیت این روزهای مدیریت در باشگاه پرسپولیس.

خیلی از مدیران،مربیان و بازیکنان شاغل در لیگ اعتقاد دارند که لیگ برتر باید همین جا متوقف شود و بهتر است ادامه پیدا نکند. نظر شما چیست؟

سوال من اینجاست که چرا نباید لیگ برگزار شود دلیل این‌همه اصرار برای برگزار نشدن لیگ چیست کاش یک نفر در این مورد توضیح منطقی ارائه دهد

به‌هرحال این اعتفاد وجود دارد که برگزاری لیگ توجیه اقتصادی ندارد. برگزاری لیگ در کشورهای اسپانیا و ایتالیا از نظر اقتصادی با توجه به اسپانسرها و قانون حق پخش توجیه منطقی دارد اما در لیگ ایران هیچ توجیه اقتصادی برای ادامه لیگ برتر وجود ندارد و به همین دلیل بهتر است لیگ برگزار نشود.

خب اگر دلیل توجیه اقتصادی است که فوتبال ما باید در همان دهه شصت و اواخر دهه هفتاد تعطیل می‌شد. چون از آن به بعد در هیچکدام از سال‌های گذشته فوتبال ما توجیه اقتصادی نداشته. پس بهتر است این موضوع را بهانه نکنند.

خب از حق نگذریم که تیم ها هزینه های گزافی می کنند تا در لیگ حاضر شوند.

بله اما مگر این موضوع، مسئله جدیدی است؟ تیم‌ها و باشگاه‌های ما سال‌هاست که هزینه می‌کنند و در قبالش مدعی هستند که دریافتی ندارند. فوتبال باشگاهی و حتی ملی ما سال‌هاست این مسیر را می‌رود و چیز جدیدی نیست. اما توجه کنیم که فوتبال یک ورزش است و باید بعضی مواقع چشم‌پوشی کرد از پول درآوردن و نگاه اقتصادی داشتن به این رشته که در ایران طرفداران زیادی هم دارد. بد نیست دوستان به جای پر کردن جیب هایشان کمی به مردم فکر کنند و یکی از معدود دلخوشی های شان را نگیرند.

پس شما مخالف تعطیلی مسابقات هستید.

همین طور است.مگر غیر از این است که همه مدعی هستیم به خاطر مردم کار میکنیم؟ تمام هنرمندها و سلبرتی های ما در مصاحبه هایشان تاکید می کنند که تمام تلاش شان این است که مردم را راضی و شاد کنند و باعث شوند تا لبخندی روی لبهایشان بنشیند.خُب یک فوتبالیست مگر جزو سلبریتی ها محسوب نمی شود؟ مگر در مصاحبه ادعا نمی کنند هر چه دارند از مردم است؟ پس چرا وقتی پای عمل می رسد این همه منت می گذارند؟ چرا نباید برای چند لحظه به مردم دل‌خوشی بدهند؟ مگر فقط باید به خودمان فکر کنیم مگر فقط باید برای هر کار توجیه اقتصادی بتراشیم؟

در همین مورد، مصاحبه سید حسین حسینی هم حواشی زیادی را به پا کرد؟

کی؟

سید حسین حسینی.دروازه بان استقلال مصاحبه کرد و گفت اگر ما فوتبالیست‌ها مریض شویم و کرونا بگیریم دیگر نمی‌توانیم کار دیگری انجام دهیم پس بهتر است بازی‌ها برگزار نشود یک جام هم بخرند و به تیمی که جام می خواهد بدهند!

خیلی تعجب می کنم از این حرف ها. کاش یکی به این بازیکنان جوان یاد بدهد که چطور حرف بزنند. این وظیفه بزرگترهای تیم شان است. یعنی هر کس کرونا بگیرد می‌میرد؟ هر بازیکنی بازی کند کرونا می گیرد؟ مگر فوتبالیست با کارگری که صبح تا شب کار می کند متفاوت است؟ نکند خونش رنگین‌تر است؟  یعنی کارگری که از صبح تا شب بیرون کار می کند کرونا بگیرد اشکالی ندارد یا کارمندی که صبح تا شب این همه زحمت می کشد و دوندگی می کند و با امضای ارزشمندش کار مردم را راه می‌اندازد، مهم نیست کرونا بگیرد اما یک بازیکن مریض شود همه چیز زیر سوال می‌رود؟ نه اصلاً هم از این حرف‌ها نیست. بگذارید من یک کوضوع را حتی در قالب شوخی بیان کنم که اگر یک فوتبالیست برفرض محال بخاطر کرونا بمیرد هم اتفاق خاصی نمی‌افتد. چون آن قدر در این کشور استعداد داریم که فوری جای آن بازیکن گرفته می شود اما کسی نمی‌تواند جای آن کارگر یا کارمند زحمت‌کش و متخصص را پر کند.

البته سازمان لیگ تصمیم نهایی اش را برگزاری لیگ گرفته است.

تصمیم درستی هم گرفته اند. دوره این حرف‌ها دیگر تمام شده. فوتبالیست فرقی با بقیه مردم ندارد. مردم برای نیاز اقتصادی‌شان صبح تا شب کار می کنند پس فوتبالیست هم کار دیگری ندارد جز فوتبال بازی کرده‌ام و دل مردم را شاد کردن پولش را هم می گیرد.شکر خدا پول خوبی هم می گیرند و مجانی بازی نمی‌کند. پس فوتبالیست نباید فکر کند که دارد سر مردم منت می‌گذارد. من توصیه می کنم بعضی ها یا صحبت نکنند یا با دلیل حرف بزنند. این حرفا بیشتر باعث خنده می‌شود.

از صحبت هایتان این طوری برداشت می شود که فکر می کنید این حرف ها بیشتر برای بهانه جویی است؟

قطعاً همین‌طور است. نه من هر اهل فنی می گوید مسابقات باید برگزار شود مگر این که بعضی ها جرات بازی کردن نداشته باشند. همین آقایانی که می‌گویند لیگ باید تعطیل شود، اگر تیمشان بالای جدول بود حرف هایشان ۱۸۰ درجه فرق می کرد. پس حداقل راحت حرف تان را بزنید. اگر جرات بازی کردن ندارند بیایند و با صدای بلند بگویند جرات نداریم بازی کنیم. بگویند نه جرات داریم بازی کنیم نه دوست داریم پرسپولیس قهرمان شود. چرا این‌همه آسمان ریسمان می‌بافند؟ پرسپولیس با ده امتیاز اختلاف صدرنشین لیگ است اگر جرات ندارید مقابله این تیم بازی کنید بهانه‌تراشی نکنید. و یک موضوع دیگر!

چه موضوعی؟

این حرف خیلی زشت است که گفته‌اند جام بخرید و به پرسپولیس بدهید. من آن مصاحبه را دیدم. گاهی اوقات بعضی از حرف‌ها زده نشود بهتر است. فوتبالیست بهتر است برای مطرح شدن روی کارش تمرکز کند و توجه‌ها را از طریق درخشش اش در مستطیل سبز بگیرد نه حرف‌هایی که هیچ پشتوانه‌ای ندارد. مگر پرسپولیس نیاز به جام دارد؟ خیلی از اقایان هنوز به دنیا نیامده بودند که پرسپولیس قهرمانی می آورد. این قهرمانی ها مال امروز و دیروز نیست. پرسپولیس تیم اول ایران است. چه از نظر هوادار و چه از نظر کسب افتخار. مگر سه سال پشت سر هم پرسپولیس قهرمان شد کرونا بود؟ مگر سال‌هایی که پرسپولیس قهرمان شد، سال‌هایی که ما پشت سر هم تمام جام ها را درو می کردیم و قهرمان می شدیم، کرونا بود؟ صحبت کردن بدون دلیل و منطق درست نیست. بعضی‌ها بهتر است به فوتبال شان برسند. باور کنید آن طوری با فوتبال بهتر می‌توانند نظر مردم را جلب کند.پس بعضی ها با این حرف‌ها بهتر است خودشان را بیش تر از این خراب نکنند.

به پرسپولیس برسیم. جدایی محمدحسن انصاری‌فر و حضور رسول پناه. وضعیت پرسپولیس را در این مدت چگونه دیده اید؟

خب بهرحال عملکرد آقای انصاری‌فر که مشخص است مثل همیشه چند ماه آمدند برای خودشان کاری کردند و رفتند فقط برای خودشان نه پرسپولیس.

شنیدیم گویا قرار بوده با شما نیز مذاکراتی صورت گیرد تا هدایت یکی از تیم‌های پایه را بپذیرید این موضوع درست است؟

آن‌هایی که انصاری فرد را می‌شناسند می‌دانند که جز چند نفر که همیشه همراهش در هر تیمی هستند، به کسی اعتماد نمی‌کند. این بار هم همه دیدند که همان چند نفر را به باشگاه آورد و بعد از چند ماه هم رفت. نوش جانش. وقتی فوتبال ما حسابرسی ندارد، وقتی که پیگیری نمی‌کنند یک مدیر طی هفت یا هشت ماه حضور در باشگاه چه کرده از کجا آورده‌، چگونه خرج کرده،همین می‌شود که انصاری فرد می آید، یک سری کارهایی می کند که هیچ کس هم سر در نمیاورد و بعد هم می رود. بازهم می گویم نوش جانش. نمونه‌اش همین جذب دو بازیکن خارجی.

استوکس و اوساگونا.

واقعا کسی هست بپرسد چرا این همه اصرار داشتید به جذب این دو بازیکن؟ مردم در خیابان از من سوال می کنند استوکس کجاست یا اوساگونا چرا نمی آید. واقعا من و شما باید جواب بدهیم یا آقای انصاری‌فرد و مدیرانی که آورد و این‌همه اصرار کردند دو بازیکن خارجی بیاید؟ چرا آن‌ها نیستند؟ چرا دفاع نمی‌کنند؟ چرا هیچ‌کس جواب‌گو نیست؟ مگر نمی‌گفتند ما پرسپولیسی هستیم؟ مگر نمی‌گفتند قلب ما برای هوادار می تپد؟ چرا هیچ توجیهی ندارند؟ چرا هیچ توضیحی نمی‌دهد؟ همان طور که گفتم دوستان حق دارند. همان‌طور که گفتم وقتی می‌آیند و می‌بینند هیچ حسابرسی وجود ندارد و هیچ‌کس هم پیگیر مراودات مالی نیست که چطور و چقدر پول خرج شود، وقتی هیچ‌کس نمی‌پرسد این پول‌ها کجا رفته، طبیعی هم هست. حالا پرسپولیس محروم شود. حالا از پرسپولیس امتیاز کسر شود. حالا پرسپولیس متضرر شود. حالا هواداران ناراحت و عصبانی دنبال جواب باشد.چه کسی پاسخ‌گو است؟ آقایانی که می‌گفتند پرسپولیسی هستند و به خاطر هوادار پرسپولیس هر کاری می‌کنند کجا هستند چرا جواب مردم را نمی‌دهند؟

از فوتبال که بگذریم به شما پیشنهادی برای بازی در فیلم یا سریالی داده نشده؟ به‌هرحال این روزها علی انصاریان و پژمان جمشیدی به‌عنوان هم‌بازی‌های شما در پرسپولیس، پیشنهادهای خوبی از سینما و تلویزیون دریافت می کنند و حسابی در عالم هنر خبرسازند.

بله می‌دانم. به من هم چند پیشنهاد کاری برای بازی در سینما و تلویزیون شد. همین چند وقت پیش پیشنهاد شد تا در شبکه ۵ مجری یکی از برنامه‌ها باشم اما قبول نکردم. به‌هرحال روحیه من فرق دارد. روحیات خاصی دارم و دوست دارم مردم بهروز رهبری فرد را با فوتبالش به یاد بیاورند نه حضورش در سینما و تلویزیون. به هرحال این یک واقعیت است که الان کسی پژمان جمشیدی را ببیند در مورد نقش هایش در سریال‌ها و فیلم‌هایی که این اواخر بازی کرده با او صحبت می کند. یا همین طور علی (انصاریان) را. اما من دوست دارم مردم از بهروز رهبری فرد خاطرات فوتبالی را به یاد بیاورند نه حضورم در سینما و تلویزیون. برای من فوتبال از هرچیزی مهم‌تر بوده و خواهد بود.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها