کد خبر : 44966

در مورد استرا و ماجرا‌های حضور و رفتن زودهنگامش نکاتی وجود دارد که شاید کمتر به آن‌ها پرداخته شده باشد.

به گزارش خبرورزشی، آندره‌آ استراماچونی سال گذشته همین وقت‌ها سرمربی استقلال شد. او مربی کارنامه‌دار، جوان و باانگیزه‌ای بود که هواداران استقلال هم دوستش داشتند، اما از همان بازی اول با ماشین‌سازی در تبریز مسائلی به وجود آمد که ثابت کرد او خیلی نمی‌تواند در اتمسفر عجیب فوتبال ایران دوام بیاورد و سرانجام آبان ۹۸ برای همیشه کشورمان را ترک کرد. در مورد استرا و ماجرا‌های حضور و رفتن زودهنگامش نکاتی وجود دارد که شاید کمتر به آن‌ها پرداخته شده باشد.

۱- تیم استراماچونی واقعاً خوب و هجومی بازی می‌کرد و به همین دلیل هم هواداران استقلال و کارشناسان فوتبال کار این مربی را پسندیدند. پیروزی ۴ بر ۲ در تبریز مقابل تراکتور و پیروزی ۵ گله مقابل صنعت نفت در تهران اوج شاهکار استرا بود.

۲- یکی از ایراد‌های مربی ایتالیایی این بود که تیمش در ۴، ۵ بازی دقیقه ۹۰ به بعد گل خورد و او نتوانست و یا فرصت نشد این مشکل را برطرف کند.

۳- استراماچونی بعد از مدتی به این نتیجه رسید که باید با ۳ مدافع بازی کند که این روش جواب هم داد. البته مصدومیت‌های بیش از حد هم به او مثل مربیان قبل و بعد از خودش لطمات زیادی زد.

۴- استراماچونی روزی به دلایل غیرفوتبالی گفت دیگر نمی‌خواهم در ایران بمانم و هر طور شده برای من بلیت بگیرید تا به کشورم برگردم آن روز مربی ایتالیایی تصمیم قاطع و عوض‌نشدنی خود را گرفته بود و حتی وقتی ۱۶۰ هزار دلار با کلی زحمت و سر و صدا به حسابش نشست چیزی عوض نشد. او اصلاً از روز اول نمی‌خواست برگردد و بقیه ماجرا‌ها و مذاکرات... کلاً یک شو بود.

۵- استراماچونی که تأکید می‌کنیم مربی خوبی بود و خوب هم از مهره‌هایش بازی گرفت در تمام مصاحبه‌های خود از استقلال تعریف و تمجید می‌کند، اما واقعیت آن است که از آبان ۹۸ به بعد دوست نداشت بماند و بعد از آن هم فقط عده‌ای با اسمش بازی کردند وگرنه قرار نبود او بعد از چند ماه که از رفتنش گذشت به استقلال برگردد یا مربی تیم ملی شود.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها