کد خبر : 44836

برای همه عجیب است چرا مهدی تاح، رئیس سابق فدراسیون تلاش می‌کند هزینه‌های مارک ویلموتس را اندک‌تر نشان دهد؟!

به گزارش پارس فوتبال ، قاضی زاده‌هاشمی نماینده مجلس شفاف می‌گوید طبق اطلاعاتی که آن‌ها به دست آورده‌اند، فدراسیون فوتبال تنها ۱۵۰ هزار یورو به عنوان کارمزد پرداخت کرده است. مهدی تاج، اما چیزی می‌گوید که احتمالاً در تاریخ معاملات ارزی بی‌سابقه است. روند انتقال پول به ترکیه برای ویلموتس این شکلی بوده. پول را در تهران به یورو از شستا گرفته‌اند. صراف آن را در امارات درهم تحویل داده. سپس پول به یورو تبدیل شده و در ترکیه به دست ویلموتس رسیده است.

همیشه در چنج کردن پول، درصدی به صرافی می‌رسد. برای ترانسفر پول هم درصدی به صرافی می‌رسد. حالا تاج برای اینکه بگوید ۱۵۰ هزار یورو دروغ است، یک جمله مبهم می‌گوید:

«چند روزی که پول در امارات بود، ارزشش افزایش پیدا کرد و در ترکیه که تبدیل کردیم، هزینه کارمزد درآمد!»

۳۰ سال است درهم تکان نخورده و ارزشش همان است. پول را هم که به یورو داده‌اند. حالا چطور ممکن است صرافی که حتی بابت چنج کردن پول، رقمی برمی‌دارد، سودی هم رسانده باشد؟! اصلاً در آبان سال گذشته یادتان می‌آید یورو سقوط کرده باشد و درهم بالا رفته باشد تا هزینه کارمزد آن، از هزینه چنج کردن درهم به یورو دربیاید؟! باورکردنی است؟

در این مطلب، اما به موضوع مهم دیگری اشاره می‌کنیم. مهدی تاج در برنامه فوتبال برتر با رو کردن هزینه‌های سفر نمایندگان ایران به ترکیه در ماجرای انتقال ۲ میلیون یورو به حساب مارک ویلموتس، از این گفت که هزینه هتل‌شان تنها ۶۶۰ دلار بوده، ۱۵۴ دلار هم فاکتور هزینه هتل شده و اضافه بر آن دلار دیگری پرداخت نشده است. خبرورزشی، اما با مدرک می‌تواند ثابت کند رقم بیش از این‌ها بوده است. در این سفر خزانه‌دار فدراسیون و ب. ز معروف به بوروس از سوی تاج اعزام شدند. مارک ویلموتس و بادیگارد او هم از پاریس عازم استانبول شدند. یعنی فدراسیون هزینه ۴ نفر را پرداخت کرده است. محل اقامت آن‌ها هتل the ritz carlton در کنار ورزشگاه بشیکتاش بود. از آنجا که فدراسیون سرمایه‌دار است، به شکل عجیبی برای ۴ نفر اتاق انفرادی گرفته بودند! یعنی دو نماینده فدراسیون هم حتی در یک اتاق دونفره نخوابیدند. همان‌طور که می‌دانید هزینه اتاق یک‌نفره از دونفره بیشتر است.

با سر زدن به سایت‌های رزرو هتل به‌سادگی می‌توانید اجاره هر اتاق را دربیاورید. سال گذشته به‌مراتب رزرو هتل در ترکیه گران‌تر بود، چون حالا به‌خاطر شیوع کرونا، هتل‌ها به شدت رقم رزرو خود را کاهش داده‌اند ولی خبرورزشی هزینه همین حالا را محاسبه می‌کند. از سویی اتاق را آخر هفته رزرو کردند که هزینه‌اش بالاتر است ولی ما رقم رزرو چهارشنبه را ملاک قرار می‌دهیم. هزینه هر اتاق هتل کارلتون شبی ۴۷۴ دلار است. یعنی به ازای ۴ نفر که اتاق انفرادی اجاره کرده‌اند می‌شود ۱۸۹۶ دلار! حالا چطور تاج در تلویزیون اعلام کرده هزینه ۶۶۰ دلار بوده است؟ اصلاً تخفیف ۵۰۰ دلاری هم در نظر بگیریم، فدراسیون برای یک شب ۱۳۹۶ دلار پول هتل داده. این هزینه بدون غذاست. طبیعتاً هزینه دو ناهار و یک شام را هم باید محاسبه کرد که مهم نیست. به خرج‌های فدراسیون باید هزینه بلیت پاریس- استانبول ویلموتس و بادیگاردش را هم اضافه کرد. حالا که ارزانی است، هزینه هر بلیت نزدیک ۸۹۰ دلار است. باز هم قیمت ارزان و همین حالا را محاسبه می‌کنیم. هزینه پرواز این دو هم ۱۷۸۰ دلار می‌شود. تازه ویلموتس بدون لباس اضافه به ترکیه رفته بود و فدراسیون حتی هزینه خرید لباس او در ترکیه را هم پرداخت کرد. ظاهراً تاج بلیت برگشت به ایران را هم فراموش کرده است. بعد از ظهر فردای انتقال پول به حساب ویلموتس، هر ۴ نفر با پرواز فرست‌کلاس ماهان از ترکیه به تهران پرواز کردند که هزینه آن را هم همه می‌دانند.

آیا هزینه سفر به ترکیه تنها ۶۶۰ دلار برای هتل و ۱۵۴ دلار برای خرج‌های داخل هتل بوده است؟! کل هزینه در فوتبال هیچ به حساب می‌آید، اما برای همه عجیب است چرا رئیس سابق فدراسیون حتی تلاش می‌کند این هزینه‌های اندک را اندک‌تر نشان دهد؟!

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها