کد خبر : 45296

پس از مدتی طولانی قرار است دوباره زنگ آغاز مسابقات به صدا دربیاید، ولی شرایط در مورد استقلال اصلاً با زمانی که مسابقات تعطیل شد، قابل مقایسه نیست. طی این مدت اتفاقاتی در داخل تیم و باشگاه رخ داد که دامنه حواشی آن را می‌توان با تمام فصل مقایسه کرد.

به گزارش خبرورزشی، اگر دوباره همه چیز در دقیقه ۹۰ عوض نشود، استقلال انتهای هفته جاری وارد عرصه رقابت‌های لیگ برتر شده و در اولین گام باید دیدار معوقه‌اش مقابل فولاد خوزستان را برگزار کند.

جدالی که از اوایل زمستان به تعویق افتاده و همچنان تکلیف برگزاری آن به طور دقیق روشن نشده است. وقتی سوت پایان بازی مقابل گل‌گهر سیرجان در اسفند سال گذشته به صدا درآمد، نه تنها بازیکنان استقلال بلکه حتی هواداران این تیم هم تصور نمی‌کردند مسابقات نزدیک به چهار ماه تعطیل شود و در خلال این تعطیلات کلی حرف و حدیث برای فوتبال کشورمان رخ بدهد ولی شرایط دقیقاً به گونه‌ای پیش رفت که کمتر کسی تصور آن را داشت.

حالا پس از مدتی طولانی قرار است دوباره زنگ آغاز مسابقات به صدا دربیاید ولی شرایط در مورد استقلال اصلاً با زمانی که مسابقات تعطیل شد، قابل مقایسه نیست. طی این مدت اتفاقاتی در داخل تیم و باشگاه رخ داد که دامنه حواشی آن را می‌توان با تمام فصل مقایسه کرد.

رفت‌وآمد فتح‌الله‌زاده

چند روز قبل از جدال با گل‌گهر در اسفند سال گذشته علی فتح‌الله‌زاده به آرزویی که داشت، رسید و برای چندمین مرتبه مدیرعامل باشگاه استقلال شد، اما دوران حضورش در این سمت حتی به یک ماه نکشید! ابتلا به بیماری کرونا، استقبال سرد فرهاد مجیدی از این انتصاب و البته مشکلات مالی فراوان، فتح‌الله‌زاده را مجاب کرد تا در آخرین روز‌های سال گذشته در حالی که دوران قرنطینه خانگی را می‌گذراند، از سمتش کناره‌گیری کند. جالب اینکه بلافاصله پس از استعفای فتح‌الله‌زاده از مدیرعاملی باشگاه، دوران حضورش در جمع هیئت مدیره استقلال نیز به پایان رسید! حالا حاجی به خوبی می‌داند در شرایط عادی حداقل تا پایان دولت جاری حضورش در جمع استقلالی‌ها منتفی است.

همای سعادت روی شانه‌های سعادتمند

چند روز پس از کناره‌گیری علی فتح‌الله‌زاده، وزارت ورزش حکم بازگشت احمد سعادتمند به هیئت مدیره را صادر کرده و بلافاصله پس از آن، این مدیر را به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال معرفی کرد! دقیقاً در همان ایام نوروز بود که فرهاد مجیدی همزمان با انتصاب سعادتمند، در فضای مجازی شرایط مدیریتی باشگاه استقلال را به باد انتقاد گرفت تا مشخص شود موضعش پیرامون این تحولات چگونه است! مجیدی پس از پایان تعطیلات نوروزی هم به باشگاه نرفت و وقتی فرشید اسماعیلی بابت مصاحبه انتقادی خود به کمیته انضباطی باشگاه فراخوانده شد، طی هماهنگی با سرمربی تیم در این جلسه انضباطی نیز حضور پیدا نکرد تا خیلی از مسائل مشخص شود! البته مدیران استقلال هم ترجیح دادند خودشان را به ندیدن بزنند و این‌طور وانمود کنند که داستان اسماعیلی بدون هیچ جریمه‌ای برای این بازیکن تمام شده است. در واقع این کار انجام شده تا مدیرعامل و سرمربی به صورت علنی مقابل همدیگر قرار نگیرند. چند روز پس از آن نیز فرهاد در مجموعه انقلاب با سعادتمند دیدار کرد.

انتقاد مشترک

پست انتخابی مشترک تمام بازیکنان استقلال از جمله اتفاقات جالبی بود که در دوران تعطیلی لیگ برتر رخ داد. آبی‌پوشان در اقدامی هماهنگ که کادر فنی نیز در جریان آن بود، متن مشترکی را در فضای مجازی منتشر کرده و به شدت از بدقولی‌های مالی استقلال گلایه کردند. جالب اینکه چند روز پس از انتشار این متن قسمتی از مطالبات همه نفرات پرداخت شد تا مشخص شود این اعتراض دسته‌جمعی چه بازتابی داشته است.

جدایی منزوی

با جدایی کامران منزوی از هیئت مدیره در همین ایام موافقت شد تا این چهره قدیمی که مدعی بود از اواسط پاییز استعفای خودش را به وزیر ورزش تقدیم کرده، دیگر جایی در جمع مدیران ارشد استقلال نداشته باشد.

رسید تقلبی!

بدون شک یکی از عجیب‌ترین اتفاقاتی که طی این پروسه چهار ماهه رخ داد، ماجرای رسید تقلبی برای پرداخت قسمتی از مطالبات دیاباته و میلیچ بود. در حالی که باشگاه استقلال نامه تشکرآمیز بلندبالایی برای یکی از هوادارانش که در نروژ زندگی می‌کند، نوشت و از او بابت پرداخت بخشی از مطالبات بازیکنان خارجی تشکر کرد، شیخ دیاباته و میلیچ بلافاصله واکنش نشان دادند و مدعی شدند هیچ پولی به حساب آن‌ها واریز نشده است! پس از چند روز هم معلوم شد همه ماجرا فقط شوی تبلیغاتی بود و یک نفر مدیران استقلال را با رسید جعلی فریب داده است!

مصدومیت و اختلافات داخلی

... آخرین اتفاق مهمی که در این ایام سروصدا کرده، مصدومیت شدید چند بازیکن استقلال است. رضا آذری و مرتضی تبریزی بابت پارگی رباط باید چند ماه را دور از میادین سپری کنند و همین مسئله به سوژه‌ای برای اختلاف میان کادر پزشکی و مربیان بدل شده است. البته فرهاد مجیدی به صورت مستقیم موضع‌گیری نکرد ولی متن انتشار داده شده توسط او در حمایت از مربی بدنساز استقلال دقیقاً چند دقیقه پس از انتقاد دکتر ستوده کاملاً ثابت کرد که سرمربی استقلال در این ماجرا طرف کیست.

حالا با همه این اتفاقات استقلال آخر هفته دوباره متولد می‌شود و هوادارانش می‌خواهند تیم مجیدی هم چشم‌نواز فوتبال بازی کند و هم رندانه امتیاز بگیرد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها