کد خبر : 43773

طی دو روز گذشته اطلاعات جالبی در خصوص بازی جنجالی استقلال و العین به دستمان رسید که خواندنش خالی از لطف نیست.

به گزارش خبرورزشی، سه سال پیش در خرداد ۹۶ اتفاق بسیار تلخی برای استقلال و فوتبال ایران رخ داد. آبی‌پوشان پایتخت که در نیم‌فصل دوم لیگ ۹۵-۹۶ نتایج بسیار خوبی با علیرضا منصوریان گرفتند و توانستند خودشان را تا رتبه نایب‌قهرمانی بالا بکشند، در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا شکست فوق العاده سنگینی را مقابل العین امارات پذیرا شدند و پس از ناکامی با حساب ۶ بر یک در خانه حریف از گردونه این مسابقات کنار رفتند!

اتفاقی که در عین تلخی، فوق العاده هم عجیب بود و هنوز هم پس از گذشت مدت قابل ملاحظه‌ای از آن، تعدادی از هواداران استقلال باور ندارند که مسئله صرفاً فنی یا روانی بوده است. در همین خصوص طی دو روز گذشته اطلاعات جالبی به دست ما رسید که البته حامیان آن‌ها به هیچ عنوان حاضر نشدند در قالب شخصیت حقیقی با خبرورزشی مصاحبه کنند ولی به شرط مخفی ماندن نامشان مواردی را پیرامون پشت پرده آن مسابقه با ما مطرح کردند که اگر صحت داشته باشد بیانگر کودتای نافرجام علیه علیرضا منصوریان در امارات بوده است.

این را هم تأکید می‌کنیم که موارد فوق صرفاً شایعه بوده و بر مبنای شنیده‌ها و اطلاعات شفاهی ما حاصل شده است، بنابراین خبرورزشی نمی‌تواند صحت آن را قاطعانه تأیید کند ولی موارد بسیاری در فوتبال ایران وجود دارد که سال‌هاست مطرح است و در موردش حرف می‌زنند بدون آنکه سندی رسمی در تأیید یا تکذیب آن‌ها ارائه شود.

اختلاف در تهران، اقدام در امارات

اگر چه استقلال در آن فصل نایب‌قهرمان لیگ برتر شده و توانسته بود پرسپولیس را هم شکست دهد ولی علیرضا منصوریان در میان اعضای وقت مدیریت باشگاه مخالفانی داشت که اختلافشان با سرمربی تیم بسیار جدی شده بود. از طرف دیگر، ناکامی استقلال در جام حذفی و قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر فشار مضاعفی روی کادر مدیریت باشگاه گذاشته بود، چون از حریف سنتی خودشان عقب افتاده بودند. در این میان تعدادی از بازیکنان نیز اختلافاتی چند ماهه با منصوریان داشتند که به درازا کشیده شده بود ولی با توجه به نتایج خوب استقلال عملاً کفه ترازو حداقل در آن مقطع به نفع سرمربی سنگینی می‌کرد. این‌طور که پیداست پس از بازی رفت مقابل العین در تهران که با برتری یک بر صفر استقلال تمام شد، دوباره اختلافاتی میان کادر فنی و چند بازیکن رخ داد و همانجا بود که آن‌ها برای مسابقه برگشت نقشه‌هایی کشیدند! البته تأکید می‌کنیم که این موارد شایعه‌ای است که حالا پس از سه سال مطرح شده است.

راه رفتن در زمین

بازی برگشت فرا رسید و از همان دقایق آغازین کاملاً مشخص بود که استقلال اصلاً تیم همیشگی نیست. تعدادی از بازیکنان بسیار سنگین قدم برمی‌داشتند و میزان دوندگی آن‌ها در قیاس با دیدار‌های قبلی کاهش یافته بود. از طرف دیگر، فیلم مسابقه نشان می‌دهد که از ۶ گلی که استقلال خود، حداقل چهار گل به خاطر اشتباه در جای‌گیری تعدادی از نفرات بوده است. عده‌ای که آن زمان رابطه گرمی با منصوریان داشته و به استقلال نزدیک بودند، در این رابطه به خبرورزشی گفتند که اشتباهات تاکتیکی سرمربی وقت در آن مسابقه اصلاً کتمان‌شدنی نیست و شرایط فنی به گونه‌ای بود که به احتمال زیاد حتی اگر در شب‌های قبل از بازی برگشت نیز جلسات خاصی انجام نمی‌شد، باز هم نماینده امارات استقلال را می‌برد و به مرحله بعدی صعود می‌کرد، اما تعدادی از بازیکنان کم‌کاری کردند تا شکست آبی‌پوشان سنگین‌تر شود.

قرار اخراج

این‌طور که افراد مورد نظر در گفتگو با ما بیان داشتند، هیچ کدام از بازیکنان حتی نفراتی که بر اساس ادعای آن‌ها در حق منصوریان کم‌لطفی کردند تصور خوردن شش گل را نمی‌کردند و اساساً نمی‌خواستند چنین نتیجه‌ای رقم بخورد ولی قبل از بازی با همدیگر بحث کرده و تأکید داشتند که اگر استقلال از لیگ قهرمانان آسیا حذف شود، احتمال اخراج شدن علیرضا منصوریان زیاد می‌شود. پس از نتیجه‌ای که در امارات رقم خورد نیز که دیگر اغلب بازیکنان هنگام بازگشت به تهران اذعان داشتند که سرمربی تیم تغییر خواهد کرد، اما رضا افتخاری در تصمیمی عجیب، حکم به ابقای سرمربی داد تا رشته‌های بعضی افراد کاملاً پنبه شود. البته حکم مدیرعامل وقت باشگاه استقلال فقط باعث شد منصوریان چند ماه بیشتر سرمربی بماند و شهریور ۹۶ کناره‌گیری کند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها