کد خبر : 45364

آنتونی استوکس یک گره کور برای پرسپولیس است؛ ماجرایی که نه شروع خوبی داشت و نه احتمالاً پایان شیرینی در پی دارد.

به گزارش خبرورزشی ، همه می‌دانستند آنتونی استوکس برای پرسپولیس هم دردسر می‌سازد و حالا فقط یک بخش از دردسر‌های این بازیکن را می‌بینیم؛ او تیم را در امارات رها کرد و به خوشگذرانی پرداخت. مدیران وقت باشگاه، ماله به دست گرفتند و غیبتش را توجیه کردند، اما یحیی گل‌محمدی با شجاعت به دفتر باشگاه رفت و گفت: «سه روز پیش قرار بود این بازیکن به تهران برگردد. از این به بعد، دیگر نیازی به استوکس ندارم و این بازیکن را در اختیار باشگاه می‌گذارم. هر تصمیمی دوست دارید، برای برخورد با او بگیرید.» در آن زمان، محمدحسن انصاری‌فرد در گفت‌وگو با خبرورزشی، صحبت از قطع همکاری با این بازیکن و شکایت از او به فیفا مطرح کرد، اما یک هفته بعد، همه چیز عوض شد و انصاری‌فرد گفت: «استوکس بازیکن ماست. از او شکایت نمی‌کنیم و منتظریم تا به تهران برگردد. البته اول جریمه اش می‌کنیم ولی خبری از قطع همکاری نیست.»

هنوز اتفاق دیگری رخ نداده و در این وضعیت، همه باید به قرارداد اصلی برگردند و در مورد آن صحبت کنند. در قرارداد استوکس با پرسپولیس، بند‌های زیادی وجود دارد که عدم پایبندی به آن، جریمه‌های مالی و حتی شکایت به فیفا را برای هر کدام از طرفین قرارداد به عنوان یک اهرم مطرح می‌کند.

باشگاه در تازه‌ترین اقدام خود، به دنبال فسخ یک‌طرفه قرارداد با استوکس و شکایت علیه این بازیکن به کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان فیفاست. اتفاقی که از هر نظر، منطقی است و در نگاه اول این‌طور برمی آید که باشگاه می‌خواهد از حق خود دفاع کند، اما مسائلی وجود دارد که نمی‌توان از آن به سادگی گذشت.

یکی از کسانی که در زمان عقد قرارداد باشگاه با استوکس، نقش تعیین‌کننده‌ای داشت، در این خصوص، اطلاعات جالبی در اختیارمان قرار داد. این فرد گفت: «در قرارداد استوکس به موضوعاتی، چون غیبت‌های غیرموجه او هم پرداختیم. هر غیبت در تمرین و هر غیبت در بازی‌های رسمی تیم، جریمه‌های مالی برای استوکس در پی دارد و باشگاه از این اهرم می‌تواند به خوبی استفاده کند، اما بعد از جدایی انصاری‌فرد، اتفاقاتی رخ داد که شرایط را سخت کرد زیرا در بخشی از قرارداد آمده اگر این بازیکن بیش از ۱۲ جلسه در تمرینات غیبت کند، باشگاه می‌تواند برای شکایت از او دست به کار شود. با این حال، درست قبل از آنکه به عدد ۱۲ جلسه غیبت برسیم، این بازیکن مصاحبه‌ای انجام داد و اعلام کرد به خاطر شرایط کرونا و شیوع آن در ایران، نمی‌تواند به کشورمان سفر کند. با همین مصاحبه ساده و ایمیلی که به دفتر باشگاه ارسال کرد، غیبت‌هایش موجه شد و ورق به سود او برگشت. از طرف دیگر، دو مرتبه استوری در اینستاگرامش مبنی بر دلتنگی برای حضور در ایران منتشر کرد که می‌تواند ضمیمه هر پرونده‌ای باشد و علاقه این بازیکن به بازگشت را نشان بدهد هر چند حقیقت چیز دیگری است و همه می‌دانیم که او اصلاً دوست نداشت برگردد.»

جالب اینکه در اوایل حضور رسول‌پناه، او به دنبال راهی برای کشاندن استوکس به تهران و حضور این بازیکن در کمیته انضباطی بود ولی استوکس که می‌دانست بازگشتش به ضرر او خواهد بود، نیامد تا کار به کمیته انضباطی بکشد. حالا پرسپولیس می‌خواهد یک ریسک بزرگ را دنبال کند؛ شکایت با این شرایط از استوکس به فیفا، این احتمال را قوت می‌دهد که سرخپوشان محکوم شوند زیرا استوکس می‌تواند ادعا کند دوست داشت به خانه برگردد ولی مرز‌ها بسته بود و پروازی برای حضور در ایران وجود نداشت؛ او برای اثبات این دفاعیه، کلی مدرک و سند هم در اختیار دارد و می‌تواند پرسپولیس را محکوم کند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها