کد خبر : 43717

ایرج عرب، مدیرعامل وقت باشگاه پرسپولیس، آن‌قدر پرداخت دستمزد برانکو را به تعویق انداخت تا کاسه صبر این مربی کروات لبریز شد و قید ادامه حضور در پرسپولیس را زد. جدایی برانکو باشگاه پرسپولیس را گرفتار یک پرونده مالی عجیب و غریب کرد.

به گزارش اعتماد آنلاین ، پرسپولیس در میان پرونده‌های فراوان مالی خود حالا با یکی از مهم‌ترین پرونده‌ها درگیر شده است: پرونده برانکو ایوانکوویچ. حدود یک سال پیش برانکو قراردادش را با پرسپولیس فسخ کرد و بعد از چهار سال حضور در این تیم راهی عربستان شد تا هدایت الاهلی را بر عهده بگیرد.

ایرج عرب، مدیرعامل وقت باشگاه پرسپولیس، آن‌قدر پرداخت دستمزد برانکو را به تعویق انداخت تا کاسه صبر این مربی کروات لبریز شد و قید ادامه حضور در پرسپولیس را زد. جدایی برانکو باشگاه پرسپولیس را گرفتار یک پرونده مالی عجیب و غریب کرد.

مذاکره انصاری‌فرد با برانکو

برانکو از ایران رفت و هواداران پرسپولیس هم آن‌قدر به ایرج عرب فشار آوردند تا از سمت خودش استعفا کند. در نهایت این اتفاق رخ داد و محمدحسن انصاری‌فرد جانشین عرب در باشگاه پرسپولیس شد. انصاری‌فرد در ابتدای حضورش در پرسپولیس کوشید تا شرایط مالی باشگاه را سروسامان دهد و به همین خاطر با طلبکاران باشگاه وارد مذاکره شد. برانکو یکی از همان طلبکاران بود. پرسپولیس نزدیک به یک میلیون یورو به این مربی کروات بدهکار بود و مدیران پرسپولیس از برانکو خواستند تا نیمی از طلبش را به باشگاه پرسپولیس ببخشد. برانکو با این خواسته انصاری‌فرد مخالفت کرد و پرونده‌ای که می‌توانست دوستانه حل و فصل شود وارد فاز تازه‌ای شد.

شکایت برانکو از پرسپولیس

برانکو سال‌های خوبی را با پرسپولیس تجربه کرده بود. چهار سال حضور برانکو در پرسپولیس مساوی بود با هفت جام و یک نایب‌قهرمانی در آسیا؛ اینها همه سبب شد که پرسپولیس به جمع ۱۰ تیم برتر آسیا راه پیدا کند. اما تمام این اتفاقات خوب باعث نشد مدیران پرسپولیس دستمزد برانکو را به‌موقع پرداخت کنند. او بارها برای دریافت مطالباتش به باشگاه پرسپولیس نامه زد، اما با بی‌مهری عرب مواجه شد. طبق گفته برخی از مدیران وقت باشگاه، پرسپولیس در آن زمان می‌توانست دستمزد برانکو را پرداخت کند، اما عرب و دوستانش عامدانه و خودخواسته از این کار طفره رفتند. برانکو که از پرسپولیس جدا شده بود اعلام کرد در صورت عدم همکاری مدیران پرسپولیس، از این تیم به فیفا شکایت می‌کند و در آخر این اتفاق افتاد و فیفا هم رأی به محکومیت پرسپولیس داد. پرونده‌ای که می‌توانست بدون پرداخت غرامت بسته شود با رفتارهای عجیب مدیران وقت پرسپولیس پیچیده شد.

درخواست جدید از برانکو

مدیران کنونی باشگاه پرسپولیس با اینکه به خوبی می‌دانند بازنده این پرونده مالی هستند، اما باز تلاش می‌کنند لایحه‌های جدیدی را روی پرونده شکایت برانکو بگذارند تا شاید بتوانند برای خودشان وقت بخرند؛ اتفاقی که تنها به مشکلات باشگاه می‌افزاید. ضمن اینکه رسول‌پناه و دوستانش باز هم در تلاش‌اند تا از برانکو تخفیف بگیرند، راهی رفته که همیشه به بن‌بست می‌رسد. پرسپولیس حالا یک کارگزار دارد که باید کارهای مالی این باشگاه را انجام دهد: آتیه داده‌پرداز که سعی می‌کند پول برانکو را به صورت قصدی پرداخت کند؛ قرار است از سوی کارگزار طی هفته‌های آینده پولی به باشگاه تزریق شود و از این طریق طی توافق با وکیل برانکو بخشی از طلب او پرداخت شده و مابقی آن به صورت اقساطی و در چند نوبت پرداخت شود. در صورتی که این توافق حاصل شود دیگر خطری پرسپولیس را تهدید نخواهد کرد. البته شاید این درخواست مورد قبول برانکو نباشد.

جواب قاطع برانکو به مدیران پرسپولیس

برانکو ایوانکوویچ راجع به صحبت‌هایی که طی روزهای اخیر در مورد تخفیف به باشگاه پرسپولیس از سوی او مطرح شده است اظهار داشته: «من یک بار هم طی هفته‌های اخیر در این خصوص با شما صحبت کردم و گفتم این بحث مدت‌هاست تمام شده. کار این پرونده دیگر از دست من خارج شده و دخل و تصرفی در آن ندارم.»

او ادامه داده: «تاکید می‌کنم که دیگر بحث تخفیف و این‌گونه مسائل از سمت من مطرح نیست و همه چیز را به وکیلم سپرده‌ام. اگر هم صحبتی در این زمینه وجود دارد، باید با وکیلم در مورد روند پرونده صحبت کنند.»

این صحبت‌های برانکو نشان می‌دهد مدیران پرسپولیس کار سختی در پیش دارند. اگر آنها نتوانند با برانکو به توافق برسند، پرسپولیس در خطر کسر امتیاز قرار می‌گیرد و احتمال دارد چهارمین قهرمانی متوالی در لیگ برتر را از دست بدهد. آن زمان است که مشخص می‌شود کسی که قهرمانی‌های متوالی را به هواداران پرسپولی هدیه داده بود می‌تواند آنها را در حسرت قهرمانی بگذارد. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، مدیران باشگاه پرسپولیس مسئول اصلی این ناکامی بزرگ خواهند بود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها