کد خبر : 45250

نوبخت گفت: برنامه داریم تا نیمه اول سال تمام بدهی پاداش بازنشستگان را پرداخت کنیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در ارتباط زنده فضای مجازی درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت:جلساتی با حضور کانون‌های بازنشستگان برگزار کردیم. ۴ گروه تشکیل شده و مصوبه‌ای مبنی بر اینکه بازنشستگان بتوانند از تمام مزایای شاغلین استفاده کنند و بیمه از ۶۰ هزار تومان به ۱۴۰ هزار تومان افزایش پیدا کند تصویب شد.

وی گفت: همه بر این باور هستیم که حقوق بازنشستگان کفاف زندگی آن‌ها را نمی‌دهد و به این نتیجه رسیدیم که برای این قشر از تمام ظرفیت‌های قانونی استفاده کنیم.

نوبخت بیان کرد:در حال حاضر کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که حداقل ۲ بند از امتیازات فصل دهم برای بازنشستگان اجرا کنیم که این دو بند در مورد حق عائله مندی و حق اولاد می‌شود. بنا شد از اول فروردین ماه حق عائله مندی و اولاد بازنشستگان مانند شاغلان اجرا شود و این مصوبه را به صندوق‌های بازنشستگی اعلام کردیم تا ۵۰ درصد افزایش را روی حقوق بازنشستگان اعمال کنند.

وی گفت: در رابطه با پاداش بازنشستگان سازمان برنامه و بودجه به تمام دستگاه‌ها ابلاغ کرد تا اموال مازاد خود را بفروشند و بدهی‌های بازنشستگان را که در قالب پاداش است پرداخت کنند البته برخی از دستگاه‌ها اعلام کردند که اموالی ندارند.

نوبخت بیان کرد: برنامه داریم تا نیمه اول سال تمام بدهی پاداش بازنشستگان را پرداخت کنیم و این حرف که برخی از دستگاه‌ها می‌گویند اموالی ندارند تا پاداش بازنشستگان را پرداخت کنند درست و منطقی نیست.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اگر قصدی برای اقدام و تغییر نداشته باشیم ارتباط زنده با مردم برقرار نمی کنیم و بسیاری از مواردی که از سوی مردم مطرح می شود ارتباطی با سازمان برنامه و بودجه ندارد و به صندوق های بازنشستگی و سازمان اداری و استخدامی مرتبط است.

نوبخت بیان کرد: از بازنشستگان درخواست دارم به نمایندگان خودشان که در جلسات کانون ها شرکت می کنند اعتماد داشته باشند.

وی در مورد رتبه بندی معلمان گفت: از ابتدای فروردین ماه بحث رتبه بندی معلمان مطرح شده است و قطعا اجرا خواهد شد.

این مقام مسئول بیان کرد: هر چه ما در مورد سال آینده می گوییم در بودجه اعمال می شود و ما باید در آذر ماه برنامه بودجه را روی میز مجلس بگذاریم و این دولت تا شهریور سال آینده روی کار است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: راه حل ما برای حل مشکلات بازنشستگان این است که از تمام ظرفیت های برنامه پنجم استفاده کنیم.

نوبخت گفت: بنده هیچ برنامه ای به جز اینکه به کلاس درس و دانشگاه برگردم ندارم و سفرهای استانی جز خدمت به مردم نیست و افتخار بنده این است که در قطعه پایانی خدمتم برای مردم کار کنم.

وی افزود: روزانه نمایندگان مردم قوانین را بررسی می کنند تا تمام قانون پنجم را اجرا کنند.

نوبخت در مورد پاداش بازنشستگی دانشگاه های علوم پزشکی گفت: پاداش بازنشستگی تمام بازنشستگان تا نیمه اول امسال پرداخت می شود.

وی در مورد عدم پرداخت حق امتحانات معلمان در استان خوزستان گفت: فردا حتما موضوع پرداخت حق امتحانات معلمان در خوزستان و استان های دیگر پیگیری می شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: افزایش ۵۰ درصد حق عائله مندی بازنشستگان شامل کادر درمان هم می شود.

نوبخت درباره حق تسری کارکنان زندان ها گفت: این حق برای کارکنان زندان ها اعمال خواهد شد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها